Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 03.02.2009, 20:43
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
......
In seveda vsega tega ni v "vernikovih" sporočilih, ker je on potopljen v branhamovčino tako, da sploh ven ne vidi. To je očitno.
Glede na to, kdor vidi in kdor ne vidi, je lepo napisano v Razodetju.
Odlomek iz Razodetja 3,14-22, ki opisuje našo zadnjo Laodicejsko dobo:
'Svetujem ti, da kupiš od mene zlata, v ognju prečiščenega, tako da obogatiš, in belih oblačil, da se pokriješ in se ne pokaže sramota tvoje golote, ter mazila, da si natreš oči in spregledaš.'

Vse te tri stvari, ki so tu napisane (ZLATO, BELO OBLAČILO, MAZILO), so vključene v določeni proces: spoznavanje NJEGA.

Mi živimo sedaj v tej cerkveni dobi, ki jo Janez tukaj opisuje. Bog je najprej postavil diagnozo slabega stanja, potem pa nam kot zdravnik svetoval, kaj naj naredimo. Torej, tri stvari potrebujemo danes. Pravo bogastvo, ki ga najdemo v Besedi, ki je Kristus, potem, da goloto naše vere pokrijemo s pravim spoznanjem, s sprejetjem te Besede in mazila, Svetega duha, s pomočjo katerega bomo zmožni videti to Besedo. Vse troje se tesno prepleta.
Torej sprejeti moramo živo razodeto Besedo ki je predstavljena v polnosti v tem zadnjem času.
Vse te tri stvari kažejo na eno osebo. Na Jezusa Kristusa. On je Beseda in mi smo del te Besede. Mi z uporabo vseh treh komponent pridobimo Kristusov karakter. Bog hoče, da smo kakor on, ker dejansko smo del njega, del njegovega karakterja. Mi smo kakor Bog in to je veliko spoznanje. Zato smo bogati (zlato), nismo goli (belo oblačilo) in imamo spoznanje, torej vid (mazilo). Za marsikoga bi bila ta izjava bogokletna. Toda tako je. Nekdo bi dejal, ti ljudje se delajo Boga. Vendar so to govorili tudi za Jezusa in mi smo kakor Jezus, ker smo del njega.
Pravi:
"Kupi od mene zlata, preizkušenega v ognju, da obogatiš."
……razen zemeljskega zlata, ki ga poznamo, obstaja tudi Božje zlato. V 1.Petrovem 1:7 beremo: "Da se preiz¬kušnja vere vaše, vrednejša nego preizkušnja minljivega, a v ognju izkušenega zlata." Božje zlato je torej tak karakter, kot Kristusov. On je poizveden v ognjeni peči trpljenja. To je prava vrsta zlata. Nevesta ima Kristusov karakter.

»…in belih oblačil, da se pokriješ in se ne pokaže sramota tvoje golote
…fizično goli pridemo nasvet, vendar ga goli v duhovnem smislu NE bomo zapustili. Oh ne, nekaj bomo vzeli s seboj, nič manj in nič več. Zato je bolje, da bomo v tem času zelo pazljivi in da vidimo, da bomo nekaj vzeli, kar nas bo pred Bogom storilo pravične. Torej, kaj bomo vzeli s seboj? Vzeli bomo naš ZNAČAJ, to je tisto, kar bomo vzeli s seboj. In kakšen značaj boste vzeli s seboj? Ali bo kot NJEGOV, čigar značaj je bil oblikovan skozi trpljenje v ognjeni peči trpljenja, ali pa bo mehkužnost teh brezznačajnih Laodicejskih ljudi? Na vsakem izmed nas je to, ker bo tistega dne vsak človek nosil svoje breme.

"In pomazili svoje oči z mazilom, da bi videl."
…. On ne pravi, da moraš kupiti to mazilo. Oh, ne, to se ne da kupiti. Na Svetem Duhu ni etikete s ceno. Pavel v Galačanom 3,2: "Ste li po delih postave prejeli Duha ali s poslušanjem vere?". Brez Krsta v Svetem Duhu ne morete imeti vaših oči nikoli odprtih za pravo Duhovno razodetje Besede. Človek brez Duha je do Boga in Njegove Resnice slep …..
Staro 03.02.2009, 20:44
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

Citat:
Objavil-a mizarstvo.lorencak Prikaži sporočila
Ja, dohtar stane, s svojim kolegom v red si lepo si pokazal, koliko ljubezni premorete do bljižnjega. Čeprav si drstane, tvoja duhovna zrelost Verniku ne seže niti do gležnja. Kam se je izgubila vaša ljubezen, ki jo Verniku očitate, da jo nima. Kako veliko ljubezen premore Vernik, se vama z tvojim kolegom, še sanjati ne more. Pa ne zdaj mislit, da nekoga povišujem, to moraš razumet. Če premoreš ljubezen, boš z lahkoto razumel z srcem, če pa nimaš ljubezni, pa tudi z razumom ne moreš razumeti.
Zdaj pa sam presodi, kaj od tega je v tvoji lasti.

