Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 21.10.2008, 08:49
simon7426 Uporabnik simon7426 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 138
Privzeto Kamera visoke ločljivosti (AVCHD format) ???

Imam namen kupiti full HD kamero, ki shranjuje v AVCHD formatu.

Zanima pa me ali je sploh smiselno kupiti omenjeno kamero, če obdelaš posnetek in AVCHD format spremeniš v MPEG2(DVD kvaliteto), da lahko predvajam na DVD playerju? Ali se zelo pozna na kvaliteti, če predvajaš na lcd ali plazmi?

Izbiram pa med temi kamerami:

http://www.sony.si/product/hdd-avchd...rive/hdr-sr11e

http://www.panasonic.si/index_si.html

http://camcorder.jvc.com/product.jsp...Id=141&page=10

Zanimalo bi me še samo ali ima samo JVCjeva kamera progressivni način snemanja ali imata zudi sonyjeva in panasonikova in katero bi priporočali?

Hvala za odgovore!
Staro 21.10.2008, 09:27
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: Kamera visoke ločljivosti (AVCHD format) ???

si nabaviš še dvd s hdmi izhodom in možnostjo predvajanja mpeg - 4,pa bi moral it brez pretvarjanja....na playstation 3 pa preverjeno (pa še mal se lohk igraš zravn)...
za ostale zadeve naj pa še kdo drug kej napiše...

Nazadnje uredil Slowhand : 21.10.2008 ob 09:33.
Staro 21.10.2008, 19:47
Pirotehnik Uporabnik Pirotehnik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 265

js bi na tvojem mestu vzel sony SR11...mam to kamero in sem super mega zadovoln.... zelo lepa in čista-stabilna slika....ogromno funkcij...
Staro 21.10.2008, 21:44
Pripravnik

Pirotehnik, povej mi na kateri medij shranjuješ posnetke in v kakšen format? Ali si že obdelal posnetke z kakim programom in nato shranil na DVD ploščo?
Staro 21.10.2008, 22:29
Mojster

http://www.mimovrste.com/artikel/262...ltimate-retail

je pa avchd že od verzije 11 podprt,sam je ni več v ponudbi...
mal se pozanimaj ob nakupu kamere - nekatere majo potreben software že zraven (za znanca vem,da je ob nakupu kamere dobil zraven pinnaclov studio)
Staro 21.10.2008, 22:52
Pripravnik

Mene zanima, če je že AVCHD format pretvoril v DVD format(MPEG2) in shranil na DVD ploščo? Zanima pa me zato, ker bi rad vedel če se zelo poslabša kvaliteta videa? Na DVD bi pa rad shranil zato, ker lahko predvajam na DVD predvajalniku.
Staro 21.10.2008, 23:24
Mojster

ne,tukaj te moram malo razočarat,saj je znanec kupil kamero že pred časom - le to sem hotel omeniti,da je pri nekaterih kamerah software že zraven - šlo je za kamero na mini kasete pinnacle studio je bil pa verzija 7.....

pri pretvorbi vsekakor pride do izgub - vendar je pomembno to,da čimbolj je osnovni posnetek kvaliteten,tolko manj je to opazno (če seveda ne pretiravaš)
če se ne motim na običajen dvd spraviš približno 30 minut HD materiala
Staro 22.10.2008, 08:39
Pripravnik

Ta HD material misliš to da je AVCHD format pretvoril oz. če je kamera mini DV je potem bil format HDV in je spravil na DVD ploščo (MPEG2)?

Da poenostavim vprašanje; ali je ta HD material dal na DVD ploščo isti format kot je bil na kaseti ali je bil na DVD ploščo dan v formatu MPEG2?

Hvala!
Staro 22.10.2008, 11:56
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

S HDR SR11E sem po slabega pol leta uporabe v splošnem zelo zadovoljen. Edino, ko da malo slabši rezultat je snemanje v naravi v malo šibkejši svetlobi. Če bi snemal s stativom bi tudi to bilo precej boljše a še vedno zaznavno. Tresenje se precej pozna pri drobnih predmetih -listi, veje. V sončni svetlobi je slika res odlična.

S prekodiranji se zaenkrat nisem kaj dost ubadal. Čez original ga po mojih dodesanjih izkušnjah ni pa karkoli sem probal po obdelavi kodirati! Zadeva sicer čaka na proste zimske dni... Enostavno ni to to pa karkoli sem do sedaj poskušal. Izgube naprem originalu so zaznavne.

Po tistem kar sem z programi, ki jih imam probal pa bi šlo na DVD vsega cca. 17-20 min mpeg2 videa v HD ločljivosti. So pa seveda izgube v primerjavi z originalom, ki pa jih tisti, ki ni videl originala sploh ne bo opazil. Kot je bilo že zgoraj omenjeno gre v originalu cca. 30-min.

DVD ni medij za HD ločljivost. Si bo treba omislit BD. Prihodnjo pomlad bo verjetno že cenovno kar dostopen...
Staro 22.10.2008, 15:03
Luka2k Uporabnik Luka2k ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Luka2k
Član od: Dec 2001
Naslov: AntiTemp
Sporočila: 24.989

Zelo priporočam Canon HV20 oziroma novejši model HV30. V primerjavi z nekaterimi consumer kamerami (in tudi z nekaterimi 3CCD kamerami), je stvar nadpovprečna. Ročne nastavitve zaklopke in zaslonke, barvni preseti (kakor tudi manual nastavitev white balance), progressive mode, full HDV, HDMI izhod so le nekatere lastnosti, ki so naredile kamero legendarno med indy movie makerji. Barve so fantastične, kvaliteta HDV posnetkov je ultimativna... Za skritizirat je le pomanjkanje nastavitev gainov, vgrajeni mikrofon, ki zna lovit vsak škrip, ki ga povzročiš z zoomanjem in premajčken knof za manual focus.
Snema na miniDV kasetke, capture čez firewire ti praktično ne zreducira kvalitete posnetkov (capture v m2v).
Res je ne morem prehvalit!!!

Aja, kamer, ki snemajo na DVDje, se izogibaj v širokem loku.

Značke
avchd, format, kamera, ločljivosti, visoke

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:42.