Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.08.2006, 16:47
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861
Privzeto [FAQ]Klici iz tujine ne delujejo

Ker smo dobili kar nekaj primerov glede teh težav, bom navedel nekaj primerov kako odpravljat težave z dosegljivostjo (oz. nedosegljivostjo) iz tujine.

Primer 1:
Naročnik Telekoma X (tujina) s fiksne linije kliče v Slovenijo, na številko, ki je prenešena v omrežje Siol. Ker Telekom X terminira klice v Slovenijo normalno, preko Telekoma Slovenije, zadeva dela 100% brez težav (Telekom Slovenije klic nato poda Siol-u). Zadeva je pretestirana in deluje. Zanimivo je to, da Zimbabwejski telekom nima težav z usmerjanjem klicev v Slovenijo, nekateri mnogo bližji pa imajo (kot. npr. en od operaterjev v Avstriji).

Primer 2:
Naročnik hrvaškega mobilnega operaterja Xnet s svojega mobilnega telefona kliče v Slovenijo, na prenešeno številko (v Siol omrežje). Ker je Xnet član skupine Xfone, se njihovi klici v Slovenijo terminirajo čez nekega operaterja v Sloveniji (ki je tudi član skupine Xfone). Ta operater v določenih primerih nima pravilno konfiguriranega usmerjanja, kar povzroči, da klic niti ne pride do Siola (zato klic tudi ni zabeležen na servisnih straneh). Problem je dolžan odpraviti ta operater v Sloveniji, o problemu ga pa mora obvestiti operater Xnet, ki poskuša klic poslati. Siol ne more vedeti za problem, ker klic do Siola sploh ni prišel. Pravilna in najhitrejša pot reševanja težav je ta, da uporabnik, ki kliče s Hrvaške obvesti svojega operaterja (Xnet), da ne more klicati določene številke. Xnet potem obvesti o temu svojega partnerja v Sloveniji, ki se problemu posveti in ugotovi, kje je napaka.

Primer 3:
Naročnik telekoma Y v tujini kliče v Slovenijo na prenešeno številko. Ker nisem zaposlen v telekomu Y žal ne vem, kako oni usmerjajo mednarodni promet, iz izkušenj pa vem, da telekomi pogosto promet pošiljajo večim partnerjem – del prometa na "direktne" linke (torej naravnost na Telekom Slovenije), del prometa pa zaradi ugodnejših cen na "alternativce". Ker alternativci najpogosteje nimajo konfiguriranega preverjanja prenešenosti številk za mednarodni tranzit, zadeva ne dela (v mednarodnem tranzitu ponavadi ni potrebno preverjati prenešenosti številke, razen seveda, če nisi zadnji v vrsti).
Postopek reševanja težav je zopet tak, kot smo videli v primeru 2 – tisti ki kliče, javi težavo svojemu operaterju, ki potem klicu sledi do cilja oz. do težave.

lp,
storz

Nazadnje uredil 080 Urban : 24.08.2007 ob 18:25.
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2006, 10:51
Privzeto Re: [FAQ]Klici iz tujine ne delujejo

okay, še to.

Ko vas nekdo ne more dobit, vi pa njih lahko z isto številko in da se pri njih ne da rešit problema (ne poslušajo, pravijo da pri njih vse dela itd...), nam posredujte podatke iz katere številke iz tujine kličejo, na katero številko kličejo in pa čas kdaj je bilo klicano, da lahko mi sploh kaj preverimo in tudi naprej ukrepamo pri njih.

lp,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2006, 16:46
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
(ne poslušajo, pravijo da pri njih vse dela itd...)
Potem so pa sigurno včasih na SiOLovem help desku delali.
Staro 25.08.2006, 10:48
jack666 Uporabnik jack666 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 6

Povsod se pojavlja pojem prenešena številka, zato imam eno vprašanje.
Ali se težave z dosegljivostjo telefonije iz tujine v SiOL omrežje pojavljajo samo pri tistih, ki so prenesli številke iz Telekoma ali pri vseh uporabnikih?
Odgovorite s citatom
Staro 25.08.2006, 10:55

več težav je pri prenešenih, zato ker če gre preko raznih alternativnih povezav oni ne preverjao vedno prenešenosti številk.
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2006, 14:07
zubor Uporabnik zubor ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zubor
Sporočila: 135

