Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 18.01.2007, 12:01
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Rabljen hatchback za 9000 EUR

To se mi zdi pa ogromno... A so ti kaj posebnega rihtali ali je to dejansko redni servis (vsakic, ko ga peljes, das tolk)?

Ker toliko pa ne mislim dajati... Za trenuten avto placujem med 12 in 17 jurjev...
Staro 18.01.2007, 12:06
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719

Jazst bi se na tvojem mestu odlocal med zadnjimi tremi.
Alfa je sicer odlicen avto, ampak nikoli ne bom pozabil, kar mi je rekel eden mojih mehanikov, ko sem ga vprasal, kako je zadovoljen z avtom: "Alfa je odlicen avto, ce si mehanik, drugace nimas kaj praskati z njo"
Na splosno imajo rade sraufanje masine, tudi po izkusnjah ostalih.
Ford je avto, ki za svojo ceno ponuja ogromno, ampak imajo zanesljivost na psu. Lahko dobis odlicen avto, ki ti bo sluzil pol dekade brez da se dodaknes, ali pa bos v tem casu zmetal kup denarja za popravilo raznih bedarij. Glede na to, da kupujes rabljeno ti odsvetujem.
Megan ima udobje in (pre)mocno masino ter papirnat pleh. Imel v familiji dva; oba sicer brez kaksnih tehnicnih problemov, ampak za moje pojme mnogo prelahka karoserija, kar rado vzrokuje neobladljivosti pri visjih hitrostih. Boljse kot clio, thou.
S Citroeni nimam izkusenj ze zadnjih 15 let, ko je bil eden od malckov v familiji. Vedno konsistentni in baje da za svojo ceno novi modeli nudijo jako veliko. Malo se pozanimaj kaj in kako.
Honda Civic je superioren avto v vseh pogledih, edini problem je, ker je prakticno nemogoce dandanes dobiti rabljeno masino, ki ne bi bila v zadnjih izdihljajih ali pa se nagibala proti temu. Ce kupujes, rajsi pobaraj za pomoc kaksnega znalca.
Toyotica je jako luskan avto, ki ima vse, kar imajo veliki. Prasicje vozna stvar, jako hitro se navadis nanjo in ce dobis dober avto za solidno ceno, ga ne bos vec izpustil iz rok.

V biti, bi se odlocal med zadnjima dvema; imata hitrost, zanesljivost, obladljivost, solidno ceno. Poleg tega ti ni treba zrtvovati udobja za uzitek voznje. Ce ga rad pogazis po ovinkasti preriji nase male ti je to to. Za mestni avto ti je pa tako ali tako vseeno, vazno da je avto cim dlje brezhiben in brez servisa (Alfa tlele odpade).
Staro 18.01.2007, 12:10
ksimon Uporabnik ksimon ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ksimon
Član od: Apr 2005
Sporočila: 814

Ja lej jaz sem ga kupil ne dolgo tega nazaj, v bistvu lani. In sem rekel fantom, da mi ga naj preventivno pregledajo v celoti in določene felerje odpravijo (čist mal je volan pri visoki hitrosti treslo, vzrok je pa bil nepravilno umerjene gume). Rekli so da ni blo nč kaj posebnega in da so naredili kompleten test vseh nevemkoliko varnostnih točk (mislim da okol 60, ne vem). Prvotni račun je bil 200.000 jurjev, pol pa še davek na vsemogoče in rezultat 279.520 bivših.

Malo sem se pozanimal kako je naprej s temi cenami, pa mi je rekel, da se kvaliteta pač plača in da lahko pričakujem če ne bo z avtom nč kaj narobe cca. od 150.000-250.000 Jurjev (matr evri še mi ne potegnejo )

Hja bo treba pač eno slabo plačo za pleh dat, kaj morem
Staro 18.01.2007, 12:10
Pacijent

Citat:
Objavil-a mrjerry
To se mi zdi pa ogromno... A so ti kaj posebnega rihtali ali je to dejansko redni servis (vsakic, ko ga peljes, das tolk)?

Ker toliko pa ne mislim dajati... Za trenuten avto placujem med 12 in 17 jurjev...
Na novi petici mojega strica zarnica kosta toliko, kot je moj avto vreden z novimi Pirellijevimi gumami :D

Ko je imel se staro petico, je po 6-7h letih cepnil na leto cca. 300 tisocakov rajnkih za razna popravila. Saj ne, da bi bil avto nezanesljiv, dalec od tega (v 8h letih je nacepal skoraj 300 tisocakov prevozenih), ampak so rezervni deli svinjsko dragi.
Staro 18.01.2007, 12:16
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Smaug
Megan ima udobje in (pre)mocno masino ter papirnat pleh. Imel v familiji dva; oba sicer brez kaksnih tehnicnih problemov, ampak za moje pojme mnogo prelahka karoserija, kar rado vzrokuje neobladljivosti pri visjih hitrostih. .
Smaug jaz pa imam drugo izlušnjo. Imel megana hatcha 2001, neverjetno obvladljiv avto, pa čeprav je imel 1085 kg, kar pa ne predstavlja obvladljivost pri avtu. Važno je, da ima čim nižje težišče, kar pa Megan ima. Poglej samo Mercedesa A: Lahek, ozek, Zelo dober v ovinkih pri višjih hitrostih (So pač z elektroniko rešli bivši feler, ko se je prevračal)
Staro 18.01.2007, 12:20
Pacijent

Problem je, da je 10K EUR ZGORNJA meja, za to pa solidnega civica ali C4 preprosto ne dobis. Zgleda, da bo kar Megane . Veliko se jih ponuja, pa se dobre osebne izkusnje mam z njimi, poznam serviserje itd. 200K letno za servisiranje ne mislim placevat, pa naj gre v ovinke kakor hoce

Problem neobvladljivosti meganea ni v njegovi tezi, ampak kupu elektronike, zaradi cesar nimas tako natur obcutka v rokah.
Staro 18.01.2007, 12:21
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
pa naj gre v ovinke kakor hoce
Niso samo ovinki v igri
Staro 18.01.2007, 12:25
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
Problem neobvladljivosti meganea ni v njegovi tezi, ampak kupu elektronike, zaradi cesar nimas tako natur obcutka v rokah.
Dandanes ne dobiš več avtomobila z direktnim volanom, pač živimo v cajtu, kjer prevladuje elektronika, pa še huje bo. Po cajtu bo elektronika večina prevzela mehaniko.
Staro 18.01.2007, 12:28
Pacijent

Citat:
Objavil-a ksimon
Niso samo ovinki v igri
Zal nimam tolk denarja. Simple as that
300EUR letno redni servis je maksimum. Ce mi jih pa grozi 800, pri tem, da gre vse kot po maslu, je pa zame v drugi galaksiji.
Staro 18.01.2007, 12:28
Pacijent

Citat:
Dandanes ne dobiš več avtomobila z direktnim volanom, pač živimo v cajtu, kjer prevladuje elektronika, pa še huje bo. Po cajtu bo elektronika večina prevzela mehaniko.
Tocno to

Verjamem tvojim izkusnjam, ampak jazst se v Meganih nikakor ne morem znebiti obcutka, da pri visjih hitrostih ne obladujem avta...In tukaj mi je tudi A-jcek sumljiv :D
Enostavno se v avto ne pocutim varno (sploh ko sem videl, kako se pleh "topi" ob trku).

Značke
9000, eur, hatchback, rabljen

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:00.