Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 27.08.2005, 08:54
mbvito
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Na Hrvaškem

Kakšne imate izkušenje po letošnjem dopustu, če ste bili dopustniki na hrvaškem?

verjemte,da mam prou!
Staro 27.08.2005, 10:02
lady_lucifer
Guest
Privzeto

letos super!! glede na to, da smo mel pred leti kar nekaj problemov, je blo tole res fantasticno

Sköt dig själv och skit i andra.
Staro 27.08.2005, 10:06
Tuni
Guest
Privzeto

bil sn na pagu ko ma ena privat naselje pa ni blo nič problemov,razen pri peku je pisalo mrzim turiste i letni odmor

Staro 27.08.2005, 11:14
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372
Privzeto

Jaz nobenih...nekaj kolegov domačinov se celo trudi govorit slovensko...res pa je da nisem niti iskal problemov...

iz dveh primerov bi lahko naredil celo štalo pa nisem, ker se mi ne da obremenjevat s kreteni, katere najdeš na obeh straneh...

prvič je bilo v turistični agenciji, ko sem šel kupit ribiško dovolilnico, pa je bila bab izredno neprijazna in nasajena...pa sem prepričan, da ne zaradi tega ker sem slovenc, je pač zgleda mela slab dan al pms al kaj podobnega...ona je nekaj težila jaz pa sem se ji samo lepo režal (moj moto je: "naj se drugi sekirajo zaradi mene in ne jaz zaradi njih")...ko ji je zmanjkalo materiala za teženje in ko je verjetno opazila mojo ravnodušnost in dobro voljo, je ugotovila sama da je izpadla prava težača in se mi lepo opravičila , eheh

drug primer pa je bil v eni domaći oštariji, ko sta dva ostarela ribiča probala malo provocirat..malo iz heca pa malo zares...pa smo se spet šli igro..ona dva sta težila jaz pa sem se jima simptaično režal..tud ta dva sta na koncu ugotovila, da sta izpadla bebca in me več nista hotela spustit iz oštarije...runde pred mano so se kar kopičle, eheh...pa še na barko sta me povabila, če bi šel z njia lovit, da vidim kako to zgleda, eeheh...

***at ga meni je super, jaz se počutim odlično...težav nimam nobenih (vsaj do zdaj ne)...je pa res, da ne pričakujem nekih širokih nasmehov ko pridem kako trgovino al pa klečeplazenja okoli mene...morje je lepo, plac kjer se nahajam je lep...trgovina napolnjena in zmerne cene...družbo mam, več pa tak ne rabim...glih se mi še da okoli opazovat kdaj bo kdo dovolj prijazen do mene al ne, eheh

grem še

Staro 27.08.2005, 11:52
mbvito
Guest
Privzeto

glede turistov so letos še posebej neorganizirani saj po takšni medijski kampanji preprosto ne ve do, kaj bi počeli s turisti.
sami poskrbijo za ogromne gneče tako na cestah,kot v mestih.
letos sem bil v dubrovniku in moram reči ,da je bil en velik kaos.
razen parkirnine in morda še kakšne kave ne znajo vzeti denar.
ne morem si zamisliti npr.nizozemskega turista ,da po tolikih prevoženih kilometrih ne more priti v sam dubrovnik,ker policaji preprosto zaprejo cesto,potem pa te pošljejo kakšnih petkrat na okoli.
mislim,da ima hrvaška dve možnosti turizma,to je popolnoma socialni in tisti najvišji-slednjega bo bolj malo,ker srednja klasa ljudi bo verjetno obiskovala kakšno turčijo,grčijo in ostale destinacije

verjemte,da mam prou!
Staro 27.08.2005, 11:59
Nincha
Guest
Privzeto

Letos je blo men se zdi ful malo turistov na Hrvaškem.

Jaz se namreč ne spomnim, kdaj so nazadnje domačini stali od cesti s tablami in ponujali apartmaje tko množično kot letos...

Drugač pa, nobenih dogodkov na "osnovi nacionalnosti" nisem doživela, so pa določene stvari še vedno ... hmmm ... neurejene, kašne stvari po kampih, organizacija, ipd.

"Die Liebe... die Liebe... ist die grosste Kraft... die alles, die alles schafft..."
Staro 27.08.2005, 12:26
maksimum Uporabnik maksimum ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce maksimum
Član od: May 2004
Sporočila: 1.484
Privzeto

Bil na Pagu in Trogiru in brez problema kot vsako leto. Bilo je več turistov letos, kot lani. Velika gužva je bila ko sem prihajal in ko se odhajali z dalmacije.
Staro 27.08.2005, 12:37
Uporabnik
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava mbvito

glede turistov so letos še posebej neorganizirani saj po takšni medijski kampanji preprosto ne ve do, kaj bi počeli s turisti.
sami poskrbijo za ogromne gneče tako na cestah,kot v mestih.
letos sem bil v dubrovniku in moram reči ,da je bil en velik kaos.
razen parkirnine in morda še kakšne kave ne znajo vzeti denar.
ne morem si zamisliti npr.nizozemskega turista ,da po tolikih prevoženih kilometrih ne more priti v sam dubrovnik,ker policaji preprosto zaprejo cesto,potem pa te pošljejo kakšnih petkrat na okoli.
mislim,da ima hrvaška dve možnosti turizma,to je popolnoma socialni in tisti najvišji-slednjega bo bolj malo,ker srednja klasa ljudi bo verjetno obiskovala kakšno turčijo,grčijo in ostale destinacije

verjemte,da mam prou!
Majo dovolj placa za vse sorte turizma ...moja malenkost bi jim svetovala naslednje:

reskirajo dva zalivčka in en otočič za mladinski party turizem...

kak zalivček in otok za penzioniste...

kak žalivček in otok za turistične farme (all inclusive)...

ter dubrovnik in še kak otok za hoch turizem...

ostalo pa naj pustijo tako kot je...naravno...kaki donači apartmaji al pa kempi, da bo narava ostala, kot je...tulak je prihodnost...

sicer bi pa jaz najrajši videl, da ne bi nič kaj dosti gradili in ne bi bilo preveč turistov in da ostane tako kot je...ker če bo folk enkrat odkril lepote, ki jih ponuja hrvaška...pol bo konec mojega uživanja

Staro 27.08.2005, 12:40
Nincha
Guest
Privzeto

Sej majo za "mladinski party turizem" Zrće na Pagu ... pa če sm prov slišala, bojo mogl vse skupi tam zapret, ker je preveč "dogajalo"... :question:

"Die Liebe... die Liebe... ist die grosste Kraft... die alles, die alles schafft..."
Staro 27.08.2005, 12:46
Uporabnik
Privzeto

Ja sem slišal...ma kaki zapret...nekje na svoji obali naj reskirajo kak zaliv, kjer mladina ne bo nikogar motila al pa kak "goli" nenaseljen otok za žur...ala ibiza, eheh...placa in otokov je dovoj..nek mrtvi zaliv na severu pa kak neoubjluden otočič sta dovolj ...daleč od oči javnosti - folku ne bo težilo, mularija bo pa tud tako bolj sproščena, eheh

Značke
hrvaškem, medulin, mnenje, pjesčena, počitnice, uvala

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:09.