Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.01.2008, 10:49
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521
Privzeto Re: IP itd. (prošnja za pomoč)

Citat:
Objavil-a bucka Prikaži sporočila
Ker sem že povsem besna na Siol, Telekom in njihov odziv takrat, ko kaj "zašteka", predvsem pa na to, kako veliko denarja jim plačujem, resno razmišljam o prestopu na t2. Ko sem primerjala ponudbe, sem šele ugotovila, da Siol telefonijo in v okviru tega imam (preden se res prestavim) nekaj vprašanj:

- Koliko ta telefonija stane (naročnina, paket ...) in kaj je potrebno narediti, da zamenjam ISDN s siol telefonom?
- Me potem še karkoli veže na Telekom in ali lahko ohranim stari, ISDN (brezžični aprat)?
- Kakšna je kakovost IP glede na klasično telefonijo? Se izpiše tudi številka klicočega kot pri ISDN?
- Kaj potrebujem za tak priklop?
- Se mi meša ali pa je res, da so storitve SIOL (sama sem naročnica ADSL paketa, televizije in ISDN) bistveno dražje kot je enaka ponudba pr T-2? (Zdaj namreč samo za internet in televizijo plačujem čez 40 evrov, da o naročnini na ISDN in porabljenih impulzih niti ne govorim.) Zanima me, ali tudi drugi plačujete toliko ali pa so mene spet kaj "nategnili" in imam kakšen poseben paket?
- Ter še, kakšen paket v okviru prehoda na IP svetujete?
Hvala za odgovore in lp.
-stane bistveno več kot pri konkurenci
-ne moreš ga več uporabljati, pri T-2ju pa ga lahko uporabljaš še vnaprej ker edini v Sloveniji dajo naročnikom vmesnik za ISDN telefone
-kakovost je vsaj pri mojem operaterju (AMIS) povsem primerljiva, zanesljivost delovanja pa je za denimo 1% nižja, ko Siolu pade internet (kar je zadnje čase pogosto) se zna zgodit da boš mela težave tudi s telefonom
-se ti ne meša, predlagam da daš poizvedbe pri vse operaterjih na trgu in boš domov dobila ponudbe se odločiš glede na ceno, storitve ki ti jih ponuja in jih rabiš in v končni fazi zanesljivost ponudnika; za ilustracijo, jaz za 4megabiten internet in telefonijo preko amisa plačujem 25 evrov, zdaj pa sama presodi ali te nategujejo. Če bi mel še televizijo bi me to stalo dodatnih 12 evrov, je pa res da ma Amis manj programov kot Siol (cca. 70).
- pri siolu se splača edino VDSL oz. 5/2 internet paket, ADSL paketi so predragi.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
pomoč, prošnja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 19:51
vprašanja: iščem, kje se kupi, ima kdo, pozna kdo ... Sebbi Prosti čas in igre 141 09.03.2013 10:58
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
IP Telefonija pomoč? extremni Tehnična pomoč 3 05.12.2007 12:27
Pomoč, disk??? mrph71917 Računalništvo in internet 30 30.11.2007 18:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:57.