Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 03.02.2009, 14:43
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
...Vedno imaš toliko povedati proti religijam in veram drugih, vendar si ta prepad sebi skopal sam! Ti, osebno, si sam delaš sovražnike. Seveda je pa najbolj narobe, da to prepadnost in te sovražnike - od katerih si ogrožen, kot praviš, imenuješ, druga stran, tvoja, do vseh sovražna, pa je BOŽJA STRAN. Malo si poglej, KAJ VSE SI NATROSIL o drugih v svojem pisanju. V kakšno luč jih postavljaš, čemu jih primerjaš... kakšne izraze zanje rabiš, kaj vse jim podtikaš. Da, naravnost "s hotnico" jih primerjaš....
Spoštovani DRSTANE8:
Obsodba religije je del Razodetja, zato je to prava tema. Religija je sovražnica Boga, to se jasno vidi iz Svetega pisma. Jaz samo ponavljam, kar je povedal Bog. Če se Bog moti, potem se tudi jaz motim in potem imaš seveda ti prav….in smo ti dolžni opravičilo.
Poglej nekaj odlomkov iz SP.
1. Samuelova knjiga, 8, 4-10: »Vsi Izraelovi starešine so se zbrali in prišli k Samuelu v Ramo. Rekli so mu: »Glej, ti si se postaral, tvoja sinova pa ne hodita po tvojih poteh. Zdaj nam postavi kralja, da nam bo sodil, kakor je pri vseh narodih!«
V Samuelovih očeh pa je bila slaba ta beseda, ko so rekli: »Daj nam kralja, da nam bo sodil!« In Samuel je molil h GOSPODU. GOSPOD pa je rekel Samuelu: »Poslušaj glas ljudstva v vsem, kar ti porečejo, saj niso zavrgli tebe, ampak mene so zavrgli, naj ne bom kralj nad njimi. Kakor so delali od dne, ko sem jih izpeljal iz Egipta, in do tega dne, ko so me zapustili in služili drugim bogovom, tako delajo tudi tebi.
Zdaj torej poslušaj njihov glas, vendar pričaj proti njim in jim naznani pravice kralja, ki bo kraljeval nad njimi.« Samuel je izrekel vse GOSPODOVE besede ljudstvu, ki je od njega zahtevalo kralja

In še 19. in 20. vrstica:
»Ljudstvo pa ni hotelo poslušati Samuelovega glasu. »Ne,« so rekli, »ampak kralj naj bo nad nami!
Tudi mi bodimo, kakor so vsi narodi: naš kralj naj nam sodi, hodi naj pred nami in bojuje naše boje!«
«.

Tu so Izraelci izdali vodstvo Boga in si izbrali človeško vodstvo. Isto je naredila religija.
Kot prvič, beseda "religija" pomeni "pokrivalo", oziroma "nekaj pokriti." Adam je imel religijo, on jo je sam sebi stkal iz smokvinih listov in ni delovala. Napravil si je svojo teorijo in poizkušal najti način, kako bi se izvlekel in rešil iz greha in to z nečim, kar je sam sebi izdelal, toda Bog je to zavrgel in tako je vse od Adama, pa do zadnje organizacije. Vedno je tako.
Ampak Bog je zahteval smrt, pomiritev. Velika razlika obstaja med religijo in odrešenjem. Vidiš? Odrešenje. Religija je pokrivalo. Odrešenje je rojstvo, je Božji dar in tega daru ne more dati noben človek ali skupina ljudi.
Bog daje ta dar posamezniku. Sveto pismo nam pravi, da smo za dar večnega življenja določeni od Boga, vsak posebej in to celo preden je bil ustvarjen svet. ( Efežanom) Sveto pismo tudi govori v Razodetju, da bo antikrist, ki bo prišel na zemljo, zapeljal vse tiste ljudi, katerih imena niso zapisana v Jagnjetovi Knjigi Življenja pred svarjenjem sveta. Bog je v svojem vse vedenju vnaprej videl, kdo bo prišel v odrešenje in kdo ne, zato je Jezus Kristus prišel, da omogoči vstop tistim, ki morajo vstopiti.
Tudi Nimrod je poizkušal napraviti organizacijo. Nimrod, človek greha, je vzel Babilon in vse njegove sestrske cerkve ter okoliška mesta, kar je simbol odpada od krščanstva v zadnjih dneh in naredil eno veliko mesto, vsa ostala pa so mu plačevala davek. V njem je zgradil stolp in poizkušal spraviti ljudi v organizacijo, vendar je vse skupaj propadlo. To je propadlo.

