Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.01.2013, 13:20
bojanslo Uporabnik bojanslo ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2012
Sporočila: 7
Privzeto Internet na Smart TV-povezava

Samo za informacijo!
Danes sem preklopil internet na TV, ki ima funkcijo možnosti uporabe interneta neposredno s pliklopom preko UTP kabla (smart TV-internet ready).
Da nisem vlekel dva UTP omrežna kabla iz modema do televizije in SIOL Box-a, sem v modemu spremenil video kanal v TRUNK.
Nato sem UTP kabel povlekel do SIOL Box-a oz. televizije, katerega sem preklopil v SWICH oz. MREŽNO STIKALO (5 portno-košta samo 10 eurov).
Iz Swich-a pa sem en kratek UTP kabel priklopil v Siol box, drugi manjši UTP kabel pa v televizijo (na žalost wifi internet v televiziji nimam, saj wifi adapter za samsungovo TV pride 45 evrov, STIKALO pa samo 9.90 eura).

Moram povedati, da slika kot internet na TV lepo deluje ter upam, da sem komu pomagal s tem pisanjem, sicer pa lepo se imejte in lepo gledanje TV ter srfanje po internetu preko TV-a
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2013, 01:02
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474
Privzeto Re: Internet na Smart TV-povezava

Zanimivo, vendar bi za ta denar lahko kupil kabel in ne bi potreboval stikala. Stikalo je priključeno na napajanje, kar dolgoročno ni dobro za tvoj račun za el. energijo.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2013, 08:32
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.563

@bojanslo - preverite da ste nastavili tudi sam priklop SiOL BOXa na servinih straneh v standardni. Če se konfiguracija priklopa na servisnih straneh ne spremeni lahko pride do težav z povezljivostjo.

@tom777 - priklop preko switch-a je zaradi porabe elektrike mogoče res potratno. Je pa zelo zaželjeno če gre za daljše povezave. S priklopom switch-a in podaljšanjem povezave preko njega se zaradi njegovega napajalnja signal obnovi in je veliko manjša verjetnost da pride do izgub podatkov med prenosom.

LP

Sandi
Staro 27.01.2013, 20:38
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125

tudi preko enega kabla lahko povežeš ločeno, saj za 1 priklop (100mbps) so dovolj 4 žile, osebno bi raje to naredil kot stikalo
Odgovorite s citatom
Staro 28.01.2013, 08:29
siko77 Uporabnik siko77 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Citat:
Objavil-a Veron Prikaži sporočila
tudi preko enega kabla lahko povežeš ločeno, saj za 1 priklop (100mbps) so dovolj 4 žile, osebno bi raje to naredil kot stikalo
Lahko, ampak se to ne dela. To so polovičarske rešitve katere uporabimo res v skrajnih primerih, ko ni drugih možnosti.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, smart, tvpovezava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Povezava na internet z MacPro v Nemčiji nora Računalništvo in internet 2 04.08.2010 13:18
Internet povezava v Windows 7 Alef Računalništvo in internet 5 08.12.2009 09:59
ad hoc povezava in internet lepixy Tehnična pomoč 1 14.10.2008 00:27
internet povezava prekinja,.. matej66 Tehnična pomoč 9 07.06.2007 13:57
povezava na internet prek modema (2 racunanika) jeanmike Tehnična pomoč 3 02.10.2006 12:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:22.