Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 13.09.2009, 19:22
zigatzn Uporabnik zigatzn ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 2
Privzeto Djerba oktobra

Pozdravljeni!

Oktobra (12-tega) se odpravljam na Djerbo in sicer za en teden- safari varianta.
Mene bolj kot ne zanima vreme, a bo vreme zdržalo po netu gledam da bi me moralo tam čakat ene 25 stopinj ozračje in ene 22 voda. Sam če spremljam dnevne napovedi so dokaj ''slabe'' danes ozračje 27...

So to bolj inforamcije tako...al se oktobra dol še bolj segreje :P
Staro 14.09.2009, 07:08
flir Uporabnik flir ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Naslov: ljubljana
Sporočila: 66
Privzeto Re: Djerba

No mi smo bili pred 2 leti na Djerbi od 8.oktobra naprej, takrat smo imeli dokaj lepo vreme, čez dan je bila tam tja do 30 stopinj, voda je bila tudi zelo topla, v bistvu je bilo čez opoldne prevroče in smo se orenk v senci skrivali, je pa tako, da so dnevi dosti krajši, zvečer pa kaka jopica ni odveč, poleg tega je bilo v nočnem času kar nekaj neviht in to res orenk, ampak zjutraj je bilo pa lepo, tako da so čisto odveč skrbi glede vremena, za puščavo si pa morate obvezno kaj toplega vzet, ker so noči hladne, pa lep dopust.
Staro 16.01.2010, 18:18
SAVINJA Uporabnik SAVINJA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 17

a tu je pa čas obstal?
kakšne se vam zdijo cenovne ponudbe v letu 2010
Staro 28.01.2010, 10:02
svetlanca Uporabnik svetlanca ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 11

Pozdravljeni!
Mislim da so se cene dokaj spremenile! Sem prelistala nekaj katalogov in so najbolj ugodni v Kompasu.
A pozna kdo hotel Garden park?
Staro 03.02.2010, 14:45
SAVINJA Uporabnik SAVINJA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 17

mi smo šli lani preko kompasa v LTI hotel na djerbi in glede na letošnje cene bi plačali okoli 100€ manj kot lani za isti termin(2 odrasla+2 otroka)
Staro 15.05.2010, 14:19
Niniee Uporabnik Niniee ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Niniee
Član od: Jul 2008
Sporočila: 16

Pred nekaj dnevi sem se vrnila iz Djerbe in moram povedati da je bilo čudovito. Bila sem v hotelu Dream Garden Park in hotel lahko samo pohvalim. Hotel ima 3* in ima odlične animatorje, ki se zelo potrudijo za vse goste. Tudi hrana je bila okusna in kar raznovrstna.
Prenašam pa še eno pomembo sporočilo od gusarja MOMOJA, za vse ki bi želeli iti na izlet z njegovo gusarsko ladjo CORALIA:

KAPITAN MOMO VAS VABI NA IZLET S PIRATSKO LADJO CORALIA NA OTOKU DJERBA V TUNIZIJI

Pozdravljeni moji prijatelji in prijatelji mojih prijateljev!
Zelo pomembno sporočilo od mene za vse Slovence, ki obožujete otok Djerba in za 20.000 prijateljev, ki so potovali z mano na piratski ladji vse od leta 2004 do 2009.
Za vas sem pripravil nekaj informacij o našem izletu s piratsko ladjo CORALIA na otok flamingov, na otoku Djerba v Tuniziji.
Dan se bo začel okoli 8.00 ure zjutraj, ko vas bo pred vašim hotelom pobral taxi in vas zapeljal do marine HOUMT SOUK. Vožnjo do marine, ki traja približno 20 minut, plačate vi sami, denar pa boste dobili povrnjen na moji ladji. V marini vas bom pričakal jaz. Z mojo 22 metersko ladjo CORALIO , dobro glasbo, kar pomeni veliko zabave, bomo odpluli proti polotoku flamingov. Plovba traja približno dobro uro, da pa nam vmes ne bo dolgčas, si bomo sredi morja nalovili kosilo s tradicionalnim spuščanjem mreže. Ko prispemo na polotok, boste imeli dovolj časa za kopanje na prelepi peščeni plazi, čas za nabiranje školjkic ali pa za poležavanje. Ob dogovorjeni uri vas bo v prijetni senčki čakalo pripravljeno omizje. Pravo tunizijsko kosilo (kus-kus, ribe na žaru, brik, solata, sadje, pijača) bomo pripravili gusarji in je že vključeno v ceno.
Ko boste dodobra napolnili svoje želodčke imamo gusarji za vas pripravljen program z veliko smeha in zabave.
Odhod z otoka je predviden okoli pol četrte ure popoldan. V marini Houmt Souk vas bo že čakal vaš taxi, ki vas bo odpeljal nazaj do vašega hotela.