In potem je Korah v 4. Mojzesovi knjigi 16:1, poizkušal isto stvar. Zbral je vse Levite skupaj, nekatere duhovnike, ugledne ljudi na dobrem glasu, svete ljudi, Datana in sebe, ter jim dejal: "Ni prav, da je eden človek nad nami." Hoteli so osnovati organizacijo, zato so prišli pred Mojzesa in Arona, ki ju je Bog izbral za to delo in jima dejali, da sta prekoračila vso mero, da je vsa skupnost posvečena, a imeli so pravico…. Govorili so: »Odrešitev je v mnogih svetovalcih.« No, to ne velja za krščanstvo. To velja za slučaj vojne. To je velika razlika.
Bog je izbral Mojzesa. Bog je izbral Arona. To je bilo sporočilo za tisti dan. Ne glede na to, kako dobronamerna je bila druga stran, vendar bila je nasprotna Božjim mislim. Mi pa moramo dopustiti, da Božje misli postanejo naše misli. Naj bo Kristusov um v tebi dragi DRSTANE8. Sveto pismo nam odkriva Kristusov um. Celotna knjiga Razodetja, imenovana Apokalipsa, je Razodetje Jezusa Kristusa. Tu lahko vidimo, kako On obsoja to celotno stvar, organizirano religijo. Saj je ne obsojam jaz, Vernik, ampak Kristus.

Bodi pozoren na nekaj. Bog je v času Korahovega upora odprl zemljo in ta je požrla nedolžne ljudi, ki so v svojih rokah držali kadilnike s kadilom in sveti ogenj ter jih oddvojil od Mojzesa zato, ker se je Mojzes oddvojil od njih. Mojzes je opozoril skupnost: "Ne pustite, da vas takšni ljudje zavedejo. Ločite se od njih." Če poznaš Sveto pismo; preberi si 16., 17. in 18. poglavje in boš videl.
Ločite se od njih, ker so oni in vse, kar je njihovo, določeni za uničenje. In takrat so vsi popadali v zemljo, držeč sveti ogenj, nedolžni ljudje, zapeljani od človeka.
Tako je tudi danes. Mnogi nedolžni ljudje padajo v zanko tradicije, medtem ko držijo Sveto Besedo v svojih rokah ter mislijo, da pridigajo iz nje. Razumite, v rokah so držali kadilnike in kadilo je v ognju ustvarjalo Bogu prijeten vonj in medtem, ko so jih še držali v rokah, so umrli, s kadilnicami v rokah, čeprav so iskreno hoteli nekaj doseči, kar pa je bilo v nasprotju z Božjo Besedo, ker so poizkušali narediti organizacijo. Dejali so: "Čez vso mero greš. Kdo si ti, da lahko rečeš, da imaš vso Božjo Besedo?"
Niso videli, da je Mojzes bil glasnik za tisti čas. On je dobil Besedo po načelu: "TAKO PRAVI GOSPOD". Ni mu bilo enakega na zemlji. Imel je sporočilo, ki ga ti ljudje niso prepoznali. Edino Mojzes je imel "TAKO PRAVI GOSPOD".
In točno tako je bilo v času Branhama. Tudi Branham je imel lastnost besede: TAKO PRAVI GOSPOD. O tem sem že pisal, da se ne bom ponavljal.

