Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.12.2018, 17:08
abombek2 Uporabnik abombek2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 76
Privzeto Re: NEO – dobrodošli v novi svet

Citat:
Objavil-a i3i Prikaži sporočila
Torej... NEO.

Meh.

Tudi če odmislim, da je še v beta fazi in s tem prezrem nekaj manjših hroščev, za katere sumim da bodo relativno kmalu odpravljeni.

Zadeva je zgrešena že v osnovnem konceptu.

Sedaj imam pri TV-ju box, ki ga poganja Android in ima od 2,6 miljona aplikacij, ki so na voljo za ta OS naloženih 6. Ostale mi niso dostopne.
Lahko seveda kupim običajen Android box naložim NEO aplikacijo in pač gledam le del programske sheme, ki jo plačujem.

Kaj se bo zgodilo, ko se bo na trgu pojavil nov ponudnik pretočnih vsebin? Bom čakal Telekom, da se odloči če to sploh potrebujem?
Pirova zmaga v vsakem primeru. Še vedno potrebujem dve pametni napravi. In z NEO tudi dva daljinca. Uporabniški vmesnik je namreč prilagojen za upravljanje z glasom.

Seveda je tu še informacija, da naj bi se na NEO pretakale tudi igre (cloud gaming).
Naj na kratko še o tem.
Razmeti morate, da se konzole prodajajo zaradi ekskluziv.

Sony, Microsoft, Nintendo vložijo ogromno denarja v oglaševanje svojih ekskluzivnih naslovov, da s tem prodajo svoje naprave.
Izbor vsebin, ki jih bo ponujal NEO ne bo vseboval tistih res zaželjenih iger (z izjemo Fortnite, ki pa bo kmalu na voljo tudi na Android napravah) in starši bodo
na koncu vseeno posegli po konzolah. Telekom ni ne prvi ne zadnji, ki bo poskusil srečo na tem področju. Velikega uspeha tu ni imel še nihče.

Ta novi svet, ki ga oblublja NEO je majhen in ograjen.
In katere aplikacije so sploh gor nalozene?
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2018, 17:27
i3i Uporabnik i3i ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2018
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a abombek2 Prikaži sporočila
In katere aplikacije so sploh gor nalozene?
Redbull TV
TED
twitch
Youtube
Oddaljena pomoč Telekom
Voyo
Plex
HBO GO
VLC.

Ni jih ravno 6. Veliko več jih pa tudi ni.
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2018, 17:34
abombek2 Uporabnik abombek2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 76

Nic pametnega razen plex pa yutube
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2018, 17:39
Simke976 Uporabnik Simke976 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2016
Sporočila: 43
Thumbs down Re: NEO – dobrodošli v novi svet

Ta NEO je pa res eno veliko razočaranje. Kot obstoječi naročnik sem nestrpno pričakoval na predstavitev tega čuda.Res se je tresla gora, in res se je rodila miš. Bil sem prepričan, da bom podaljšal pogodbo, sedaj pa dvomim v to. Ne vem, zakaj bi šel na ta NEO saj ima menda nešteto porodnih krčev in tudi nudi ne nič takšnega, za kar bi menjal obstoječi BOX. Pa še 30 evrov bi ga moral plačat, ker nisem nov naročnik( sramota TELE-KOMA). Za obstoječe naročnike pa spet ni poskrbljeno z novo vezavo, kakor bi to moralo biti ( občutna akcija na vezavo 2 leti ). Ne pa da lahko dobim zgolj kakšen telefon z par % popusta. Naročnine plačujemo vsak mesec že s skoraj tro mestno številko, pa nismo niti toliko vredni, da bi nam za praznike ponudili vse kanale odprte.

