Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.08.2006, 12:38
Oxijan Uporabnik Oxijan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Oxijan
Član od: Aug 2006
Sporočila: 9
Exclamation SIOL Duo - Zakaj imam težave s telefonom?

Pozdravljeni!

Od maja letošnjega leta sem naročnik SIOL-ovih storitev in v splošnem sem relativno zadovoljen. Muči me le en problem. Naročil sem paket Duo in z internetom ni nobenih težav, so pa prisotni problemi s telefonom. Ker je internet neprestano vklopljen in ker tudi ves čas nekaj "vlečem" s spleta, se včasih enostavno prekine povezava s telefonom. Zanimivo me, kako naj to odpravim in ali sem edini s tovrstinimi problemi. Zadeva je precej neprijetna, sploh za moje starše (sam telefona ne koristim veliko).

Upam, da mi boste lahko pomagali.

(Mimogrede, ko sem pisal SIOL-u, mi niso odgovorili.)

Oxijan
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2006, 13:41
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861
Privzeto Re: SIOL Duo - Zakaj imam težave s telefonom?

Citat:
Objavil-a Oxijan
Pozdravljeni!

Od maja letošnjega leta sem naročnik SIOL-ovih storitev in v splošnem sem relativno zadovoljen. Muči me le en problem. Naročil sem paket Duo in z internetom ni nobenih težav, so pa prisotni problemi s telefonom. Ker je internet neprestano vklopljen in ker tudi ves čas nekaj "vlečem" s spleta, se včasih enostavno prekine povezava s telefonom. Zanimivo me, kako naj to odpravim in ali sem edini s tovrstinimi problemi. Zadeva je precej neprijetna, sploh za moje starše (sam telefona ne koristim veliko).

Upam, da mi boste lahko pomagali.

(Mimogrede, ko sem pisal SIOL-u, mi niso odgovorili.)

Oxijan
sem ti andgradil modem na 7.35. Pričakujem pa še en odgovor iz tehnike naslednji teden.

lp,storz
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2006, 13:18
bostov Uporabnik bostov ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 99

Nisi edini, ki imaš težave s telefonom. Jaz jih imam že kak mesec, pa me samo z obljubami pitajo. Tako da se od tega pitanja počutim kot pujsek. Sedaj mi poleg telefonije moteno deluje tudi internet. Strici na Telekomu pa nič...Rešitev: Spremeni paket iz DUO nazaj na SOLO in težav s telefonom ne bo več.
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2006, 13:38
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a bostov
Nisi edini, ki imaš težave s telefonom. Jaz jih imam že kak mesec, pa me samo z obljubami pitajo. Tako da se od tega pitanja počutim kot pujsek. Sedaj mi poleg telefonije moteno deluje tudi internet. Strici na Telekomu pa nič...Rešitev: Spremeni paket iz DUO nazaj na SOLO in težav s telefonom ne bo več.
nadgradil sem ti modem na 7.35.
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2006, 14:02
Oxijan Uporabnik Oxijan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Oxijan
Član od: Aug 2006
Sporočila: 9

Citat:
Rešitev: Spremeni paket iz DUO nazaj na SOLO in težav s telefonom ne bo več.
Hmm, kaj pa naj potem naredim s telefonom? Če grem nazaj k Telekomu, potem dobim dvojni račun in ogromno težav (še vedno sem precej bolj zadovoljen pri SIOL-u kot pa pri Telekomu). Nikoli ne bom pozabil, kako so nas ovirali...
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2006, 14:28
ruger Uporabnik ruger ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 40

tudi sam opažam, da je stelefonijo nekaj narobe, včasih dela OK, zadnje čase pa med pogovorom hrešči oz. so motnje. Kaj se da tudi moj modem nadgraditi in ali bo s tem težav konec ?
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2006, 17:45
Novinec

Nadgradnja ne bo rešila glavne težave, motnje v delovanju in prekinitve. Kvečjemu kakšen šum manj in odmev. Sam sem dal že kar nekaj nadgradenj skozi, pa nič, menjal sem celo modem.
Dejstvo je, da je vedno več paketov DUO oz. telefonije, in omrežje in centrale tega očitno ne požirajo več. Mesec ali dva nazaj, sta mi i-net in telefonija delala brez kakih večjih težav. "Kregata" se strojna oprema in programska, očitno nista usklajeni.
Naša centrala ne omogoča razveze, tako da mi je vseeno, če grem nazaj na Solo, plačujem Telekomu in SIOl-u, ker druge izbire nimam. Itak pa smo uporabniki s periferije zaradi svoje maloštevilčnosti napram večjim mestom, v glavnem redundantni ali če hočemo, postranski zaslužek, glavnica zaslužka je v večjih mestih, kjer je tudi omrežna infrastruktura boljša in manjša potreba po vlaganjih v novo opremo.
Če pa pomislim, da na leto plačam za i-net cca. 144.000 SIT, dela pa tako-tako, ne vem no...

Nazadnje uredil bostov : 27.08.2006 ob 18:00.
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2006, 17:54
Novinec

Citat:
Objavil-a storz
nadgradil sem ti modem na 7.35.
Hvala za nadgradnjo , samo kolikor vem, mi je ta modem pred kratkim že nadgrajeval operater na 0801000 na 7.35, težava je očitno na centrali, in programske rešitve niso učinkovite. Telefon mi sedaj dela, kot ponavadi po resetu, samo čez kake pol ure ali kak dan, bo spet vse po starem. Ko ga bom rabil, ne bo delal (ni klicnega signala, ali pa vzpostavi povezavo, vendar klicanega ne slišim, on pa mene sliši). Skratka "štala". Ravnokar pokical soseda, pa še na svojo GSM številko, in zadeva ni nič boljša, prekinja, hrešči, klicanega slišim, vsako tretjo besedo.

Nazadnje uredil bostov : 27.08.2006 ob 18:03.
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2006, 22:10
ruger Uporabnik ruger ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 40

kje v windowsih pogledam, katero verzijo sw uporablja moj modem?
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2006, 22:23
Tommy Kebab Uporabnik Tommy Kebab ni prijavljen
Odvisnik
Član od: Aug 2004
Sporočila: 13.364

http://192.168.2.1 user:user
Quick status
Software
Application version
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
duo, imam, siol, telefonom, težave, zakaj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:02.