Zaradi istega razloga religije so zavrgli tudi Jezusa. Bili so zaslepljeni s svojo denominacijo, svetimi duhovniki, svetimi zgradbami, svetimi cerkvami in svetimi templji, tako da niso prepoznali Boga v Njegovem človeškem templju. "Človek si, toda delaš se Boga." Vidiš, kako so bili zatopljeni v to.
Ti ljudje ob uporu so bili prepričani, da ima Datan prav. Tudi Nimrod je bil prepričan, da bo dosegel nekaj, kar bo preseglo Božjo kazen. Adam je bil gotov, da bo na tak način prekril svojo nagoto, ki je Bog ne bo videl. Vi je ne morete pokriti; Bog jo mora pokriti. Pokril jo bo Božji program, ne vaš. Vedno je bilo tako.
Ali ne vidiš, da se Beseda zaradi tradicije izvzema iz Svetega pisma. In potem ljudje iskrenih src pridejo in poslušajo Božjo Besedo, za katero vedo da je Resnica, vendar se ne upajo premakniti v svojih stališčih zaradi njihovih tradicionalnih učenj, ki jih učijo drugače.
Poglej za trenutek odlomek iz Janeza 3. poglavje in Nikodema, starešino ter prvaka velike denominacije Sanhedrinov. Ti so se zbrali in naredili tradicijo. On je bil starešina in vodja Sanheridov, velik učitelj. Poznal je Pisma, ki se jih je naučil. Poznal jih je skozi tradicijo. Ali ni Jezus dejal: »Zaradi svoje tradicije ste naredili Božje zapovedi nedejavne?«
Vidiš, zaradi tradicije. Zaradi vrinjenja lastnih razlag v Besedo, namesto da bi pustili samo tisto, kar pravi Beseda. Govorili so, da to ne pomeni to. Ali opaziš, da je hudič koristil točno to isto, da bi v primeru Eve začel svojo prvo organizacijo. Popolnoma isto je danes.

Vidimo, da je ta vodja prišel k Jezusu. Kot prvo, prišel je iskat Večno Življenje; prišel je iskat odrešitev, čeprav je bil človek visokega položaja, učitelj v Izraelu. On, učitelj v Izraelu je prišel k Človeku, o katerem ne piše, da je preživel v šoli en sam dan. Starec, stari duhovnik, modrec, je prišel k mladeniču. Aristokrat, bogataš je prišel k siromaku, kateri ni imel kam položiti glave, da ga vpraša, kako dobiti odrešenje in Življenje. Ljudje iz vrst Sanheridov so v Jezusu vendar videli nekaj, kar ljudje iz drugih denominacij niso videli: »Rabbi, vemo da si prišel od Boga kot učitelj …«, toda tega niso hoteli javno priznati, ker bi bili vrženi ven.

Korah je poizkušal narediti organizacijo in vstopiti vanjo. Nikodem je bil v njej in je poizkušal iziti. Nikodem je bil sprejet in je izšel. Korah je v njej izgubil svoje življenje, umrl je v svojem prizadevanju, umrl je v poizkusu, da bi dosegel svoj cilj.

Zato je organizirana religija v nasprotju z Božjim načrtom.
Staro 03.02.2009, 16:22
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

Zate torej sveto pismo ni religiozna knjiga in ni nastala znotraj religij, kot so judovstvo, krščanstvo....?

Vidm, da ti res ne znaš mislit.
Mi je žal...
No, sicer ni čudno, če se ukvarjaš s takimi, kot so W. Banham... in ne s SVETIM pismom, ki je knjiga judovske in krščanske SKUPNOSTI, torej dveh religioznih svetovnih sistemov.

Od kdaj pa je to, kar je religiozno v človeku in ki je zunanji okvir VERE (brez religioznega slovarja ni božje besede, dragi vernik; vse je podano v religioznih FORMAH, celo vizije. Nobene besede v Pismu ni izven teh form.), kdaj odpravljeno iz Božje komunikacije? (če naj jo sploh razumemo). Ali ne piše "V začetku je bila BESEDA...? In Kaj pomeni ta LOGOS drugega, kot religiozni in filozofski slovar..., ki ga je pisatelj uporabil. Kako bi jo pa sicer Janez (presbiter) sploh uporabil, če je nihče znotraj religioznih sistemov ne bi RAZUMEL?

Pa ti si čisto zblojen... Oprosti, da sem moral uporabiti to besedo!
Če te imenujem "vernik", ali ni to pristaš VERE?
In kam vera spada?