Popolnoma se strinjam z "borisu" (tema nižje), ki piše, da je stvar Siola, da nam naročnikom omogoči, da smo dosegljivi od kjerkoli. V nasprotnem primeru bi bil Siol dolžan sporočiti že v oglašanju svojih storitev, da obstajajo določeni problemi in razlike, ki jih pri Telekomu nismo imeli. Jaz vem, da če ne bodo stvari čez eno leto, ko mi poteče pogodba, urejene kot morajo biti, presedlal k drugemu operaterju, kjer ne bom imel skrbi, ali mi telefonija deluje pravilno ali ne.
LP Borut
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2006, 14:29

Citat:
Objavil-a zubor
Popolnoma se strinjam z "borisu" (tema nižje), ki piše, da je stvar Siola, da nam naročnikom omogoči, da smo dosegljivi od kjerkoli. V nasprotnem primeru bi bil Siol dolžan sporočiti že v oglašanju svojih storitev, da obstajajo določeni problemi in razlike, ki jih pri Telekomu nismo imeli. Jaz vem, da če ne bodo stvari čez eno leto, ko mi poteče pogodba, urejene kot morajo biti, presedlal k drugemu operaterju, kjer ne bom imel skrbi, ali mi telefonija deluje pravilno ali ne.
LP Borut
ti problemi se največrat pojavijo, ko nekdo na drugi strani (tuji ponudnik) uporablja alternativne (beri cenejše) poti, da bi prišel do tebe. Ravno to je čar IP telefonije, da je zaradi tega ceneje. Poglej že samo koliko je v Sloveniji raznih ponudnikov IP telefonije in potem razmisli, koliko je držav po svetu in kolikokrat so večje od slovenije. Kako naj bi nek IP operater nadzoroval če je dostopen za vse. Povej mi ali si imel kdaj ti problem koga dobit v tuji državi iz naše voip telefonije. Za dohodne klice recimo se vedno da priti do nas preko Telekoma Slovenije, samo ponavadi drugi ponudniki iščejo alternative, z razlogom, ki sem ga že prej omenil (cena). Mislim, da se tudi drugi ponudnik ip telefonije srečujejo s takimi problemi, sam kaj čmo, ko smo bili vsi navajeni na klasično telefonijo.

lp,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2006, 18:07
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Potem bi bil moj predlog v izogib tovrstnim problemom tak, da Telekom zniža svoje postavke oz. jih naredi primerljive z alternativci.
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2006, 19:35
borisu Uporabnik borisu ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 128

Storz oz. Siol,
ko sem se odločil za Siol telefonijo, mi ni nihče od Siola ali Telekoma povedal, da se lahko zgodi, da moja prenešena telefonska številka na Siol ne bo deloval tako kot je deloval pri Telekomu - to se pravi od povsod.
Mene kot neukega uporabnika vaših storitev sploh ne zanima ali gre moj telefonski klic po žicah, zraku, vodi ali po vzporednem vesolju oziroma ali nek operater XY špara ali ne. S podpisom pogodbe ste se zavezali, da bo Siol telefonija delovala!!!!!!!!!!
Res je, da kar se tiče interneta, Siol TV in telefonije po Sloveniji zadeva dela brez problemov ampak to ni vse kar obljubljate pri vezavi na Trio paket.
Poanta vsega tega je, da Siol telefonija ne deluje v celoti in da zato sigurno nismo krivi vaši naročniki in da storitve zaradi katerih sem (smo) podpisali pogodbo z vami in se vezali za dve leti v celoti NE DELUJEJO.
Lep pozdrav, Boris

Pa še to, po tvojem nasvetu na tem forumu, da je potrebno vse podatke o slučajnem nedelovanju klicev iz tujine sporočitit na Siol, da se bodo potem zadeve uredile, sem vse potrebno poslal na info@siol.net. Pričakoval sem vsaj sporočilo, da boste zadevo preučili. Vaši odgovori so zelo prijazni ampak o konkretni zadevi NIČ!
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2006, 23:12

Citat:
Objavil-a borisu
....
Pa še to, po tvojem nasvetu na tem forumu, da je potrebno vse podatke o slučajnem nedelovanju klicev iz tujine sporočitit na Siol, da se bodo potem zadeve uredile, sem vse potrebno poslal na info@siol.net. Pričakoval sem vsaj sporočilo, da boste zadevo preučili. Vaši odgovori so zelo prijazni ampak o konkretni zadevi NIČ!
se pravi da pri njih nisi uspel rešiti problema in si se šele potem obrnil na nas?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
delujejo, faqklici, tujine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:42.