Sedaj pa še nekaj besed o meni - sem MOHAMED DRIDI-MOMO. Že od mladih let delam na gusarski ladji in že 6 let z slovenskimi turisti. Všeč ste mi vi in vaš jezik zato se ga pridno učim. Govorim pa tudi druge jezike (nemško, francosko, italijansko,malo madžarsko, poljsko in češko). Na Djerbi sem edini, ki govori slovensko, zato je izlet z mojo ladjo zanimiv in zabaven
Zanima me slovenska scena - glasba, znani slovenci.. Lahko me poiščete na facebook-u, in sicer pod imenom MOMO GOFLJA, z veseljem vas bom sprejel med svoje prijatelje

Če bi se odločili za izlet z mojo gusarko ladjo vas prosim, da me kontaktirate direktno, saj bo izlet mimo agencije cenejši za vas. Dobite me na mailu mkerpan@hotmail.fr ali na moji telefonski številki 0021 698 281 377. Lahko pa mi pišete tudi na naslov MOHAMED DRIDI, RUE 2. MARS, 1934 MOUMET-SOUK, 4180 DJERBA.
Če ste zainteresirani za izlet , me pokličite en dan ali dva prej na mojo telefonsko številko 00216 98 281 377 da se dogovorimo za prevoz in da vam povem, ali bodo vse ladje izplule iz marine ali ne, saj moramo vsak dan počakati na vremensko napoved in dovoljenje policije.
Ladja CORALIA se nahaja v pristanišču na levi strani ( ladja številka 3 v privezu ).
Da boste prepričani da sem pravi MOMO mi zastavite vprašanje: »Kje si se naučil govoriti slovensko?« Jaz vam bom z veseljem odgovoril, saj sem pravi MOMO GOFLJA . Prepoznali me boste tudi po črnih brkih in črnobeli bradici.

Veselim se vašega obiska...

Lep pozdrav, MOMO
Staro 24.02.2011, 15:36
zorba Uporabnik zorba ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Naslov: Nova Gorica
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a idrijcan Prikaži sporočila
Zivjo,
Mene pa zanima v katerem mesecu se najbolj splaca it na Djerbo (cenovno) ter v kateri hoteli so dol vredu? ehm, ter s katero agencijo ste bili zadovoljni, ali ste sli v lastni reziji?
lp
Mi smo bil v sredini oktobra in smo imeli kombinirano s Safarijem, kar se res splača doživet. Divja vožnja s terenci čez sipine, jahanje kamel v sahari, velika oaza z dateljnovimi palmami. Mi smo šli z agencijo XXL Turizem in smo bili zelo zadovoljni s programom.
V sredini oktobra ni več take vročine, je pa morje na Djerbi takrat že mrzlo in zelo neprivlačno sploh, če ga primerjaš z Grčijo.
Staro 15.08.2011, 15:53
muhacece Uporabnik muhacece ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 12

Kaj še kdo hodi na dopust na Djerbo? kakšne letošnje informacije glede hotelov, varnosti?

Značke
djerba

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:55.