Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 08.02.2009, 18:15
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Citat:
Objavil-a Allegra Prikaži sporočila
Kakšnih imenih neki - "v imenih" bi bil popolnoma neslovničen zapis - pa niti ni nobene potrebe, da gre tu za dejansko ime, ker besedna zveza "v imenu" ima čisto svoj pomen, ki sploh nima veze z imenom, kot poimenovanjem osebe. Če pogledamo recimo en čisto brezvezen primer, samo za ilustracijo:

"Čestitam ti tudi v imenu sestre, očeta in babice, ki danes niso mogli priti."
Ali bi ti mogoče rekel v takem primeru "v imenih", ker gre za več oseb?
Odličen primer!
Slovnično bi bilo res napačno, ampak pomensko pa v tvojem primeru ostaja vsaka oseba z imenom. Slovnica je pač samo nek dogovor-skupek pravil.

Sestra, oče, babica so nazivi, za katerimi se skriva IME. In to sem hotel povdariti. Ime je važno, ne naziv. Biblija zahteva IME.

Religije se bodo krvavo borile proti temu, ker je ravno to tista razpoka, skozi katero se je pritihotapil hudič. Ta trinitarična formula bo ostala do konca sveta. DRSTANE8 ima glede tega prav. Ampak tisti, v katerem je Kristusovo večno seme bo spoznal zmoto.

Eva je bila zapeljana samo z eno malo napačno besedico. Ona je 99,99 % verjela Božji Besedi. Ampak bila je neka razpoka v njej, skozi katero se je splazil hudič in povzročil padec neveste. V tem zadnjem času pa ne bo več tako. Jezus že ima svojo nedenominacijsko NEVESTO, ki je 100 % poslušna Besedi.

Verniki, ki ste v porodnih bolečinah, ponovno se podredite Božjim zapovedim, božji BESEDI. To je lahko. Še je čas.Sprejmite Svetopisemski krst. Če še ni bil kdo od vas krščen, voda bo pripravljena.
Staro 08.02.2009, 18:23
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
!. IZ BIBLIJE SE TOREJ "In krščujte jih v ime OČETA in Sina in Svetega DUHA" ne da izbrisati..
Tu se ne govori o izbrisu formule. Gre samo za pravilno uporabo te formule. Apostoli so jo pravilno uporabljali.
Še enkrat navajam citate iz Svetega pisma - tretjič:
Apostolska dela 2,38
Apostolska dela 8,12
Apostolska dela 8,16
Apostolska dela 10,48
Apostolska dela 19,5

To je najlepši dokaz - Bog sam pričuje o pravilnosti krsta in ne noben človek.
Staro 08.02.2009, 21:41
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

No pa bom o krstu in troedinosti napisal še jaz svoj pogled.

Judje imajo sicer obrezo, ki je predhodnica krsta in je tako sama zase kot tudi pred Bogom brez vrednosti, če obrezani nima obenem tudi obrazanega srca. Z obrezanim srcem se razume očiščeno in z ljubeznijo napolnjeno srce, ki je vredno več kakor vse obreze od Mojzesa do dandanes. Po obrezi je prišel začasno Janezov krst z vodo, katerega so nadaljevali njegovi učenci. Vendar tudi sam krst po sebi ni nič, če ni zahtevane pokore pred njim ali zanesljivo za njim.

Kdor se da krstiti z vodo z resnim namenom, da se bo poboljšal, ne naredi napake; vendar naj ne verjame, da mu bo voda očistila srce in okrepila dušo. To doseže le lastna, povsem svobodna volja; voda je le znamenje in nakazuje, da je volja kot živa voda duha, očistila dušo grehov prav tako, kakor naravna voda očisti glavo in vse telo prahu in druge umazanije.

Kdor je sprejel krst z vodo v resničnem pomenu, je popolnoma krščen, če je ob krstnem dejanju ali že pred njim delovala volja v krščenčevem srcu. Če ta ne sodeluje, nima zgolj krst z vodo niti najmanjše vrednosti in materiji ne daje blagoslova, še manj pa posvetitve.

