Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.08.2014, 12:46
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056
Privzeto Innbox v50u in v60u

Čisto tako informativno bom zapisal določena opažanja glede teh dveh modemov.

Konkretno za xdsl povezave ki so že bolj na meji zardi oddaljenosti od centrale.

Sem opazil da si marsikdo želi novejši v60u .

Sem preizkusil oba in v50u deluje dosti bolje in stabilno.Govorim za oddaljenost cca 2km kablov od centrale.
V60U se je pri meni v uploadu sinhroniziral max okrog 4.7 do 4.8Mb ,pa še to ob večkratnih resetih.
Ko je bil tako maximalno sinhroniziran se je tudi rad zgodilo da je ob kakšnih nihanjih linija pogosto padla.

V50U se brez problema sinhronizira malo čez 5Mb in tudi ne prihaja do nobenih prekinitev ali padca povezave.

Zdaj za tiste blizu centrale verjetno to ne pomeni nič. Za tiste bolj oddaljene od centrale pa je v50u sigurno bolj stabilen in tudi sinhronizira se višje.

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 11.08.2014, 16:52
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852
Privzeto Re: Innbox v50u in v60u

Sem ti rekel, da z različnimi modeli modema dosežeš različne hitrosti pa si se samo smejal.

Sicer te zafrkavam ampak vseeno si dobro ugotovil. Daleč najslabše rezultate mislim, da dosega FritzBox kar je prav presenetljivo za vse nagrade, ki jih je dobil.

Žal mislim, da Innbox v50u ni več v rednem obtoku. Zdaj če ga dobiš je najverjetneje rabljen ampak vseeno je res dober modem. Sam sem ga imel eni dve ali tri leta in je res odlično služil svojemu namenu. Če ne bi bilo težav z firmware bi ga imel še danes.

Sicer pa imam srečo, da so mi pred dvema letoma res uredili linijo tako kot je bilo treba in imam zdaj res odlične rezultate kljub vmesni prenapetostni zaščiti.

Upam, da bodo "kekeci", ki razvijajo vmesnik za Innbox modeme tole videli, malo pospravili lenobo in prinesli nekaj dobrih funkcionalnosti, ki jih vsi pogrešamo ne pa, da čakamo leta za neke osnovne funkcionalnosti, ki potem pokvarijo že obstoječe.

Nazadnje uredil mnheia : 11.08.2014 ob 17:04.
Odgovorite s citatom
Staro 11.08.2014, 20:24
Mojster

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Sem ti rekel, da z različnimi modeli modema dosežeš različne hitrosti pa si se samo smejal.

Sicer te zafrkavam ampak vseeno si dobro ugotovil. Daleč najslabše rezultate mislim, da dosega FritzBox kar je prav presenetljivo za vse nagrade, ki jih je dobil.

Žal mislim, da Innbox v50u ni več v rednem obtoku. Zdaj če ga dobiš je najverjetneje rabljen ampak vseeno je res dober modem. Sam sem ga imel eni dve ali tri leta in je res odlično služil svojemu namenu. Če ne bi bilo težav z firmware bi ga imel še danes.

Sicer pa imam srečo, da so mi pred dvema letoma res uredili linijo tako kot je bilo treba in imam zdaj res odlične rezultate kljub vmesni prenapetostni zaščiti.

Upam, da bodo "kekeci", ki razvijajo vmesnik za Innbox modeme tole videli, malo pospravili lenobo in prinesli nekaj dobrih funkcionalnosti, ki jih vsi pogrešamo ne pa, da čakamo leta za neke osnovne funkcionalnosti, ki potem pokvarijo že obstoječe.
Ja res je.. Kar se tiče sinhronizacij in stabilnosti povezave je v50u zmagovalec.
V60u se mi je povezoval z nižjim uploadom,ker z downloadom nimam težav, pa še tisto kar se je povezal je zelo rado padlo in se resetiralo.
Tako da pri mejnih vrednostih sigurno zmaga v50u,pa čeprav rabljen.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2014, 10:17
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Torej še sreča, da nisem šel menjavat v50 za Fritza ali v60. Sem precej na meji in mi upload v paketu variira med 500 kbps in 1600 kbps.
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2014, 14:54
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Ne vem kako je na bakru ampak na opitiki je v60u bomba.Wi-fi dela odlično,do sedaj ga še nisem rabil restirat,pa ga imam že par mesecev.
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2014, 18:04
Mojster

Tudi na bakru dela v60u brez problema.

Samo sinhronizacijske hitrosti dosega pa v50u bistveno boljše.

Na malo čez 2km nisem mogel spravit v60u čez 4.6Mb. V50u se brez problema postavi takoj na 5.1Mb.

Tako da za baker sploh bolj oddaljene uporabnike od centrale je v50u sigurno boljši modem.
Sicer je pa res, da sem se s tehnikom pogovarjal preden so mi menjal in dali v60u je že vnaprejrekel da se v0u dosti boljše postavlja.