S takimi trditvami (nekaterimi od teh, ki si jih napisal) boš končal v norišnici, ne v nebesih!

Oprosti, da ti moram to napisati. Se ti ponovno oproščam. Ampak tako boš zgubljen že TUKAJ... na zemlji... kot Nietzche. Veš kako se je podpisoval v norišnici - po vsem tgem boju zoper krščanstvo in religije, ki niso bile "NAD-čoovek"?
Jezus Kristus, Zveličar! On, ubogi Nietzsche! Z vsemi svojimi knjigami vred in povrh še sin protestantskega pastorja.

Nazadnje uredil drstane8 : 03.02.2009 ob 16:28.
Staro 03.02.2009, 18:25
Pripravnik

VERNIK, naj k vsemu pisanju dodam še svoj resume.

Veš, ne samo, da nisi bil POŠTEN, ko bralstvu nisi povedal, da plonkaš iz W. Benhama, ko pišeš o Apokalipsi. Tudi to ti smem čisto jasno in na očeh vseh povedati, da ne samo, da nisi dosleden, ampak si nepošten tudi v odgovarjanju tistim, ki ti pišejo. Vsa glavna vprašanja, ki ti jih zastavljajo, enostavno spustiš.
Nadalje:
Nikoli nisi priznal, da ne znaš ne GRŠKO in ne HEBREJSKO in tudi lingvistično-analitično (niti osnovno) nisi IZOBRAŽEN, pa si vendar svojim člankom dal naslov RARLAGA RAZODETJA. Kako naj bi kdo kaj razložil iz prevodov? VEš, to je tako, kot bi imel v košari nekaj jabolk, potem pa bi trdil, da moraš na trg, da boš vso letino prodal... Tisti, ki prodaja jabolka, ne more s tremi jabolki na trg, Ta predvsem NIMA KAJ prodajati! Tudi podariti ne more kdo ve kaj...

O W. Benhamu nikoli niso povedal VSE RESNICE. Nisi si uapl niti črhniti o njegovi oklutni dejavnosti in astrologiji, čeprav dvomim, da o tem nič ne ve, kajti jaz osebno poznam 12 večjih del o njem, ki prav to omenjajo. Da sploh ne govorim o polemikah, ki so takrat nastajale.

Čeprav si ves čas zajemal iz te benhamovčine, ki ni vredna počenega oreha, nisi nikjer povedal, da je bil to PASTOR BAPTISTOV, ki je odpadel od svoje skupnosti. Baptisti v ZDA nočejo slišati niti njegovega imena. Tudi nam nisi povedal, da so mu obrnili hrbet tudi tisti, ki so ga toliko časa podpirali (Assemblies of God v ZDA in svetu, binkoštniki in drugi na primer).

Se ti zdi to POŠTENO?

IN, ob vsem tem navajanju benhamovčine, v kateri skupnosti verujočih si, kot - VERNIK - kot se podpisuješ. VEŠ, tu na zemlji je nekaj osnovnega, da človek ni sam. VAE SOLI, so vedeli že RIMLJANI. Pomeni pa GORJE SAMEMU. H katerim verujočim sodiš. Kako se imenujete?

IN ŠE NEKAJ.

Ti, ki želiš Apokalipso razlagati z benhamovčino. Se ti ne zdi, da z lopato ne moremo jesti in z vinjakom (nožem za obrezovanje trte) ne moremo operirati? Kako z benhamščino kar nad APOKALIPSO? Daj no, malce razloži to zadevo... Izprsi se z RAZLAGO tega osnovnega dejstva, zakaj je kar naenkrat važen in NEOBHODEN prav BEnham, da bi ves vesoljni svet RAZUMEL Apokalipso. In če je ne bodo razumeli tako, potem so VSI na KRIVI poti, ker BENHAM ni tako rekel...
Dragi vernik - težko boš razložil... kar si zapletel! Ja - pravzaprav je tudi Benham razlagal - IN OSTAL SAM. Pa ne zaradi božje slave... da ne bo pomote.

Morda si poleg Apokalipse / očitno po W. Benhamu) bral tudi kak evangelij, kjer je pisano:

agapeseis ton plesion sou hos seauton.

