Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 25.01.2007, 21:52
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

jelengar, cel kup ljudi ti vztrajno piše, da s tvojim pisanjem nekaj ni v redu ti pa trmasto vztrajaš pri svojih nebulozah.

a ne bi bil vsaj toliko fer pa se preselil na kakšno drugo temo, ker si naredil farso od te debate?!
Staro 26.01.2007, 05:54
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a popka Prikaži sporočila
ja ti maš pa res nesrečo, da te kar vsi psi naskakujejo in grizejo:O

bad carma i say
mal off topic..pa vendar
mogoče tisti, ki imate pse, veste več o tem
Namreč zdi se mi, da imajo nekateri res nekaj v sebi, da se psi obregajo vanje. Mogoče je to strah, ker tisti, ki jih poznam, so imeli slabe izkušnje s psi. In pes ta strah začuti, zavoha, ne vem.
Staro 26.01.2007, 06:45
3nity Uporabnik 3nity ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce 3nity
Član od: Nov 2001
Naslov: Sm se nehala iskat, ker je itak BV
Sporočila: 21.664

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
mal off topic..pa vendar
Namreč zdi se mi, da imajo nekateri res nekaj v sebi, da se psi obregajo vanje. Mogoče je to strah, ker tisti, ki jih poznam, so imeli slabe izkušnje s psi. In pes ta strah začuti, zavoha, ne vem.
pravijo že tako, da pse strah zavoha.
ko sem bila majhna sem se tudi jaz bala psov in mislim, da so psi to zavohali, ker so takrat res malo bolj silili k meni. potem sem pa spoznala sa od prijateljice in je šel strah stran. od takrat so me psi pustili pri miru.
ne vem, če je to zaradi tega. mogoče je.

aja, pa psi očitno čutijo, kateri član družine je glavni, kateri potrebujejo zaščito. ko grem jaz s psičko na sprehod, je psička čisto mirna in pridna. ko pa gre moja mami, ki ima berglo (ker težko hodi), pa psička nekako ve, da če bo kaj narobe, jo bo morala brant in zato takrat ni tako mirna. bolj opazuje ljudi okoli sebe, kot pa takrat, ko je z mano in ima večino časa smrček pri tleh. pa to ni zato, ker bi bila napadalna, ampak se mi zdi, da jo na nek način varuje.

in sedaj bo imel jelengar spet pripombe.
The kind that makes devils cry
Staro 26.01.2007, 08:26
Pripravnik

Bo že držalo, da psi zaznajo strah in takrat postanejo še bolj samozavestni in si več upajo.

Pa zapomnijo si travmatične izkušnje. Ampak jaz vseeno ne bi mogel lopniti psa, še manj pa človeka.
Staro 26.01.2007, 08:37
g.Gospod Uporabnik g.Gospod ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2003
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 1.314

joj, jaz bi pa kakšnega ćloveka z veseljem lopnil...

veliko težje bi počil psa, kljub temu, da je mojega sina, ki je bil takrat star kaki 2 leti, napadel pes-čist je podivjal brez razloga, jaz sem otroka dvignil nad glavo, pes je pa po men skakl pa hotel otroka zagrabt.

potem je pa lastnica prišla in pes je bil nenadoma povsem miren, jaz pa ves popraskan po nogah-bilo je namreč poleti na morju.

lastnica se je opravičevala, da je pes mislil, da je moj otrok drug pes-kakšna butatsa lastnica in kakšen ****** pes. tacga psa je za fentat, ker je človeštvu nevaren.

zaključek: niso vsi psi prijazni in ene je pač treba likvidirat, ker so nesocilani, agresivni itd... od kje to pride je druga zgodba, ampak vseeno je pes tisti, ki ti razpara hlače ali pa raztrga otroka
Staro 09.02.2007, 13:15
bejdi Uporabnik bejdi ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 35

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Popka, a ti sploh bereš moje poste, medtem ko si tako zasedena z branjenjem brezvestnih pasjih gospodarjev? Debato počasi speljuješ na "zafrustrirane ljudi" in ne vem še koga , čeprav ne razumeš dobro besede frustracija. Zdaj sem predmet te debate jaz, kot da jaz grizem pse, ter ščijem in serjem vsepovsod. Vidiš, to kar ti počneš je klasična debata s klasičnim pasjeljubcem. Namreč, nič jim ne moreš dopovedati. Vse obrnejo na kr neki, samo da zameglijo celo stvar.

1. Očitno sem sam kriv medtem ko tečem po PST in me naskakujejo psi. Zato, ker sem zafrustriran in nasploh žleht. Prav mi je.

