Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija > Lokalne volitve v Sloveniji

Lokalne volitve v Sloveniji Vse o letošnjih volitvah ...

Orodja za teme
Staro 07.09.2006, 14:04
spela26 Uporabnik spela26 ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce spela26
Član od: Feb 2003
Naslov: Eire
Sporočila: 25.357
Privzeto Re: Ste za brezplačne vrtce?

Citat:
Objavil-a seal team
Res je ,samo slovencev je vsako leto manj
to je ze kar stereotip....da nas je premal,po moje bodo enak govorl,tud ko nas bo ze krepko cez 3.milj:D
Staro 07.09.2006, 14:27
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

Folk... navadit se bo treba.

Problem socialnega razmišljanja stare KP šole je v tem, da ne zna bogatim izpulit denarja.

Takole: če se spraviš na bogate z zakoni in jim pobiraš denar "da bi dal revnim", si boš nakopal kup zamer, kar pa glede na vir denarja ni dobro. Bogati začnejo "hvatat krivine" in ti kazati osle. Nasrkajo pa revni.

Bogatim je potrebno denar suniti z zvijačami in izkoriščati bogataške slabosti.

Step 1 ) Recimo... ustanovimo konkurenčen vrtec in razglasimo, da je strahovito odličen in šik. Da otroci maltene na svilenih rjuhah spijo, jedo s srebrnim priborom in se za malico obmetavajo z jastogom in kaviarjem.

Step 2 ) Nabiješ ceno do plafona - recimo 100.000 po glavi na mesec.

Step 3 ) Privabiš vsaj eno ali dve slavni osebi, jih intervjujaš in objaviš v vseh "lady like" revijah + popTV.

Step 4 ) Zaposliš varnostnike ker bodo vse pelz mame z mečkami in bemflni uprizorile pravi stampedo na vrtec

Step 5 ) Navaden vrtec poceniš na 10.000 in ne zamenjaš fasade nekaj let, da zgleda neugledno

Nobena cena ni previsoka, nobena subvencija potrebna.... ko gre za dekadenco in image denar šelesti kot na tone listja v jesenskem gozdu.

Nazadnje uredil FerdoX : 07.09.2006 ob 15:43.
Staro 07.09.2006, 16:23
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a spela26
to je ze kar stereotip....da nas je premal,po moje bodo enak govorl,tud ko nas bo ze krepko cez 3.milj:D
Jaz pravim, da nas je prevec, cepra morda premalo v primerjavi z drugimi, samo jaz bom reku, da nas je kar prevec, ostalih pa oh in sploh prevec, saj bo bilo potrebno kmalu zmanjsati stevilo ljudi na zemlji za polovico morda, na kaksennacin se bo to zmanjsalo, pa ni od mene odvisno.
Staro 07.09.2006, 16:25
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a seal team
Na zastonj vrtce je treba gledati iz stališča koristno za družbo.
Dejstvo je da zastonj vrtec je en velik faktor za povečanje natalitete.Večja nataliteta =sigurna pokojnina pa ne mi o pokojninskih stebrih ki niso 100% ko bo šlo vse v k..bodo tudi ta vplačana sredstva izpuhtela. Prihodnost in obstoj Slovenije je od tega odvisen ,še malo pa nas ne bo več ,če bo šlo tako naprej.Na švedskem imajo še bolj stimulativno politiko ne samo zastonj vrtce vse možne subvencije in bonitete za starše in prav je tako več otrok večje olajšave in seveda vse zastonj,ni lahko 20 let vzgajat otroka .Lažje je nič otrok in uživati življenje -v starosti pa pokojnino vlečt.Tisti ki pa poskrbijo za bodoče vplačnike v pokojninsko blagajno in bodoče potrošnike pa vse storitve zastonj-(vrtce,šolanje prbl.20 let)v zamenobo pa 45 let plačeval davke in trošil
Seveda, imeti otroke zato, da bodo delali za nas in nase gospodarje, ma ste res zreli in pametni.