Nobena razlaga Apokalipse, tudi tvoja benhamovska (in ne katera druga) ne bo nič ne pomaga, če tega ne uresničiš!

In čudna bodo ta nebesa, če boš samo TI notri. Benhama namreč zavoljo njegovih astroloških in okultnih praks ne bo tamkaj... On ti gotovo ne bo družbe delal.

Si tako sam in nisi ljubljen in ne znaš ljubiti zato, ker si tako VASE zagledan? Se ti ne zdi, da edino napuh ni učljiv, kajti sam, po benhamovsko, vse točno in natančno ve... in se mu ni treba nič več učiti? Čemu bi se učil, če pa Apokalipso nezmotljivo razlaga!

Da ne bo pomote, to, da nisi bil ljubljen in da ne znaš ljubiti mi je povedal moj kolega, psiholog, ko je pregledal - na mojo željo - to, kar si pisal. Dejal je, DA JE TO TVOJ PROBLEM.

Morda bi se tu splačalo zamisliti, (osamljeni) Vernik?
Lepo se imej!

Z imenom W. Branhama sem se NAMENOMA poigral. Je pač bolj benham kot Branham - žal.

Nazadnje uredil drstane8 : 03.02.2009 ob 20:20.
Staro 03.02.2009, 18:41
Pripravnik

In še čisto na kratko o RELIGIJI in RELIGIJAH.

Podobno stališče, kot ga na začetku navajaš ti, je sprva imel tudi veliki naš protestatski teolog Karl Barth. Vendar je v svojih kasnejših delih tako mišljenje povsem opustil. Benham je pa ravno v tisti dobi, ko je ta teolog to še vneto zagovarjal, to od njega prevzel. Seveda, pozneje se mu ni bilo več treba učiti in je pozabil, da nekatera učenja tudi zastarijo... in tako je ostal pri STAREM BARTHU, novega pa ni več bral...

Veš vernik, natanko poznamo te štorije, ki jih tule soliš... eno hibo imajo: ZASTARELE so (in kar tebe tiče) PREPISANE. Ti si tudi NAPAKE prepisal. Na žalost...

Lepo se imej!
Staro 03.02.2009, 19:21
Allegra Uporabnik Allegra ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Allegra
Član od: Jan 2007
Sporočila: 288

drstane8 - me veseli, da je končno nekdo malo razložil, od kod izvira ta Vernikov fantazijski svet, s katerim je dobesedno obseden in iz katerega ni sposoben (ali nameno noče) videti ven.

Nazadnje uredil Allegra : 03.02.2009 ob 19:25.
Staro 03.02.2009, 20:18
Pripravnik

Draga Allegra, toliko časa ni povedal za svoj "izvor" njegovih pisanj, da sem mu moral natočiti čistega vina.
Da se razumemo, jaz nimam nič proti določenim mnenjem ljudi. Sem pa zelo proti temu, da nekdo drugim soli pamet s tem, kar je preplonkal. Pa tudi to bi se morda še dalo prenesti, če ne bi s tem nastopal tako, kot DA JE ON STROKOVNJAK za tovrstne razlage. Dejansko pa se ugotovi, da gre za zblojenosti nekega sektaša, kot sem povedal. iz pol pretekle dobe, ki tudi sam ni bil nikakršen strokovnjak za Apokalipso. Lahko bi dejal, s Prešernom: "Le čevlje sodi naj kopitar..."
Še več, našemu "Verniku" je prav ta isti tako opral možgane, da se sploh več ne znajde, ampak, "kot pijan plota" vedno sega po teh traparijah in z njimi trapi tudi druge. Tako stanje seveda polagoma postane nevzdržno. Napisal sem mu stari rek "bojim se bralca ene knjige", pa ni (ali ni hotel) doumeti.
Sam sem zato nujno moral dodati par osnovnih dejstev o tem W. Branhamu (1909-1965), ki je hotel biti kar "prerok", v bistvu pa se je ukvarjal z astrologijo in drugimi okultnimi vedenji, bil odpadnik od svoje (baptistične) Cerkve in končal v odtujenosti od vseh osnovnih verovanj krščanstva.