Pa lep pozdrav.
Očitam mu samo to, kar si zasluži. NAMREČ da ni pošten, da plonka od nekega preroka, ki je bil predvsem šlogar, če naj uporabim to besedo, pa potem to prodaja vesoljnemu svetu kot RAZLAGO Apokalipse. In sicer edino merodajno.

To mu pa res očitam, mesarstvo korenček! Da ne boste v zmoti.

Kar pa zadeva njegovo duhovnost, tudi moram priznati, se ji pozna, da se je navdihovala pri zmedenem W. Branhamu. Žal! Da tudi glede tega ne boste v dvomih, kaj si mislim.

Nazadnje uredil drstane8 : 03.02.2009 ob 21:27.
Staro 03.02.2009, 20:54
Pripravnik

Dragi Vernik W. Branhama -

V zvezi z ostalimi tvojimi " na dušo pihanji" samo tole:

Svetoval sem ti, da bi bilo mnogo bolj pošteno, če vsemu temu čatovstvu spremeniš naslov, ker ne zasluži tega, s čimer se naslavlja.

En predlog bi bil ta:

Razlaga Razodetja v nezmotljivi interpretaciji nezmotljivega, častitega, pokojnega W. Branhama.
Ali pa kako drugače.
Vsekakor naj bi se vedelo, da vse te grozljivosti in fatalnosti niso v tej knjigi, ampak vsaj to, iz katere glave in iz kakšne duhovnosti izhajajo.

Seveda, to je nasvet. Ti lahko storiš, karkoli...

Saj smo svobodni, kajne, tudi če nas W. Branham osvobaja... Ali pa ne več?
Staro 03.02.2009, 21:22
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

Citat:
Očitam mu samo to, kar si zasluži. NAMREČ da ni pošten, da plonka od nekega preroka, ki je bil predvsem šlogar, če naj uporabim to besedo, pa potem to prodaja vesoljnemu svetu kot RAZLAGO Apokalipse. In sicer edino merodajno.

To mu pa res očitam, mesarstvo korenček! Da ne boste v zmoti.

Kar pa zadeva njegovo duhovnost, tudi moram priznati, se ji pozna, da se je navdihovala pri zmedenem W. Branhamu. Žal! Da tudi tega ne boste v dvomih, kaj si mislim.
Žal ne poznam tega Branhama, pa kaj ima zdaj Vernik veze z Branhamom, ko pa govori čisto Božjo resnico. Tako vneto si proti temu Branhamu, da sploh ne vidiš kaj Vernik govori. Jaz ne vidim Branhama, ampak pravo ljubezen, ki se izliva iz Božje besede, ki jo oznanja Vernik.

Sicer, pa kaj če je bil ta Branham takšen lump, kot praviš. V svetem pismu so še večji primeri ozdravljenja in spreobrnjenja nekaterih ljudi, ki jih je Jezus pridobil za učitelje, preroke in oznanjevalce Božjega kraljestva, zakaj potem ne bi mogel ozdraviti in pridobiti tudi Branhama.

Mislim, da zaradi enega drevesa, pred katerim stojiš, na vidiš celega gozda.

Pa lep pozdrav.
Staro 03.02.2009, 21:34
Pripravnik

Drago mizarstvo.

Očitno ne berete kar pišem.
Če želite komentirati to, kar sem bil napisal, je prav, če si to pazljivo preberete.