Potem pa sem še sam poizkusil z v50u in vidim da imam dosti boljšo sinhronizacijo.Sploh upload ker z downloadom že prej nisem imel težav.

Ko mi je testno spustil linijo je šel download čez 50Mb in to na več kot dveh kilometrih kabla.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2014, 18:10
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Imaš srečo in si na dobrih paricah. Meni na 1,8 km ne pride čez 1600 sinhronizacije pozimi, poleti je še huje. Sicer imam v omarici ob cesti še 5 prostih parov za stestirati, a moram še koga iz telekoma dobit, da to poskusi prevezati.
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2014, 18:20
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
Imaš srečo in si na dobrih paricah. Meni na 1,8 km ne pride čez 1600 sinhronizacije pozimi, poleti je še huje. Sicer imam v omarici ob cesti še 5 prostih parov za stestirati, a moram še koga iz telekoma dobit, da to poskusi prevezati.
Poizkusi jih prepričati, da te vežejo direktno - mimo te omarice. Pri meni so to naredili in je rezultat drastično boljši.
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2014, 19:58
Mojster

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
Verjemi da ni vse v sreči... Če si malo sledil malo moja pisanja tudi sam nisem nikoli dosegal 5Mb v uploadu. Okrog 4Mb je bil res čisti maximum,pa še to sem dosegel tako da sem večkrat resetiral modem da se je potem enkrat povezal maximalno okrog 4Mb.

No kakšen mesec nazaj pa poraz, padec na 2.5mb . Klici ,pisanja na tehnićno pomoč, reklamacije..... Vedno odgovor da to je pač maximalno na moji liniji. Poslal sem jim printscreene od modema kjer je bilo lepo vidno da sem imel okrog 3.5 do 4Mb uploada, potem pa kar naenkrat 2.5mb. In to smo se potem pinkponkali lep čas. Še zdaj ne vem kje je bila glavna krivda a dejstvo je, da se je nekdo poglobil v problem in kar naenkrat dobim obvestilo o zaključku incidenta. Seveda grem takoj na modem pogledat. In presenčenje .Okrog 4.7Mb uploada...!! Nikoli prej še nisem imel toliko. In glede na razne informacije da v60u ni najboljši v doseganju maximalnih sinhronizacij poizkusim še z v50u. In evo rezultat, 5.1Mb...

Res sem zadovoljen in bi se z veseljem javno zahvalil tehniku ki je to uredil, če bi le vedel kateri je bil...

In verjamem da imajo tehniki dosti dela in se težko poglabljajo v posamezne probleme.
Ampak vsaj pri meni jim je uspelo.
Marsikje bi se dalo doseči dosti več, a je na žalost najenostavneje reči da več pač ne gre..

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2014, 20:09
Uporabnik

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Verjemi da ni vse v sreči... Če si malo sledil malo moja pisanja tudi sam nisem nikoli dosegal 5Mb v uploadu. Okrog 4Mb je bil res čisti maximum,pa še to sem dosegel tako da sem večkrat resetiral modem da se je potem enkrat povezal maximalno okrog 4Mb.

No kakšen mesec nazaj pa poraz, padec na 2.5mb . Klici ,pisanja na tehnićno pomoč, reklamacije..... Vedno odgovor da to je pač maximalno na moji liniji. Poslal sem jim printscreene od modema kjer je bilo lepo vidno da sem imel okrog 3.5 do 4Mb uploada, potem pa kar naenkrat 2.5mb. In to smo se potem pinkponkali lep čas. Še zdaj ne vem kje je bila glavna krivda a dejstvo je, da se je nekdo poglobil v problem in kar naenkrat dobim obvestilo o zaključku incidenta. Seveda grem takoj na modem pogledat. In presenčenje .Okrog 4.7Mb uploada...!! Nikoli prej še nisem imel toliko. In glede na razne informacije da v60u ni najboljši v doseganju maximalnih sinhronizacij poizkusim še z v50u. In evo rezultat, 5.1Mb...

Res sem zadovoljen in bi se z veseljem javno zahvalil tehniku ki je to uredil, če bi le vedel kateri je bil...

In verjamem da imajo tehniki dosti dela in se težko poglabljajo v posamezne probleme.
Ampak vsaj pri meni jim je uspelo.
Marsikje bi se dalo doseči dosti več, a je na žalost najenostavneje reči da več pač ne gre..

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
innbox, v50u, v60u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 22:42
Tezave s telefonijo na modemu Innbox V50U janezpesec1 Tehnična pomoč 9 16.01.2014 12:36
Innbox V50U - internet - rdeča lučka doomed Tehnična pomoč 8 11.11.2013 15:47
Printer na Innbox V50U can Tehnična pomoč 11 30.10.2013 09:52
Innbox V50U Home Gateway koble O storitvah 1 05.04.2012 18:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:06.