Nazadnje uredil Simke976 : 29.12.2018 ob 17:44.
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2019, 17:06
Tom000 Uporabnik Tom000 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Tom000
Član od: Jan 2004
Sporočila: 36

Preverjeno,da deluje tudi daljinec z usb ključkom
remote Android TV Box AC681
https://www.ebay.de/itm/Kabellos-Air...53.m2749.l2649
https://i.ebayimg.com/images/g/HSwAA...TB/s-l1600.jpg
deluje večina vse na temu daljincu ( tudi air mouse ) programi se dajo normalno prestavljati s številkami, razen ne deluje PG+ in PG- ( en program gor ali dol ), pa v splošnem iskanju ne moreš pisati z tipkovnico ( v aplikacijah lahko pišeš ), največja pomanjklivost tega iz ebaya daljinca jem da ne dela tipka-puščica za nazaj, kot na orignalnem daljincu...

drugače pa če ne bi delovala številčnica ne bi kupil tega boxa, ker osebno jaz še vedno raje prestavljam z številkami programe, ker enostavno mi je tako lažje, ker je preveč programov, da bi si zapomnil vse programe ali da bi skoz iskal prek menija, kaj želim gledat..

Drugače mi je pa zanimivo pač raziskovat in biti v tej "tehnologiji", ter kako se bo razvijal, pač da sem na tekočem, starejšim pa nekako ne bi upal priklopit,tisto govorjenje sicer deluje, samo ni neka dobra izkušnja,vsaj z moje strani ne..

Glede programov urejal sem jih preko
https://neo.io
in avtomatsko so se tudi na boxu enako raporedili je pa bilo bolj težavno in bolj zamudno kot na prejšnem sistemu preko mojtelekom spletne strani, kjer si lahko izvozil in uvozil datoteko-programsko shemo, upam da bo tukaj tudi na enak način urejanje programske sheme.

Morem pa poklicat na Telekom oz če bo kdo tukaj odgovoril, na spletni strani mojtelekom mi piše:
Programske sheme
Sprememba se izvaja, vaše stanje bo vidno čez 5 minut.
ta napis se ne izbriše, gre se za to da namesto tega napisa sem videl katere programe imam vključene in tam sem redno vklapljal HD shemo,zdaj pa ne vem kaj naredim, če se bodo HD programi izključili, kako vključit,če nimam tega ...

programi tudi niso vsi kot na starih boxih..kot da imam drug paket..

Nazadnje uredil Tom000 : 01.01.2019 ob 17:17.
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2019, 18:32
mato22 Uporabnik mato22 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 65

Glede tega " Sprememba se izvaja, vaše stanje bo vidno čez 5 minut" sem imel jaz enako kar nekaj časa. In sicer je bilo pri meni to zato, ker sem bil v postopku prehoda na GPON. Ko so me priklopili, je to izginilo.

Me pa zanima, ali komu od vas deluje youtube na NEO boxu?
Meni se ne odpre...Prav tako ostale aplikacije ne delujejo...

Citat:
Objavil-a Tom000 Prikaži sporočila
Preverjeno,da deluje tudi daljinec z usb ključkom
remote Android TV Box AC681
https://www.ebay.de/itm/Kabellos-Air...53.m2749.l2649
https://i.ebayimg.com/images/g/HSwAA...TB/s-l1600.jpg
deluje večina vse na temu daljincu ( tudi air mouse ) programi se dajo normalno prestavljati s številkami, razen ne deluje PG+ in PG- ( en program gor ali dol ), pa v splošnem iskanju ne moreš pisati z tipkovnico ( v aplikacijah lahko pišeš ), največja pomanjklivost tega iz ebaya daljinca jem da ne dela tipka-puščica za nazaj, kot na orignalnem daljincu...

drugače pa če ne bi delovala številčnica ne bi kupil tega boxa, ker osebno jaz še vedno raje prestavljam z številkami programe, ker enostavno mi je tako lažje, ker je preveč programov, da bi si zapomnil vse programe ali da bi skoz iskal prek menija, kaj želim gledat..

