Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 03.09.2014, 14:54
l0jzi17 Uporabnik l0jzi17 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 109
Privzeto Skok na h265 (HEVC)

POzdravljeni Telekom !!!
Zanima me ali je v telekomu kaj mišljeno za vključitev novega video kodeka .
-Bistvena prednost je varčnost, saj naj bi za enako kakovost slike porabil polovico manj prostora. S tem bo ITU-T H.265 oziroma ISO/IEC 23008-2 (trenutno ima še oznako priporočilo) razbremenil internet, na katerem naj bi bila trenutno kar polovica vseh prenesenih podatkov v obliki videa, od tega pa kar 80 odstotkov kot H.264

LP
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 15:07
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962
Privzeto Re: Skok na h265 (HEVC)

Dodal bi še vprašanje, če BOXa podpirata ta kodek ali bo potrebna zamenjava?
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 18:59
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Podobna stvar je z MPEg2 in MPEg4 kodekom, pa poglej koliko žolča je bilo prelitega, ker je bitna hitrost pri slednjem za polovico nižja. Če uvedejo H.265 bodo nekateri dobili še živčni zlom, ker bo HD na optiko pod 10 MB/s.

PS- nekateri pač kvaliteto enačijo s količino in jih v nasprotno ne prepriča noben argument. Ker si Telekom ne želi tolikšnega nezadovoljstva uporabnikov ob tem pa mu še celo ni treba nič narediti domnevam, da bomo H.265 videli ob sv. Nikoli.
Staro 03.09.2014, 19:07
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

sv. Nikoli to pride takoj za sv. Kmalu ne?
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 19:37
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
sv. Nikoli to pride takoj za sv. Kmalu ne?
Je še sv. Trošt vmes
Staro 03.09.2014, 19:42
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074

Res je vprašanje če telekom sploh razmišlja in razvija v tej smeri. Moje mnenje je da ne. Vsaj po mojem mnenju sedaj spravljajo obstoječe stanje na nek primeren in delujoč nivo.
Bi pa bilo zelo uporabno tudi na bakru. Res pa vprašanje če so boxi pripravljeni na prehod ??

lp
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 21:08
Uporabnik

Jaz bi kar rekel, da ne razmišljajo o tem. Zakaj? Ker še ni čas za to. Ta kodek je še premlad in ga ne uporabljajo nikjer. Za dekodiranje sigurno potrebuješ strojno pospeševanje. Te starejše naprave, set top boxi in media playerji so najverjetneje prešvoh za to. Ker če so narejeni za predvajanje trenutnega kodeka, je vprašanje koliko več procesorske moči je potrebno za ta kodek. A je na trgu kak media player s strojnim dekoderjem za ta kodek? Jaz ga še nisem zasledil. Koliko sem na hitro prebral na netu si predstavljam, da bo ta kodek zaživel šele s filmi v 4K, za IP televizijo z bitno hitrostjo 20Mb. To bo potem slika kot se šika. Ampak do takrat bo še trajalo par let.
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 22:26
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 364

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Res je vprašanje če telekom sploh razmišlja in razvija v tej smeri. Moje mnenje je da ne. Vsaj po mojem mnenju sedaj spravljajo obstoječe stanje na nek primeren in delujoč nivo.
Bi pa bilo zelo uporabno tudi na bakru. Res pa vprašanje če so boxi pripravljeni na prehod ??

lp
Boxi niso še pripravljeni na prehod, saj imajo pod "podprte formate h264", bodo potrebni novi..

Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
Jaz bi kar rekel, da ne razmišljajo o tem. Zakaj? Ker še ni čas za to. Ta kodek je še premlad in ga ne uporabljajo nikjer. Za dekodiranje sigurno potrebuješ strojno pospeševanje. Te starejše naprave, set top boxi in media playerji so najverjetneje prešvoh za to. Ker če so narejeni za predvajanje trenutnega kodeka, je vprašanje koliko več procesorske moči je potrebno za ta kodek. A je na trgu kak media player s strojnim dekoderjem za ta kodek? Jaz ga še nisem zasledil. Koliko sem na hitro prebral na netu si predstavljam, da bo ta kodek zaživel šele s filmi v 4K, za IP televizijo z bitno hitrostjo 20Mb. To bo potem slika kot se šika. Ampak do takrat bo še trajalo par let.
Bolj se bo uporabil v zemeljskem oddajanju oz. DVB-T2, Avstrijci gredo že leta 2016 na DVB-T2 in h265. Nemci in Italijani(prodaja samo h265 televizij/dekoderjev od leta ~2016) pa še nekaj let več. Pri našem zemeljskem oddajanju pa ne vem kako bo, saj je komercialen mux na pol prazen, ostal lahko naj bi samo RTVSLO mux. Tako, da še nekaj let, pa bodo lahko prišli novi Boxi z h265..
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 23:00
Uporabnik

Citat:
Objavil-a kažin Prikaži sporočila
Bolj se bo uporabil v zemeljskem oddajanju oz. DVB-T2, Avstrijci gredo že leta 2016 na DVB-T2 in h265. Nemci in Italijani(prodaja samo h265 televizij/dekoderjev od leta ~2016) pa še nekaj let več.
Vidim da si na tekočem s tem. Pa bojo ti DVB-T2ji FullHD ali 4K?
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 23:06
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 364

Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
Vidim da si na tekočem s tem. Pa bojo ti DVB-T2ji FullHD ali 4K?
Nisem prav na tekočem s tem, ampak spremljam
Ne 4K je še daleč vsaj za javno/državno oddajanje, zdaj Avstrija/Nemčija oddaja še v 720p in ne 1080p..
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
h265, hevc, skok

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Skok čez plot legenda Ljubezen in spolnost 626 21.09.2009 12:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:21.