2. Očitno sem tudi sam kriv, ko grem po ulici nič hudega sluteč, če se zapodi vame pes, me oblaja, naskoči in ugrizne. Potem moram na urgenco, da me cepijo proti steklini, saj nikoli ne moreš vedeti, ali je pes cepljen proti stekleni. Pasljeljubci boste skočili v zrak in zavpili : seveda je cepljen, ampak jaz vam ne verjamem, ker za pse itak slabo skrbite. Tisti brezvestni lastniki, seveda. Z vestnimi ni itak ni problema. Ampak, vseeno, jaz sem zafrustriran žleht in prav mi je. Jaz sem tudi tisti, ki izzivam pse jih naskakujem in grizem.
glede na to kako si nasilen, me ne čudi, da je tudi svet nasilen do tebe. nasilje vedno proizvede več nasilja in če boš nasilen boš dobil sam še več nasilja nazaj ... raje bodi bolj strpen do okolice, mogoče bo potem boljše.
Čudno, da se to dogaja samo določeni skupini ljudi in ne vsem, ane
Me zanima zakaj se taka stvari dogajajo samo takim kot si ti?

najboljše vse pobit, samo da boš lahko ti v miru živel

pa zakaj ne moreš ti ovohavat drugih ljudi in lulat in kakakt zuni, zato ker nisi pes, mačka ali druga žival, amapak človek.
Staro 09.02.2007, 13:21
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
mal off topic..pa vendar
ja pes to zavoha, oz čuti to, sigurno ... in ljudje k rečmo "bežijo pred njim" ali se ga izogibajo ali bojijo, ne marajo, da jih vohajo, ga ponavadi bolj zanimajo k uni k bi ga takoj pocrkljal. Sam ne zato, da bi jim kaj nardili (saj normalno vzgojeni psi), pomojem jih želijo le pozdravt in pokazat, da niso tko hudi
Staro 10.02.2007, 07:33
pgostic Uporabnik pgostic ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce pgostic
Član od: Feb 2006
Sporočila: 9
Post Re: Psi in njihovi lastniki

Zanimivo, vsi ste že oklani, ogrizeni, opraskani itd., poleg tega imate modrice okoli očes, ste prebunkani itd..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dokler se ne spremeni miselnost "pasjeljubcev" (=o.p.), da lahko njihovi ljubljenci počnejo, kar jim ne sme biti dovoljeno, bo tako!

Zakaj?

1.)Zato, ker se marsikdo od vas ne drži tega, da pes ne sme biti na javnih mestih brez povodca, da mora pes pasme, ki je višji od 20 cm imeti nagobčnik, sploh pa, če se giblje med ljudmi, (pločnik, cesta, sprehajalne poti, okolica blokov....)

2.)Zato, ker ima pes zmeraj kosmata ušesa, kdo od vas lahko 100% zatrdi, da ravno vaš ljubljenček ne bo "danes" slabe volje in ne bo koga "v igri" napadel, zarenčal v koga.........

3.)Zato, ker pri nas do sedaj še ni in še nekaj časa ne bo možno uvesti kaznovanje kršitelja na mestu samem (sprehodite se po Dunaju, tako kot pri nas)......

Eh, kaj bi govoril/a, brez veze, nedokončana tema..........

Nazadnje uredil pgostic : 10.02.2007 ob 07:36.
Staro 10.02.2007, 08:27
Pripravnik

Žal smo Slovenci postali zelo neotesani in ta tema to lepo prikazuje.

Imeti žival je tako kot imeti otroka v prvi vrsti odgovornost in že tega nekateri lastniki psov ne razumejo.
Nadalje pa jim dela probleme razumevanje človekovih pravic drugih.

Vsak ima namreč pravico do osebne varnosti, do čiste zelenice...

Ko sem odprl to temo sem opisal kaj se dogaja pri nas in dobil številne nasvete. Ampak kolikor sem vedel že vnaprej ni noben kulturni način obrodil sadov, saj se predvsem en nemški ovčar še vedno veselo sam sprehaja po celotni ulici in opravlja potrebo, kjer mu zapaše-na naših rožah, na fasadah hiš itd.
Veterinarska inšpekcija je preverjeno trenutno dokaj nemočna, saj pregleduje le osnovne bivalne pogoje živali. Več kot to ne more. Pa tudi kazni za kršitve so žalostno nizke.

Žal pri Slovencih zaleže šele represija in tudi tokrat se bo to zgodilo, saj kolikor sem obveščen bo kar nekaj sprememb v zakonu na temo psov in njihovih lastnikov.

Škoda, ker je to potrebno storiti na takšen način.

Nazadnje uredil d28 : 10.02.2007 ob 08:33.
Staro 10.02.2007, 10:30
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

To kar si napisal za Slovence, velja skoraj za vso Evropo! Nikjer ni poštimano tako da bi bilo za vse enako in dobro, žal. Marsikje po svetu je stanje veliko slabše kakor pri nas, tako da neka panika res ni potrebna.
Vsak naj si razčisti stvari pri sebi in naj ne dela stvari, katere ne bi želel da jih drugi delajo tebi.

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:22.