Drugače mi je pa zanimivo pač raziskovat in biti v tej "tehnologiji", ter kako se bo razvijal, pač da sem na tekočem, starejšim pa nekako ne bi upal priklopit,tisto govorjenje sicer deluje, samo ni neka dobra izkušnja,vsaj z moje strani ne..

Glede programov urejal sem jih preko
https://neo.io
in avtomatsko so se tudi na boxu enako raporedili je pa bilo bolj težavno in bolj zamudno kot na prejšnem sistemu preko mojtelekom spletne strani, kjer si lahko izvozil in uvozil datoteko-programsko shemo, upam da bo tukaj tudi na enak način urejanje programske sheme.

Morem pa poklicat na Telekom oz če bo kdo tukaj odgovoril, na spletni strani mojtelekom mi piše:
Programske sheme
Sprememba se izvaja, vaše stanje bo vidno čez 5 minut.
ta napis se ne izbriše, gre se za to da namesto tega napisa sem videl katere programe imam vključene in tam sem redno vklapljal HD shemo,zdaj pa ne vem kaj naredim, če se bodo HD programi izključili, kako vključit,če nimam tega ...

programi tudi niso vsi kot na starih boxih..kot da imam drug paket..
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2019, 19:43
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 695

Citat:
Objavil-a mato22 Prikaži sporočila
Glede tega " Sprememba se izvaja, vaše stanje bo vidno čez 5 minut" sem imel jaz enako kar nekaj časa. In sicer je bilo pri meni to zato, ker sem bil v postopku prehoda na GPON. Ko so me priklopili, je to izginilo.

Me pa zanima, ali komu od vas deluje youtube na NEO boxu?
Meni se ne odpre...Prav tako ostale aplikacije ne delujejo...
Verjetno ga moraš aktivirati s svojim računom. https://www.youtube.com/activate
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2019, 20:26
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 220

Kar nekaj je težav pri uporabi NEO boxa, ki so potrebne popravkov

- tudi če spremenim privzeti kraj in izbrišem Ljubljano, mi pritisk na "hamburger" gumb vedno pokaže vreme za Ljubljano. Zakaj je vsiljena Ljubljana, katere vreme me prav nič ne zanima?

- lastne programske sheme ni mogoče uvoziti iz ostalih boxov, kar je zelo neugodno in zahteva zamudno delo.

- Je vsaj mogoče NEO shemo izvoziti za vsak primer? Gotovo bo pri trenutnem stanju izdelka šlo še veliko narobe in ne bi rad vedno znova razvrščal od začetka.

- številke programov ni mogoče določati po lastni želji, zaradi česar ne morem pustiti vmes "lukenj", za morebitne bodoče programe. Če sem vajen določenih mest ne razumem, zakaj to ni mogoče doseči na NEO boxu

- pri izbiranju programov in razvrščanju ne vem, ali gre za HD različico ali SD

Prosim za pojasnila, ki bodo gotovo zanimala še koga.

Nazadnje uredil btomaz_ : 01.01.2019 ob 20:31.
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2019, 20:50
Matticx Uporabnik Matticx ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2018
Sporočila: 178

Programov ne mores zarzvrstiti po lastni zelji ?
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2019, 20:52
mato22 Uporabnik mato22 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 65

Lahko, preko spletnega vmesnika. Ne da pa se uvoziti iz prejšnih boxov sheme in je potrebno še enkrat vse na roke razvrstiti.

Citat:
Objavil-a Matticx Prikaži sporočila
Programov ne mores zarzvrstiti po lastni zelji ? ���������������� �
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
, dobrodošli, neo, novi, svet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novi narocnik - nekaj vprasanj DennisDee O storitvah 5 27.08.2018 07:32
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 20:32
Novi Zakon o davku na nepremičnine -ŠOKANTNO!!! Dual Slovenija 9 05.03.2013 13:38
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Novi www.siol.net - beta Goody Pripombe in komentarji 67 18.02.2008 12:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:44.