Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 10.02.2007, 10:40
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Citat:
Objavil-a bobi Prikaži sporočila
To kar si napisal za Slovence, velja skoraj za vso Evropo! Nikjer ni poštimano tako da bi bilo za vse enako in dobro, žal. Marsikje po svetu je stanje veliko slabše kakor pri nas, tako da neka panika res ni potrebna.
Vsak naj si razčisti stvari pri sebi in naj ne dela stvari, katere ne bi želel da jih drugi delajo tebi.
Po mojih izkušnjah to ne drži. Pa tudi, če bi ali bi to kaj spremenilo zadevo?
Pa ne vem ali spremljaš koliko je pasjih ugrizov in nezadovoljnih ljudi?

Bil sem že v skoraj vseh evropskih državah in kar se tega tiče je v večini držav to dosti bolje urejeno.
So table, kazni in predvsem mentaliteta ljudi, sploh kakšna VB in Švedska.

Da pa ni povsod v Sloveniji tako slabo sem opazil na veliko mestih. Najbolj so me presenetile Nove Jarše, ki imajo bolj slab sloves standarda življenja pa so kljub temu na večino mest na zelenice dali tablo "pospravi za menoj" in zraven narisanega psa.

Kot sem pa videl tako po ljudeh kot po prisotnih pasjih iztrebkih se večina ljudi v Novih Jaršah tega dejansko drži.

Takšnih predelov v Ljubljani je še kar nekaj ampak s tem se zame pokaže koliko so ljudje v določenem kraju dejansko kultivirani in civilizirani. Ostali pač to niso.
Staro 10.02.2007, 14:30
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

mene živali ne motijo nikjer ... dokler njihovi lastniki razumejo, da je njihov ljubljenček NJIHOV srček ... jaz pa imam pravico, da mi je neprijeten, če se mota okoli mene in da se ga bojim, če teče za mano ali proti meni, ko se spustim v tek po rožniku ...
Staro 10.02.2007, 14:56
Pripravnik

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
mene živali ne motijo nikjer ... dokler njihovi lastniki razumejo, da je njihov ljubljenček NJIHOV srček ... jaz pa imam pravico, da mi je neprijeten, če se mota okoli mene in da se ga bojim, če teče za mano ali proti meni, ko se spustim v tek po rožniku ...
Staro 11.02.2007, 00:20
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Jaz tukaj ne vidim nobenega problema. Sem lastnik dokaj velikega psa, pa živimo v bloku in psa pač peljemo redno na stran na bližnjo travico. Ko pes naredi kakec, pač moraš pospravit za njim. To je pa res najmanj, kar bi vsak lastnik moral narediti. Naš pes se še enkrat ni podelal ne na hodniku, ne v liftu in tudi NITI ENKRAT se še ni zgodilo, da za psom jaz ne bi pospravil tistega drekca, ki ga je pač naredil. Sem pa kar malo alergičen na tiste lastnike, ki ne pospravijo za psom.Se mi dostikrat zgodi, da ko grem na travo pospravljat za psom, nagazim na kakšno "mino" v obliki pasjega dreka - pa le-ta 100000% ni od mojega psa, ker - kot sem že napisal - se še nikoli, ampak res nikoli, ni zgodilo, da ne bi pospravil za njim. Jaz bi za začetek začel zagroževati kar velike kazni za tiste ljudi, ki ne pospravijo za psom.

Drug problem so spuščeni psi. Našega psa se boji kar konkretno število otrok v bloku, pa čeprav še nikoli ni nikomur nič naredil (in tudi nikoli ne bo), pravzaprav ima otroke zelo rad. Je pa res, da s svojo velikostjo in cca. 50 kg vzbuja neko strahospoštovanje. Je pa zato naš pes vedno na povodcu, ko gre na sprehod. Da pa se lahko malo pretegne, ga pa spustim na bližnjem travniku, kjer ponavadi nikogar ni, poleg tega je naučen, da se nikoli ne oddalji od mene za več kot cca. 50m. Ravno danes me je ena gospa z labradorko spraševala, kako mi uspe, da me pes tako uboga, ker nje pa njena psička, pa čeprav je malce starejša od našega psa, ne uboga dovolj, kljub šolanju v pasji šoli itd.. Čisto preprosto, z njim se dovolj ukvarjamo in če se ga ljudje ne bi tako bali (pač sto ljudi sto čudi), bi ga imel tudi spuščenega. Ker pa pri psu nikoli ne veš, kakšen je, je boljše, da so ljudje nezaupljivi, kot pa da se zgodi kaj neljubega.

