Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 23.12.2008, 16:23
kinsley Uporabnik kinsley ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kinsley
Član od: Mar 2007
Naslov: tu pa tam
Sporočila: 748
Privzeto Re: Rdeča luč Hrvaški na poti za EU, kaj pomeni

Citat:
Objavil-a cikular Prikaži sporočila
Vedno probam nekaj trditi z temelji točno taka "ludnica"je v Sloveniji poglej si ankete!
Samo dva politika govorita drugače in se ne strinjata z blokado Hrvaške.
Tudi večernji list sem prebral in je napisal popolno resnico ki seveda boli!
...ja res je ludnica.Nesposobni politiki so zakuhali,mediji NA OBEH straneh pa stvar napihujejo...
Staro 23.12.2008, 17:37
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Anketa je malo brezvezna, saj, le koga briga, kaj bodo Hrvati zdaj storili, saj mi nismo jasnovidci, k vecjemu bi se mogli vprasati, kdo ima prav, ali kdo bi moral kaj storiti za resiti problem z mejo ne pa, kako bo drug drugega nekako oskodoval.

Mislim, da je jasno, da dokler se ne resi problem z mejo, da Hrvati nimajo kaj v EU, mi imamo ze naso mejo zacrtano, oni naj se prilagodijo in naj se raje naucijo malo zgodovine, ter, cigava je sploh bila nekoc ISTRA.
Staro 23.12.2008, 18:04
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Jaz sem že pred leti tukaj vodil debato o Slovenski-Hrvaški meji in že takrat sem dokazal da Slovenija mednarodno pravno nima kaj iskati nima nobenega pravnega argumenta k ji bi šel v prid!
To so po dolgem času ugotovili tudi Slovenski politiki.Torej namesto da bi bili modri in dogovorili mejo po tem okviru ali celo po bolje kot so Hrvati že ponujal večino zaliva in zase le obvezni priobalni pas je Slovenija neumno želela več.
Kaj se pa zdaj dogaja je pa nova vrsta agresije to vidi tudi EU ki bo ta pojav probala izolirati, žal je Slovenija zarila globoko v populistično blato to kažejo javne ankete-glasa razuma ni več-Jelinčič je uspel,kapituliral je celo Bučar in Türk preveč jim diši popularnost ali pa ne želita biti odgovorna za poraz Slovenije ki se bo zagotovo zgodilkar je najavil tudi Bučar z podnapisi),nato se bo iskal grešnega kozla in tisti ki je zdaj proti tej norosti bo grešni kozel-in izdajalec ,temu nazivu se hočejo vsi izogniti ,zato se populistični vrtinec vrti naprej do popolnega propada!Slovenija ne loči več med realnim in nerealnim!Kot znak slovenstva moraš biti antihrvat!Pred slovensko politiko stoji izredno odgovorna naloga: kako pojasniti domači javnosti, da bodo v primeru katere koli arbitraže ali sodne odločitve na mizi, ne glede na upravičenost, maksimalistične zahteve dveh strani. Modra odločitev »tretjega« lahko prinesle le kompromisno rešitev v primeru Slovenije pa samo frustracije ker so bile zahteve visoko postavljene,Zahteve po meji na Savudrijskem rtu, na Mirni ali na Reki niso zgolj teritorialne zahteve ampak so že pretenzije.Zavedati se je treba, da bodo s to odločitvijo morale živeti številne generacije zanamcev .Po možnosti brez frustracije. Slovenci v svoji zavesti ali spominu zaenkrat nimate »svojega« Kosova. Ne glede na zgodovinske krivice, ki jih je Slovenija doživela na Tržaškem, Goriškem in na Koroškem v Avstriji in na mit hrvaških »dolgov«, ki jih mednarodno pravo ne prizna. Te bi Hrvaška z nekaj več posluha za posebnost slovenskega položaja lahko upoštevala mogoče z razdelitvijo Piranskegazaliva z 2:1 v korist Sloveniji kar je že nudila. Ni pa to njena pravna dolžnost. V današnji Evropi, ki je namenjena preseganju zgodovine po poti dogovora in sporazuma ,če pa ta ni možna pa pač na sodišče, ni nobene potrebe, da si ustvarite novo »Kosovo«. Zaradi Slovensko/Hrvaške meje.
No, tu si pa kar precej v zmoti. Spremljam malo hrvaške forume, kjer se o tej rdeči luči precej govori, sodeluje tudi nekaj malega Slovencev.
Če se je Slovenska politika glede tega poenotla, kaj pa je tu narobe? Hrvaška poltika je glede tega poenotena že kar nekaj let.
In bodi prepričan, da nihče noče nič hrvaškega, ampak samo tisto, kar je naše, o tem pa bo odločal tretji, ko pač bo.
Da pa so naši politiki zahtevali trdna zagotovila, da dokumenti, ki jih je hrvaška poslala v Bruselj, ne prejeducirajo meje, je pa razumljivo, slabe izkušnje iz preteklosti, ko mje hrvaška že razveljavljal razne sporazume, zapisnjke itd.