Noi mogoce pa sem samo jaz tak cudak, ki ne razumem, zakaj ljudje imajo otroke, samo jaz zal nocem imeti otroka zato, da bo bil suzenj drzavi in meni.
Staro 07.09.2006, 16:39
Arjuna Uporabnik Arjuna ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arjuna
Član od: Jan 2006
Sporočila: 101

Citat:
Objavil-a anarchy
Seveda, imeti otroke zato, da bodo delali za nas in nase gospodarje, ma ste res zreli in pametni.

Noi mogoce pa sem samo jaz tak cudak, ki ne razumem, zakaj ljudje imajo otroke, samo jaz zal nocem imeti otroka zato, da bo bil suzenj drzavi in meni.
Otroci pridejo včasih kot stranski produkt pri tistih smešnih gibih, ki jih razuzdani ljudje tako radi prakticirajo.
Staro 13.09.2006, 10:14
ttomi73 Uporabnik ttomi73 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 2
Smile Re: Ste za brezplačne vrtce?

Seveda sem za brezplačne vrtce saj imam tri otroke pa mizerno plačo. Ko sem prebral kako se bodo gibali dohodki po uvedbi znižanega davka na dohodke me je zmrazilo. Spet so prišli na račun premožni kajti meni s plačo 130 tisočakov se pozna za en pakelc tapocen planic tistmu k ma pa dvakrat več pa za deset 10 pakelcov tapocen planic. Je to pravično kar so hoteli s tem narest za družbo?????
In kaj so s tem naredil: NIČ. Vsaj moji familji ne.
Staro 13.09.2006, 10:21
ttomi73 Uporabnik ttomi73 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a FerdoX
Folk... navadit se bo treba.

Problem socialnega razmišljanja stare KP šole je v tem, da ne zna bogatim izpulit denarja.

Takole: če se spraviš na bogate z zakoni in jim pobiraš denar "da bi dal revnim", si boš nakopal kup zamer, kar pa glede na vir denarja ni dobro. Bogati začnejo "hvatat krivine" in ti kazati osle. Nasrkajo pa revni.

Bogatim je potrebno denar suniti z zvijačami in izkoriščati bogataške slabosti.

Step 1 ) Recimo... ustanovimo konkurenčen vrtec in razglasimo, da je strahovito odličen in šik. Da otroci maltene na svilenih rjuhah spijo, jedo s srebrnim priborom in se za malico obmetavajo z jastogom in kaviarjem.

Step 2 ) Nabiješ ceno do plafona - recimo 100.000 po glavi na mesec.

Step 3 ) Privabiš vsaj eno ali dve slavni osebi, jih intervjujaš in objaviš v vseh "lady like" revijah + popTV.

Step 4 ) Zaposliš varnostnike ker bodo vse pelz mame z mečkami in bemflni uprizorile pravi stampedo na vrtec

Step 5 ) Navaden vrtec poceniš na 10.000 in ne zamenjaš fasade nekaj let, da zgleda neugledno

Nobena cena ni previsoka, nobena subvencija potrebna.... ko gre za dekadenco in image denar šelesti kot na tone listja v jesenskem gozdu.

Ta je pa odlična. Ampak da je vse v svili in jastogi s kaviarjem je pa drago pa ne vem če je dovolj 100.000 SIT/mesec?
Staro 13.09.2006, 10:26
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

Citat:
Objavil-a ttomi73
Ta je pa odlična. Ampak da je vse v svili in jastogi s kaviarjem je pa drago pa ne vem če je dovolj 100.000 SIT/mesec?

Kva pa una butara v pelz montlu ve kva je jastog?
Staro 13.09.2006, 10:32
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811

Citat:
Objavil-a FerdoX
Kva pa una butara v pelz montlu ve kva je jastog?
...se maš prav, ker bi bla zadeva tko al tko dodatno subvencionirana s strani občine. s kakimi 500 jurčk/persona/meseci. za začetek bi tako dejavnost lahko odprla občina koper capodistria. mila mediterantska klima, bližina mondenih dogajanj in kulture na tej in oni strani meje, solidna hrana (tud jastogi, ostrige, brancini...), golf igrišča, marine, dilomatska fakulteta....-ups, zatipk, diplomatska sm mislu
pa še pelc redko rabiš, ker otroc oblekce prerasejo kle ene 3x letno...

Značke
brezplačne, ste, vrtce

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:48.