Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 22.06.2006, 17:52
jurka Uporabnik jurka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jurka
Član od: Feb 2006
Sporočila: 53
Privzeto Do kdaj zanositi?

Pozdravljeni

Zanima me vaše osebno mnenje - do kdaj se vam zdi je še pametno, da se par odloči za otroka?
Do katere najvišje starosti bi se vi za otroka odločili?
Kdaj se vam zdi mati prestara za nosečnost? Kdaj je prestar oče?

Kako recimo tisti, ki ste že starši, gledate na starše vrstnikov vaših otrok, če so ti starši mnogo starejši od vas?
(ko recimo ne veš, a je na rod.sestanek prišel ata ali dedek...)

Se vam zdi neodgovorno se za otroka odločiti, če sta starša recimo da starejša od 40 let?

Hvala za vaša mnenja!
Staro 22.06.2006, 18:07
korenje Uporabnik korenje ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce korenje
Član od: Jul 2004
Naslov: #skum@http://chat.ircnet.org
Sporočila: 675
Privzeto Re: do kdaj zanositi?

pr men bi blo tm do 35. leta starosti
ce bi bil financno preskrbljen, bi ga mel ze pr 25. letu staroti :P... no ce bi mel punco
Staro 22.06.2006, 18:09
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260

no k boš 35, pa če nauš mel še punce, boš pol povedu do kdaj je najbl primern - korenje
Staro 22.06.2006, 18:10
korenje Uporabnik korenje ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce korenje
Član od: Jul 2004
Naslov: #skum@http://chat.ircnet.org
Sporočila: 675

tiho
Staro 22.06.2006, 18:18
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260

Citat:
Objavil-a jurka
Pozdravljeni

Zanima me vaše osebno mnenje - do kdaj se vam zdi je še pametno, da se par odloči za otroka?
Do katere najvišje starosti bi se vi za otroka odločili?
Kdaj se vam zdi mati prestara za nosečnost? Kdaj je prestar oče?

Kako recimo tisti, ki ste že starši, gledate na starše vrstnikov vaših otrok, če so ti starši mnogo starejši od vas?
(ko recimo ne veš, a je na rod.sestanek prišel ata ali dedek...)

Se vam zdi neodgovorno se za otroka odločiti, če sta starša recimo da starejša od 40 let?

Hvala za vaša mnenja!
Zame ni merila pri koliko letih je še primerno imeti otroka, merilo bi bilo kvečjemu, če gledaš iz zdravstvenih vidikov, to kaj bojo pa drugi rekli, če "dedek" pride na rod.sestanek je pa čist odveč.

Poznam primere otrok katerih starši so bili mladoletni, ko so jih spočeli in tiste katerih so bili že čez 40, ko so jih spočeli, vsak po svoje je zanimiv.

Merila so v naših glavah.
Staro 22.06.2006, 18:22
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

Do 32 leta je neproblematično, potem je pa riziko vedno večji. Poznam tudi primere, ko so pri 39in, 40ih rodile brez problemov!
Kar se mene tiče je moja meja 32, tko da že pridno odštevam dneve, do trenutka ko ne bom več v nevaronsti, da kej na svet spravim.

Jaz sem bila eden izmed otrok s starejšmi starši (takrat so bli moji res med starimi; mami me je rodila pa pri 28ih :D - mam 6 let starejšega brata ) pa ne vem zakaj bi bil to problem? Edina razlika je, da na roditeljske sestanke hodijo, ne pri 27ih ampak pri 35ih ali kasneje. (govorim o trenutnih razmerah in povprečni starosti mater - pri prvem otroku)

Neodogvorno roditi po 40-em? Največji riziko je za mamo! Zato se meni to ne zdi niti sebično ali neodgovorno.
Staro 23.06.2006, 08:04
dvojčica Uporabnik dvojčica ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce dvojčica
Član od: May 2003
Sporočila: 15.111

jurka, to je res odločitev vsakega posameznika in to, kaj mislimo mi, je čist nepomembno. Najbolj važno je, da si ga želiš, pa kolikor si že star. Ne bi neke meje postavljala. Je pa jasno, da starejši kot si, manjša je možnost zanositve in večji je riziko, da gre kaj narobe Ampak to pa itak že sama veš
Staro 23.06.2006, 22:02
jurka Uporabnik jurka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jurka
Član od: Feb 2006
Sporočila: 53

Hvala vsem za odgovore.
Imam hčerko staro 13 let in s partnerjem zelo resno razmišljava še o enem dojenčku. Na nek način sem nanj čisto pripravljena, le vsake toliko časa me v slabih trenutkih zaskrbijo leta in starostna razlika med otrokoma.
Večkrat sem že slišala, da je najstnikom nerodno, če njihova mama s trebuhom hodi v šolo na sestanke. Ampak najbrž to ne sme biti kriterij odločitve, a ne?!
Staro 23.06.2006, 22:14
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

Citat:
Objavil-a jurka
Hvala vsem za odgovore.
Imam hčerko staro 13 let in s partnerjem zelo resno razmišljava še o enem dojenčku. Na nek način sem nanj čisto pripravljena, le vsake toliko časa me v slabih trenutkih zaskrbijo leta in starostna razlika med otrokoma.
Večkrat sem že slišala, da je najstnikom nerodno, če njihova mama s trebuhom hodi v šolo na sestanke. Ampak najbrž to ne sme biti kriterij odločitve, a ne?!
Kolikor se jaz spomnem scene v tistih letih (pri meni) si je večina mojih vrstnikov želela še enga dojenčka v bajti. Sicer nisem bla med njimi, samo me pa niti slučajno ne bi motilo.

Kar pogumno Jurka!
Staro 25.06.2006, 13:43
ain
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Do kdaj zanositi?

po 40 je riziko zlo velik tko da po moj je 40 tista meja, glede starosti staršev v primerjavi z drugimi recimo na roditeljskem pa neb smel bit problem.
na tvojem mestu bi uprašala hčerko kaj pa ona meni. se mi zdi da zanjo to ne bo lih super truper sprememba. način življenje se z novim članom popolnoma spremeni in ne vem če ji to pri 13 ravno paše. jaz bi se res pogovorila.
vedno bolj pa opažam da so mladi starši velik bolj enargični. če recimo gledam sosede k majo majhne otroke in so stari tm okrog 25,27 so nekako bliže malčkom, pozimi delajo snežake skupi, pa igluje, pa se sankajo.. medtem ko starejši starši bolj opazujejo, ne sodelujejo, so res tam kot varuhi.

Nazadnje uredil ain : 25.06.2006 ob 13:47.

Značke
zanositi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:42.