Jaz ne pravim, da naj bi bil ta Br. to in to. To so že drugi povedali MNOGO BOLJ TEMELJITO. Kar jaz zlasti ugotavljam je, da naš dragi VERNIK ne razlaga Apokalipse, ampak to, kar si je nek zmedeni samozvani prerok mislil o njej. To razlaga. In samo to me moti, ker samo to PRODAJA kot edino veljavno razlago RAZODETJA. On se ne zna distancirati od nekega odpadnika (od baptistične Cerkve v Ameriki), ki je zgodovinska oseba. Torej si ga nisem jaz izmislil kot takega.
Drugič, prosim, predno se oglasite, preberite kaj trdim. In ne pišite, tega, kar se vam je zapisalo o moji duhovnosti, ki je nižja od... ne vem čigave. Tudi to sodi v MIZARSTVO? Le tako naprej...

Nota bene: Ne poskušajte me prosim primerjati z razlagalcem Apokalipse. Se vam ne zdi čudno, da bi teologija vseh protestantov in protestantskih Cerkva tega sveta ne vedela vsaj toliko, kot nek... ubogi odpadli...Branham?
Pa hvala...
Staro 03.02.2009, 21:45
Pripravnik
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

DRAGI VERNIK, glej tole si zapisal:

To pomeni eno in isto. Rrazodetje ali apokalipsa (gr. apokálypsis) je razkritje skrivnosti.
Katere?
To je skrivnost razodetja Neveste. To je skrivnost, ki jo je Bog čuval skozi celo zgodovino. Poglej si odlomek o iskanju Rebeke, bodoče žene od Izaka. Ona je tip Neveste. Izak pa je tip Kristusa.
To ni iztrgano iz konteksta, zagotovo ne...

VSE, kar si zapisal je NAPAČNO!

Apokaliptična literatura se ne po svoji vsebini ne po slovarju, ne po dikciji, ne da primerjati z drugimi literarnimi vrstami v sklopu PISMA.
Apokalipsis torej ni "skrivno razodetje", ki je zgolj ubesedeno, (zato navajanje citatov nič ne pomeni) ampak je predvsem predano NEVESTI, ki je SKUPNOST. Ta skupnost je tudi sprejela to RAZODETJE in vse ostale knjige, ki so v njej nastale (!) v svoj kanon.
In kaj je najbolj značilno za to literarno vrsto?

BESEDA "kakor"! Gre za tisto osnovno držo, ki jo ima Nevesta "ki jo je Kristus ljubil", da iz vsakega "nekaj" prehaja v to kakor... , ki je delo Duha.
Torej ta "kakor" ni nikakršno strašilo, ki ga slikaš v tem, kar si pod tem naslovom pisal. Ni obsodba sovražnikov, ki jih v svoji in benhamovski razlagi, TI VIDIŠ in Ti - z W. Branhamom poimenuješ.

Je sporočilo NEVESTI, ki ni POSAMEZNIK, ampak je SKUPNOST... ekklesia, sveti kahal, hebrejsko, če hočeš. Vendar, tudi hebrejsko ne znaš... na žalost.
Torej - vse zelo daleč od TVOJE ben-hamovske razlage.
Nisi položil ispita!
A. > Ni RAZODETJE NEVESTE, AMPAK NEVESTI. To bi si lahko prebral že v prvih vrsticah. "Razodetje Jezusa Kristusa... služabniku Janezu..."
Na žalost, takoj pri prvih vrsticah si se zapletel v svojo branhamovo BEN- HAMovščino.
Si razumel?

Nazadnje uredil drstane8 : 03.02.2009 ob 21:52.
Staro 03.02.2009, 21:56
Pripravnik

Citat:
Drago mizarstvo.

Očitno ne berete kar pišem.
Če želite komentirati to, kar sem bil napisal, je prav, če si to pazljivo preberete.

Jaz ne pravim, da naj bi bil ta Br. to in to. To so že drugi povedali MNOGO BOLJ TEMELJITO. Kar jaz zlasti ugotavljam je, da naš dragi VERNIK ne razlaga Apokalipse, ampak to, kar si je nek zmedeni samozvani prerok mislil o njej. To razlaga. In samo to me moti, ker samo to PRODAJA kot edino veljavno razlago RAZODETJA. On se ne zna distancirati od nekega odpadnika (od baptistične Cerkve v Ameriki), ki je zgodovinska oseba. Torej si ga nisem jaz izmislil kot takega.
Drugič, prosim, predno se oglasite, preberite kaj trdim. In ne pišite, tega, kar se vam je zapisalo o moji duhovnosti, ki je nižja od... ne vem čigave. Tudi to sodi v MIZARSTVO? Le tako naprej...