In seveda vsega tega ni v "vernikovih" sporočilih, ker je on potopljen v branhamovčino tako, da sploh ven ne vidi. To je očitno.
Staro 03.02.2009, 20:22
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Nikoli nisi priznal, da ne znaš ne GRŠKO in ne HEBREJSKO in tudi lingvistično-analitično (niti osnovno) nisi IZOBRAŽEN, pa si vendar svojim člankom dal naslov RARLAGA RAZODETJA. Kako naj bi kdo kaj razložil iz prevodov? ....
O W. Benhamu nikoli niso povedal VSE RESNICE. Nisi si uapl niti črhniti o njegovi oklutni dejavnosti in astrologiji, čeprav dvomim, da o tem nič ne ve, kajti jaz osebno poznam 12 večjih del o njem, ki prav to omenjajo. Da sploh ne govorim o polemikah, ki so takrat nastajale....
Moram te najprej vprašati, ali se pogovarjamo o Razodetju ali o čem drugem?

Ne morem ti odgovarjati na stvari, ki si jih omenjal v postih, ker enostavno niso resnične. Ne morem s tem izgubljati časa. Jaz pravim, da ni bil vedeževalec. Ti praviš, da je bil. In kako bova sedaj naprej? Sva v slepi ulici.
Res je, on se je ločil od baptistov in ni bil ne prvi in ne zadnji. Mnogi, ki so odšli iz baptističnih vrst, so ustanovili svoje cerkve in s tem niso postali »sektaši«, kakor ti imenuješ Branhama. Njegov razlog odhoda je bil svetopisemski. V cerkvi, kjer je bil sploh niso krstili ljudi v IME Gospoda Jezusa Kristusa, edino on je bil na izrecno željo tako krščen. Ni se strinjal s tem da bi ženske pridigale. Tudi to je svetopisemsko. Ampak, če imaš svoje trdno stališče, pa ga imej. Jaz te ne bom prepričeval. Naj govori sveto pismo namesto mene.

Jaz se držim teme Razodetja. Vedel sem, da bodo učeni ljudje imeli svoje mnenje o tem. Ti si očitno učen in teološko podkovan, pa vendar do sedaj nisi uporabljal niti enega citata iz Razodetja, da bi podal kakšno sporočilo. Poglej moje poste! Vse argumentiram s Svetim pismom. In vse se sklada, ne za to, da bi jaz to hotel, ampak zato, ker pišem o resničnih stvareh. Ljudje enostavno potrebujejo resnico. O preroku Branhamu sem pisal že preden si se ti oglasil na forum. Kar preveri.
Malo me je strah zate, da ti ni Sveto pismo prvo.
Vedi, da biblija ali SP ni religiozna knjiga. Religiozna knjiga je knjiga ene religije. Ta Biblija pa je zbir zvezkov in raznih starozaveznih zapisov. To je ljubezensko pismo Nevesti. Seveda so bili Judje skrbniki teh knjig, avtor pa je vedno Bog. Zato so bili oni vedno izvoljeno ljudstvo in vedno imenovani Božji služabniki. Služabniki, ker so imeli posebno nalogo s temi pismi. Pa ne bom ti ponavljal osnov, ker jih gotovo poznaš.
S svojim znanjem enostavno ne boš mogel prodreti v bistvo Razodetja. Tega ne more nobeden človek. Niti William Branham ne. Ne razumi me napak, ampak res gre za bistveno razliko. SAMO BOG LAHKO TOLMAČI SVOJO BESEDO.
Zakaj ne bereš Razodetja natančno? Nočem biti žaljiv, ampak osredotoči svojo energijo samo v proučevanje in ne v borbo proti preroku. Poglej saj piše, da ni bilo nikjer človeka ki bi bil vreden sprejeti knjižico iz rok Sedečega na prestolu. Ni v človeški moči kaj narediti in ne more nič doseči. Zakaj se boriš proti Bogu? Kako bi lahko človek razložil pomen sedmega pečata, ko pa v Razodetju piše samo to, da je ob njegovem odpiranju nastalo za pol ure tišine. Nič drugega ni napisano.
Če si kristjan, ostanimo na tem. Verjamem, da si veliko truda vložil v znanje, ki ga imaš. Uporabi ga v skladu z Božjo voljo. Ne daj, da te satan zapelje.
Jaz se res nočem prepirati in bom na forumu ostal tako dolgo, dokler bom lahko še kaj konstruktivnega napisal. Potem se bom umaknil. Seveda uporabljam razkrite resnice, ki jih je BOG RAZKRIL PREKO BRANHAMA. Pa saj vsak človek vidi, da si tega ne morem izmisliti jaz, navaden vernik.
Tvoj psiholog se je zmotil, globoko zmotil. Skoraj ne morem verjeti, da šole dajo takšne porazne rezultate in takšne strokovnjake. Pa kaj so vsi že »izven« ali kaj?
Tudi filozofije ne uporabljaj pri Svetem pismu, .....
Staro 03.02.2009, 20:32
Pripravnik