Nazadnje uredil NaceM : 11.02.2007 ob 00:23.
Staro 11.02.2007, 22:34
Pripravnik

Vesten in kulturen lastnik = neproblematičen pes.

Vsa čast NaceM! Še več takšnih rabimo!
Staro 12.02.2007, 01:09
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

-----------

Tudi mi imamo psa. In nič problemov s sosedi. Zato se popolnoma strinjam s teboj. Kakršen lastnik/ca, takšen pes. Premalo inšpektorjev. Verjetno vsi "slišimo" samo. če nas udarijo po denarnici. Mislim, da bi primerno visoka kazen, takoj izterljiva, nevzgojenega lastnika psa takoj spravila v red.
Staro 12.02.2007, 10:37
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila

-----------

Tudi mi imamo psa. In nič problemov s sosedi. Zato se popolnoma strinjam s teboj. Kakršen lastnik/ca, takšen pes. Premalo inšpektorjev. Verjetno vsi "slišimo" samo. če nas udarijo po denarnici. Mislim, da bi primerno visoka kazen, takoj izterljiva, nevzgojenega lastnika psa takoj spravila v red.
Ja bomo videli kaj bo prinesel novi Zakon, ki bo vseboval višje kazni za nevestne lastnike psov.

Baje, da bodo morali biti zunaj vedno na povodcu in lastniki bodo morali za njimi počistiti njihove iztrebke.
Staro 12.02.2007, 11:23
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Od novega zakona (če sploh bo) pričakovati napredek je brezupno. Dokler lastniki psov ne bodo osveščeni in se zavedali da so časi spuščenost in nepobiranje iztrebkov minili, se ne bo nič popravilo.
Primer; že sedaj zakon govori o privezanosti v urbanih okoljih, pa se veliko pesjanarjev tega ne drži.
Tudi visoke denarne kazni ne bodo privedle do tega, kakor v tudi drugih primerih (promet) niso.

Staro 12.02.2007, 12:19
Pripravnik

Citat:
Objavil-a bobi Prikaži sporočila
Od novega zakona (če sploh bo) pričakovati napredek je brezupno. Dokler lastniki psov ne bodo osveščeni in se zavedali da so časi spuščenost in nepobiranje iztrebkov minili, se ne bo nič popravilo.
Primer; že sedaj zakon govori o privezanosti v urbanih okoljih, pa se veliko pesjanarjev tega ne drži.
Tudi visoke denarne kazni ne bodo privedle do tega, kakor v tudi drugih primerih (promet) niso.
Ja, jaz tudi nisem zagovornik gole represije ampak žal je slovenska država izbrala zelo mačehovsko vlogo do njenih državljanov kar se tiče vzgoje in duha.
Staro 12.02.2007, 13:32
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Ja, jaz tudi nisem zagovornik gole represije ampak žal je slovenska država izbrala zelo mačehovsko vlogo do njenih državljanov kar se tiče vzgoje in duha.

Z obema se strinjam, da represija ni ravno pravšnji način vzgoje telesa in duha. Ampak, kako pasjevodce, ali voznike, ki ne upoštevajo zakonov, predpisov obvestil......itd., prepričati, da na svetu niso sami in sebi namen? Si predstavljete učinkovito izvajanje zakonov......., da redar vpraša pasjevodca; "boste kakec za svojim ljubljenčkom, takoj pospravili sami, ali pa bo to za 100 euro postoril nekdo drug?" Plačilo sledi takoj, nič položnic, polovičnih cen ipd.
O, ooo odnosu države (beri vlade) do državljanov/državljank je lahko tema zase. Zanimivo pa je, da so pasji kakci asocirali na to, kakšen je odnos države do nas????

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:23.