Sicer pa krst z vodo sploh ni potreben za posvetitev duše in telesa, temveč je edino potrebno spoznanje resnice iz Boga in ravnanje po tem spoznanju. Če pa se že krščujemo z vodo, ni potrebna ravno voda iz Jordana ali drugih rek in popolno potaplanje v njih, temveč je zato dobra vsaka sveža voda, saj je samo prispodoba.

Resnični pri Jezusu Kristusu edini veljavni krst je krst z ognjem ljubezni do Boga in do bližnjega in z živo gorečnostjo volje in Svetim duhom resnice iz Boga. Ti trije elementi so v nebesih veljavno spričevalo za vsakogar; in sicer: ljubezen kot resnični Oče; volja kot živa in resnična beseda ali Očetov sin; in končno Sveti duh kot pravo razumevanje večne in žive resnice iz Boga, toda kot živo dejavno v človeku in edinole v človeku! Kar ni v človeku in se ne zgodi iz lastnega nagiba volje, za človeka nima vrednosti, in ker za človeka nima in ne more imeti vrednosti, ne more imeti vrednosti tudi pred Bogom.

Oče, Sin in Sveti duh so razločno eno in isto od vekomaj.

Oče v Sinu je večna ljubezen in kot taka pratemelj in resnična prasubstanca vseh stvari, ki napolnjuje vso neskončnost.

Kristus kot Sin je svetloba in modrost, ki izhaja iz ognja večne ljubezni. Ta silna svetloba je večna najpopolnejša samozavest in najjasnejše samospoznanje Boga in večna Beseda v Bogu, po kateri je bilo narejeno vse, kar je.

Da pa je bilo vse to mogoče narediti, je potrebna še silna Božja volja, in to je prav Sveti duh v Bogu, po katerem dobijo dela in bitja svoj popoln obstoj. Sveti duh je velika izrečena beseda "Zgodi se!"- in zgodi se, kar sta sklenili Ljubezen in Modrost v Bogu.

In tako je vse troje; Ljubezen, Modrost in vsa oblast v enem Bogu in eni osebi.

Mislim, da besede katere se uporabljajo za izvajanje krsta, niso pomembnejše od namena človeka, ki se da krstiti. Zato je čisto vseeno, če je rečeno; v imenu Očeta, Sina in Svetega duha ali pa; v imenu Jezusa Kristusa.

Pa lep pozdrav.

Nazadnje uredil mizarstvo.lorencak : 08.02.2009 ob 22:02.
Staro 09.02.2009, 09:29
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Ko berem določene razlage, se počutim kot star osel v otroškem peskovniku. Ne vem če se mi da kregat za lopatko . Ampak je pač treba, ker če smo tiho potem se vodoo in čarovnija lahko zarine v človeška življenja, še posebej tam kjer je stiska. Takim je najlažje prodajat trike za denar, ki ga že tako ali tako nimajo.

Ne mislim, da Vernik ne počne te stvari zaradi želje po denarju ali nadzoru ali sle po oblasti, kot to počne velliko šarlatanov. Nesmisle piše ker mu pomagajo in ker ga je strah negotovosti.

Tole bi bilo treba vpeljati v Slovenijo:

http://www.atheistbus.org.uk/

Vernik: Bog ne obstaja zato nehaj skrbeti in začni živeti.

p.s. Jaz bi denar prispeval ker se je treba verske meglice lotiti odločno in končno opustiti nelogične razlage za vprašanja, ki ne obstajajo.
Staro 10.02.2009, 12:17
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

VERNIK, brez skupnosti!

