Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 03.04.2006, 11:44
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto Re: Ali ima EU sploh še smisel?

Citat:
Objavil-a roxa
govorimo o Sloveniji in ne o L.A-ju
In to naj razmem kot: "Cel svet naj se globalizira, Slovenija bo pa ostala Robinzonov otok, oz. Galapagos (po Darwinu)."

Če mi kupujemo le slovensko (in torej nočemo uvoza), s kakšno pravico potem zahtevamo izvoz (od tujcev, da kupujejo slovensko in ne njihovo)?
Saj smo hoteli v EU, torej se obnajšajmo v skladu s tem
Staro 03.04.2006, 11:51
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a kekez
In to naj razmem kot: "Cel svet naj se globalizira, Slovenija bo pa ostala Robinzonov otok, oz. Galapagos (po Darwinu)."

Če mi kupujemo le slovensko (in torej nočemo uvoza), s kakšno pravico potem zahtevamo izvoz (od tujcev, da kupujejo slovensko in ne njihovo)?
:D no pa se obnašajmo po evropsko torej...
Staro 03.04.2006, 15:10
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a kekez
Nic bat Kekez. Tukaj mogim sploh ni jasno, da Slovenci ne proizvedemo nic kaj dosti take robe, ki bi jo tujci sploh hoteli kupovati od nas. Druga stvar bi bila, ce bi lahko izvazali fousijo in neumnost, ampak kdo to sploh hoce?
Staro 14.08.2006, 16:33
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a Navadni Nimda
Da, da nas potegne ven iz Balkanskega dreka. Takrat (in šele takrat ), pa bo spet cajt za reevaluacijo!
-- balkan, je tako rekoc ze na vratih EU-ja -- in ocigledno bo pravljica trajala, zelo malo casa -- kar smo pred leti dajali v Beograd, bomo kmalu v Bruselj...
Staro 14.08.2006, 17:13
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Navadni Nimda
Med "skoraj" in "zajca ujeti", je več kot zgolj formalnost, Buba.
--sploh ce nimas Stanetove soli, da bi mu jo na rep natresel .. -hja -- potem ti trdis, da se EU ne bo sirila...:O
Staro 14.08.2006, 17:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Navadni Nimda
Ne, saj bodo tudi oni na vrsto prišli. Ampak pot do Civilizacije, ki si jo vsi tako želimo, je dolga in zahteva precej samodiscipline. Torej se nam ne bodo pridružili tako zelo kmalu, kot si namigoval zgoraj...
--sicer pa imas prav -- saj je vseeno -- saj tako ne znamo pokurit suficit, med vplacevanjem v EU proracun in izplacevanjem -- tako, da smo verjetno ze sedaj neto placnik...
Staro 19.08.2006, 09:41
Arabella Uporabnik Arabella ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Arabella
Naslov: maximundus
Sporočila: 76

Citat:
Objavil-a Knez
Meni se vedno bolj zdi, da ta EU služi predvsem kot sama sebi namen,da evropski davkoplačevalci podpirajo dodatno vojsko birokratov, ki sprejema lepe plače, da skrbi za "evropski videz" in splošno "evropskost" tega našega kontinenta.

Imamo npr. neke Angleže, ki so EU, hkrati pa niti niso čisto, ker niso v monetarni uniji.

Imamo države, emd katere spadamo tudi mi, ki so de iure v EU, de facto pa še ne čisto, ni še eura in še vedno kažemo osebno, ko gremo v Avstrijo.

Imamo delitev na "novo" in "staro" Evropo in državljani pridruženih članic "nove" Evrope delajo v državah "stare" Evrope z delovnimi dovoljenji, isto kot prej.

Potem so birokrati skušali spravit skoz neko evropsko ustavo, pa so Francozi in Nizozemci rekli stop in končali komedijo.

Meni je ta EU vedno bolj smešna, zdi se mi sama sebi namen in če se bo še naprej oddaljevala od ljudi (kot pri poskusu spraviti evropsko ustavo skoz mimo volje množic), bo po moje doživela usodo bivše Jugoslavije.

Meje med državami bodo vedno, pametne države bodo vedno čuvale svoje, bedaki bodo svoje razprodali, pa EU gor ali dol.

Pa še to mešetarjenje, kuhinje..Najprej kao Hrvaška ne more not, ker ni dala Gotovine, potem naenkrat Gotovina več ni pogoj...Turčija je kandidatka že tam nekje od konca WW2. Ma farsa.:D
Povedal si točno to, kar že ves čas mislim.
Staro 19.08.2006, 09:46
Arabella Uporabnik Arabella ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Arabella
Naslov: maximundus
Sporočila: 76

Citat:
Objavil-a Medved Pu
Ima. Skupni trg. Še nobeni članici ni šlo po vstopu vanjo slabše, vsem gre boljše kotprej..Če bomo nespretni bomo neto plačniki, a to je vprašanje naše nesposobnosti, ne Eu ja.
Eu je drag klub za neumne in presneto dober za iznajdljive...
Eu rulezzzz...
A si ti to vprašal ljudi v drugih državah ali sam presojaš? Meni so določeni ljudje iz GB, D in A dali drugačno mnenje
Staro 19.08.2006, 14:14
*carpe_diem* Uporabnik *carpe_diem* ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce *carpe_diem*
Član od: Aug 2006
Naslov: ljubljana
Sporočila: 23

nima smisla
Staro 21.08.2006, 19:51
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a Arabella
A si ti to vprašal ljudi v drugih državah ali sam presojaš? Meni so določeni ljudje iz GB, D in A dali drugačno mnenje
zaniimivo res-jodlarji in Britanci živijo veliko bolje po vstopu v EU, kot pred vstopom, kar pa za Nemčijo ne moremo trditi, čeprav sklepam, da je njihova wirtšafts kriza nastala iz združitve z NDR.

Značke
ima, smisel, sploh, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:32.