Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Hi-Fi in elektronika

Hi-Fi in elektronika elektronika, audio za poznavalce, glasbena oprema, ...

Orodja za teme
Staro 13.10.2006, 08:13
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: TV: plasma, LCD ali klasika

Finta je v zelji po 16:9 oz. 16:10 razmerju.

19" pomeni diagonala, zato je 16:9 monitor manjsi od 4:3. Zato bi vzel 20" v 16:10 razmerju, ki je v velikosti v bistvu nekaj vmes. Recimo, 21" LCD monitorji so ze dragi ko hudic
Staro 16.10.2006, 20:46
snežko Uporabnik snežko ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce snežko
Član od: Jul 2003
Sporočila: 3.531
Smile Re: TV: plasma, LCD ali klasika

odvisno od velikosti prostora v katerem boš imel tv - če je mali potem lcd, če je velik potem plasma zmaga!
Staro 17.10.2006, 07:26
Pacijent

Srednje velik je... Okrog 32" (dobrih 80cm) diagonala bi sla not, z metrsko bi pa ze znali bit problemi. Unega cistortohudolepega od philipsa po moje ne zbasem not
Staro 17.10.2006, 08:47
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708

sami se tudi odločamo za nakup, pa smo se posvetovali s par strokovnjaki (razni serviserji, popravljavci ipd) edini ki ima tehnologijo (in tudi ceno), ki zdrži več kot nekaj let so loewe... ta baje skupaj s še enim korejsko/japonskim (nisem sigurna) je top of the top of the top in baje dolgo ni nič in pol pridejo ostali proizvajalci.... toliko o najkvalitetnejšemu in hkrati DAAAALEČ najdražjemu, poleg tega jih zdej dobiš sam še v btcju v hali a... vsepovsod drugje ti prodajajo LG, Philips ipd... ps: Philipsi so krepko daleč tokrat
Povezovanje (fiksnega se pravi NEprenosnega - dokler ni prikopljen na električno napajanje) računalnika in tv... ki imata vsak svoje napajanje, kar pomeni da v kolikor jih boš (tako kot jst) povezoval, lahko računaš na večkratne obiske pri serviserjih... zato ti svetujem nekoga, ki ima dober servis... ne vem če pri tem kej pomaga, da je tv loewe al gorenje ampak vsekakor ne kupovat totalno nepoznanih znamk.
naslednja stvar je velikost: lcd s hd podporo je trenutno tv z najboljšo možno ločljivostjo (plazme so že prava prazgodivina)... lahko si seveda naštimaš da ni tako ostra slika in si hitro rešil problem vendar pa ne velja več, da če imaš mali prostor moraš imet majhen tv... ker ne škodijo več tako kot prej... v glavnem jst vem kaj bomo kupili... sam je pa tudi res da moreš fajn odret denarnico za to
Staro 17.10.2006, 08:57
Pacijent

Hvala za info grantica.

Jaz sem slisal malo drugacne zgodbe. Povedali so mi, da imajo plazme praviloma boljso sliko od LCDjev, ker slika ni tako ostra. To se tudi takoj vidi, ce gres v trgovine, kjer imajo veliko razstavljenih modelov. Ze na dalec locis plazmo od LCDja. Meni je to sicer sekundarnega pomena, ker me ostrina LCDja ne moti, pa tudi cenovno sta primerljiva. Za philips mi sicer niso rekli, da je spica, je pa dovolj dober (plasma that is). LCDje pa itak vsi uporabljajo samsungove. Edino, kar je lastno firmi, je design, ohisje in krmilna elektronika. Pri plazmah pa ne vem, kako je.

Kaj mislis s povezovanjem racunalnika na TV? A to velja na splosno ali samo za plazme? Ker kolega ima racunalnik na TV (klasicen) povezan ze nekaj let, pa se ni bil na servisu. Povezava LCDja z racunalnikom po mojem ne bi smel biti nikakrsen problem, pa tudi pri plazmi ga ne vidim (da le resolucijo zadanes).

Majhen prostor pa je problem le v toliko, da pac obstaja nek najvecji mozen TV, ki ga lahko stlacis not. In se ta ni pretirano velik. Vsekakor bi vzel najvecjega moznega, moram pa premerit, ali je to diagonala okrog 80 ali bi sla metrska.
Staro 16.11.2006, 15:13
genetik Uporabnik genetik ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2004
Sporočila: 42

@ grantica:

tole glede povezave s compom tudi mene zanima...lahko prosim poveš kaj več, kaj si imela v mislih???

pa če lahko dopišeš še model(e) od Loewe, ki ga/jih priporočaš in trgovino
Staro 16.11.2006, 15:18
Pacijent

Na koncu sem se odlocil za 20" 16:10 LCD monitor in mi ni niti najmanj zal
Staro 16.11.2006, 15:32
Uporabnik

na žalost je nov tv precej oddaljen od mene... tako da bom ob priložnosti povedala....

lcd priključen direktno na računalnik (brez samostojnega izhoda za elektriko, z električnim napajanjem preko računalnika) je eno (tako ga imam tudi jst), drugo je ko imaš lcd televizor!!! priklopljen na elektriko in ga imaš hkrati priključenega na računalnik (ki je sam spet povezan na elektriko).-.. te dve zadeve ne grejo skupaj in povzročajo okvare na televizijah

edini ki še imajo loewe v sloveniji so v hali a v btc ljubljana...oziroma v vseh trgovinah jadrana sežane, ki je tudi sicer generalni distributer za loewe v sloveniji
Staro 16.11.2006, 15:36
genetik Uporabnik genetik ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2004
Sporočila: 42

hm, a potem bi moral LCD (kot TV) vsakič odklopit iz elektrike, če bi želel gledat film prek računalnika???
Staro 16.11.2006, 15:53
Uporabnik

genetik: ja tako nekako... meni je serviser razložu, da če čem gledat filme/nba tekme z računalnika na tv preko s-video kabla, da bom pač morala večkrat prihajat k njemu, sicer pa da pomaga, če tv popolnoma izklopiš, priključih tv na računalnik, narediš vse sistemske nastavitve, grafična kartica ipd... ne vem če se prav definiram govoril je o ozemljitvah....

ps: kako boš pa gledal lcd, če ni elektrike?

Značke
lcd, plazma

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:40.