KAr zadeva TEMPLJE, dragi vernik, si - med ostalim napisal tole:

"Bili so zaslepljeni s svojo denominacijo, svetimi duhovniki, svetimi zgradbami, svetimi cerkvami in svetimi templji, "

Ti ne veš, da je tvoj idol W Branham, takoj, ko se je ločil od baptistov, dal pozidati SVOJ TEMPELJ?
Vernik, nikar mi ne reci, da tega ne veš ali da nisi vedel...

In ti potem o templjih...

Si malce nedosleden TUDI v tem, kot o Branhamovi ezoteriki in okultnem?

Si že kje v Pismu bral, da "eni precejajo komarje in požirajo..." Kaj že? Kamele?

Očitno za nekatere ni velike razlike... da so le stvari na pravem mestu! Beri (pri W. Branhamu).

-
-
Staro 03.02.2009, 20:35
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

Ja, dohtar stane, s svojim kolegom v red si lepo si pokazal, koliko ljubezni premorete do bljižnjega. Čeprav si drstane, tvoja duhovna zrelost Verniku ne seže niti do gležnja. Kam se je izgubila vaša ljubezen, ki jo Verniku očitate, da jo nima. Kako veliko ljubezen premore Vernik, se vama z tvojim kolegom, še sanjati ne more. Pa ne zdaj mislit, da nekoga povišujem, to moraš razumet. Če premoreš ljubezen, boš z lahkoto razumel z srcem, če pa nimaš ljubezni, pa tudi z razumom ne moreš razumeti.
Zdaj pa sam presodi, kaj od tega je v tvoji lasti.

Pa lep pozdrav.
Staro 03.02.2009, 20:41
Pripravnik

Jaz se držim teme Razodetja. Vedel sem, da bodo učeni ljudje imeli svoje mnenje o tem. Ti si očitno učen in teološko podkovan, pa vendar do sedaj nisi uporabljal niti enega citata iz Razodetja, da bi podal kakšno sporočilo. Poglej moje poste! Vse argumentiram s Svetim pismom.
To si zapisal.

Seveda, če lahko delaš s citati iz Pisma tako, kot "svinja z mehom" , če uporabim ta stari rek.

To je namreč TVOJE branhamovsko tolmačenje, da jemljete vedno tisto in samo tisto, kar vam ustreza. To je PRVO. In zakaj? ZATO, da s takim "besedenjem" lažno podpirate svoje fantazijske konstrukte.

Samo poglej, kako in s čim nasprotuješ religiji.
Če bi znal grško, bi točno vedel, da te teme v PISMU sploh ni. Ker pa ne znaš, narediš s svojim filozofiranjem konstrukt- in ptem nanj navlečeš neke biblijske citata, ki so vedno iztrgani iz konteksta. To je tako, kot bi šel v včerajšnje delo in bi si tam nabral STAVKOV za svojo razpravo o Grščini o kateri nimaš pojma.

BRALCEM sem spet razložil, kako v svoji branhamovščini RAZLAGAŠ Apokalipso.

Oprosti, niti tega ne veš, kaj APOKALIPSIS pomeni! Oprosti, da ti moram to reči!

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:00.