1. Popolnoma mi zadostuje, da si priznal, da VSE KRŠČANSKE CERKVE pri krstu uporabljajo trinitarično formulo Očeta, Sina in Duha.
- To mi, s tvoje strani, zadostuje.
JA kako naj bi pa kaj več pričakoval od tebe, ki si sam izjavil, da imaš W. Branhama za očeta.
Komur je oče sektaš, razkolnik, odpadli baptistični pridigar... kako pa naj ta sploh še kaj SAM misli, saj je vse napake pred njim storil že "njegov oče". Ti, vernik, jih samo ponavljaš. Nič drugega! Vse kar si pisal je branhamovščina. To sedaj VSI vedo in je VSEM očitno!

2. Krščanske cerkve ne morejo slediti Branhamu, saj mu tudi tisti, ki so ga podpirali v nekaterih obdobjih njegovega pridiganja, niso mogli več slediti v njegov odpad.
3. Nobeden od velikih reformatorjev (zgodovinskih: Calvin, Luther, Zwingli)) se ni oddaljil od Trojstva in ne od trinitarične formule za podelitev krsta. In vendar vsa reformacija temelji samo iz izključno na Pismu s svojim izrečnim SOLA SCRIPTURA, sola fide, sola gratia.

4. In še nekaj: mesta, ki jih navajaš, ne govore proti Kristusovem naročilu: "In krščujte jih v ime Očeta in Sina in Svetega Duha ". Še enkrat se vidi, da po branhamovščini, ki ji slediš, ne pridemo nikamor, ker s citati, v tvojem primeru, ne razlagamo Pisma, ampak neko zavrženo in odpadniško "logiko" enega izmed sektašev. NIČ DRUGEGA!

Veliko ljubezni, dragi vernik.

Nazadnje uredil drstane8 : 10.02.2009 ob 12:23.
Staro 19.02.2009, 16:16
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

NO tako, zgleda, da je po razkrituj idej branhama iz katere jih je črpal Vernik prišlo do preobrata. Vernik že 9. dan ni nič odgovoril, prej pa je vsake 2 dni na široko razlagal, kako je prijel boga za jajca ipd.

Lahko bi se reklo, da je to razkritje bilo prelomnica te teme in zdaj lepo stagnira, kar je edino prav. Saj je preprosto prodajala meglo. To je samo moj odgovor, s katerim sem samo povzel ugotovitve in ne bom več diskutiral v tej temi.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 19.02.2009, 19:17
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
bom vse svoje prispevke izbrisal.
Zakaj pa to??
Staro 19.02.2009, 19:23
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Whitezero Prikaži sporočila
NO tako, zgleda, da je po razkrituj idej branhama iz katere jih je črpal Vernik prišlo do preobrata. Vernik že 9. dan ni nič odgovoril, prej pa je vsake 2 dni na široko razlagal, kako je prijel boga za jajca ipd....
Nikjer nisem trdil, da sem koga prijel za jajca. Tudi ni bilo nobenega razkritja, ker sem že v začetku foruma povedal o glasniku Branhamu. Lahko preveriš, če boš še imel čas, ker se tudi jaz umikam iz foruma.

Hotel sem še pisati o razkritju pomena izvirnega greha in o odrtih sedmih pečatih iz Razodetja. Pa enostavno ne gre.
Hotel sem nakazati bistvo Neveste, ki je vzeta iz cerkve in navesti dele Svetega pisma, kjer se to lepo vidi in kjer se to potrjuje. Ogromno je še za povedati. Tudi datume na svojih skicah sem hotel podrobneje obrazložiti..., pa ne vem če sploh koga zanima.
Staro 19.02.2009, 19:23
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Svetopisec Prikaži sporočila
Zakaj pa to??
Saj ne bom, ker me je žena skregala in sem se celo zimo mučil s pisanjem.
Staro 19.02.2009, 19:32
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Saj ne bom, ker me je žena skregala in sem se celo zimo mučil s pisanjem.
Lepo, me veseli. Čeprav ne deliva pogledov, sem veliko večino prebral, in to z zanimanjem, saj se pravzaprav prvič srečal z nekoliko drugačno teologijo. Priznam pa, da jaz nisem naslovnik za še podrobnejšo razlago tvojega celostnega pogleda na SP. Za trud pa se ti iskreno zahvaljujem!

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:36.