Nota bene: Ne poskušajte me prosim primerjati z razlagalcem Apokalipse. Se vam ne zdi čudno, da bi teologija vseh protestantov in protestantskih Cerkva tega sveta ne vedela vsaj toliko, kot nek... ubogi odpadli...Branham?
Pa hvala...
Ne vem zakaj se hočeš z vsakim prepirati na račun tega Branhama. To sploh nima pomena, pomen je samo v pravi Božji besedi, druga ni smiselno. Ne vem in tudi ne poznam Branhamovih del, tudi ne poznam njegovih nasprotnikov, zato ne morem komentirat, kj prepisuje Vernik od Branhama. Če je Vernik začutil Božjega duha v prebiranju Branhama, potem ni več Branham v vlogi, ampak je začel zajemati iz Božjega kraljestva iz samega Boga, ki pa je duhovno bitje in ga prežema Sveti duh v vsej neskončnosti, in ta isti Duh se je prebudil v Verniku, zato se z lahkoto spoznata.

Se opravičujem, če se mi je kaj narobe zapisalo v tvojih očeh, ampak razkril si vso svojo duhovitost in duhovnost.
Tisti, ki vidi, mu ne ostane nič skrito.

Če hočeš me lahko tikaš, od mene pa prosim sprejmi opravičilo, ker te tikam, takšna je pač navada na forumu, ker smo pač vsi enaki.

Pa lep pozdrav.
Staro 03.02.2009, 22:05
Pripravnik

Nikakor nismo vsi enaki. Jaz pač ne govorim po mizarsko in tudi mizar nisem. Oprostite. Dokaz za to različnost je pač v tem, kako kdo piše in kaj VIDI.

Če vi v Branhamu vidite izvor resnice za Vernika - nimam nič proti. Kar naj ga ima za idola in še naprej naj mu razodeva TRAPARIJE celo ob branju Pisma. Saj vendar SAMI lahko BERETE, kaj je pisal... PRAV to branhamovščino prodaja KOT RAZLAGO APOKALIPSE, drago mizarstvo!

Sicer pa, da se razumemo: Jaz ne diskutiram z vami, mizarstvo. Vi ste, kot se da videti, vdrli v to razpravljanje (pa ne le moje, ampak že prej, v drugo). Torej, ste dobili tudi svoj odgovor - in malo se menim za to, če ste ga razumeli.

Da bo čisto jasno:

Kaj vi mislite me torej čisto nič ne briga. Oprostite, da povem naravnost. Vi kar sami diskutirajte z Vernikom, po svoji volji... do sodnega dne, če je treba...

Jaz že ves ČAS razpravljam z VERNIKOM o BRANHAMOVI razlagi Apokalipse, ki jo je Vernik priobčeval, KOT SVOJO. Za vse nevedne je torej PRIKRIL izvor. Še več, jim prodaja neumnosti, ki jih sam jemlje iz izključno BRANHAMOVŠČINE.
Samo To.
Zdaj smo mi končali!

Nazadnje uredil drstane8 : 03.02.2009 ob 22:19.
Staro 03.02.2009, 22:11
Pripravnik

Citat:
Drago mizarstvo.

Citat:
Se vam ne zdi čudno, da bi teologija vseh protestantov in protestantskih Cerkva tega sveta ne vedela vsaj toliko, kot nek... ubogi odpadli...Branham?
Pa hvala...
Ni nujno.

Pa lep pozdrav.
Staro 03.02.2009, 22:20
Pripravnik

Citat:
Nikakor nismo vsi enaki. Jaz pač ne govorim po mizarsko in tudi mizar nisem. Oprostite. Dokaz za to različnost je pač v tem, kako kdo piše in kaj VIDI.

Če vi v Branhamu vidite izvor resnice za Vernika - nimam nič proti. Kar naj ga ima za idola in še naprej naj mu razodeva TRAPARIJE celo ob branju Pisma. Saj vendar SAMI lahko BERETE, kaj je pisal... PRAV to branhamovščino prodaja KOT RAZLAGO APOKALIPSE, drago mizarstvo!
No če, si opazil kakšno mizo ali mogoče okno, v mojem pisanju, potem boš moral zopet k svojemu kolegu, pa ne zaradi Vernika. Sicer pa tako daješ vedeti, da si nekaj več in še komaj govoriš z nami prašnimi črvi. Žal mi je, da je tvoj razum povsem brez ljubezni, saj bi lahko bil večji.

Pa lep pozdrav.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:58.