če bi sanader torej poskrbel za takšna pisna zagotovila, tudi rdeće lučis strani Sloenije ne bi bilo.
Seveda podpiramo poenotenje Slovenske politike, ampak zaradi rdeče luči ni nikakršne euforije pri nas, saj si v resnici želimo živeti kot pravi sosed s sosedom, saj smo še kar nekaj odvisni eden od drugega.
Vse ostalo je natolcevanje z ene ali druge strani.
Staro 23.12.2008, 20:32
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Ameriški zemljevid glede meje v Istri med Slovenijo in Hrvaško

Staro 23.12.2008, 20:44
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Vedno probam nekaj trditi z temelji točno taka "ludnica"je v Sloveniji poglej si ankete!
Samo dva politika govorita drugače in se ne strinjata z blokado Hrvaške.
Tudi večernji list sem prebral in je napisal popolno resnico ki seveda boli!
Vidiš, dokler boste verjeli takim manipulativnim in hujskaškim člankom kot je tale v Večernjem listu, bo kriza. Kako veš da je vse to neizpodbitna resnica? Vaši mediji seveda vedno pišejo čisto in brezmadežno resnico, slovenski pa vedno lažejo mar ne?
Drugače pa glede ludnice; kdo nosi nazaj izdelke samo zato, ker prihajajo iz določene države? Slovenci ali Hrvati? Kdo poziva k bojkotu izdelkov in na ta račun zbira po 40 000 ljudi? Najprej se zamisli malo nad tem, pa potem govori o ludnici. Sori, ampak v tem primeru so Hrvati tisti, ki delajo iz vsega skupaj ludnico in potencirajo vse skupaj!!!
Staro 23.12.2008, 21:01
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Ja, kdaj je pa niso?
Staro 23.12.2008, 21:02
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Ko človek prebere tisti članek v Večernjem listu, pomisli, da dela, z blokado vstopa Hrvaške, Slovenija EU pravzarav veliko uslugo.

Nazadnje uredil yamamoto : 23.12.2008 ob 21:05.
Staro 23.12.2008, 21:07
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Ko človek prebere tisti članek v Večernjem listu, pomisli, da dela, z blokado vstopa Hrvaške, Slovenija EU pravzarav veliko uslugo.
Večernji je nasploh katastrofa...
Staro 23.12.2008, 23:13
simon7426 Uporabnik simon7426 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 138

Očitno se ostale članice EU ne zavedajo kaj za ene države bodo sprejeli, ker je določenim članicam preveč do Hrvaškega morja...
Staro 24.12.2008, 09:30
cikular Uporabnik cikular ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cikular
Član od: Aug 2004
Sporočila: 220

anarchy
Te bizarne zahteve izhajajo iz trditve, da sedanji hrvaški del Istre nikoli ni upravno pripadal Hrvaški kot državi. Točno! A tudi ne državi Sloveniji. Obeh v preteklih stoletjih preprosto ni bilo. So pa v tem delu hrvaške Istre živeli kot večinski prebivalci Hrvati, manj je bilo Italijanov, prebivalcev drugih narodnosti, vključno s Slovenci, pa je bilo za vzorec.ISTRA je bila razdeljena po narodnostnem načelu popis iz 1910!!Lahko preveriš!Pripomnil bi tudi da Primorska nikoli ni upravno pripadala Sloveniji tako kot Istra Hrvaški-pa nobenmu Hrvatu ne pride na misel zahtevati del Slovenije.Zadnja uradna priznana meja Slovenije je bila rapalska meja pred tem Slovenije enostavno ni bilo.!
Kapara
Povej letnico tega zemljevida?
1952 sigurno kajti to so meje cone B ki pa ni bila razdelejena med SRSlovenije iSRHrvaške
king16
Nič ni narobe da se je slovenska politika poenotila vendar je moraš priznati potrebovala veliko časa.Hrvaška je poenotena že 18 let-kaj ti to pove?SLOVENIJA ENOSTAVNO NIMA PRAV!!!
Slovenski teritorijalni stik z mednarodnim morjem je fantazija par exellence!!!Ne rečem več kot polovica zaliva je možno-več kot to je fantazija!
Pomembna je kronologija spremljanja dogodkov mlajša generacija ni spremljala kronologija dogodkov in jo je lahko zmanipulirati!Npr 1991.94 je Slovenija sama trdila da nima terit.izhoda na odprto morje in je to napisala v svoje dokumente!!Zdaj pa to isto zanika!

Eu jih bo na veliko napela Sloveniji v teh dneh!

Nazadnje uredil cikular : 24.12.2008 ob 09:40.

Značke
hrvaški, kaj, luč, pomeni, poti, rdeča

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:44.