Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 20.11.2006, 17:20
muhacece Uporabnik muhacece ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 12
Cool Bratislava

Zdravo,
Šla bi na izlet v Bratislavo, pa me zanima, če kdo ve, kakšne so kaj cene tam. Je ceneje? Nakupovalna središča, se splača nakupovati v primerjavi z Slovenijo? Hvala vsem za odgovore!!!!!!!!!!!!!!!!
Staro 21.11.2006, 10:12
Verbal Uporabnik Verbal ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Verbal
Član od: Oct 2001
Naslov: Back when I was picking beans in Guatemala, we used to make fresh coffee, right off the trees.
Sporočila: 8.620
Privzeto Re: Bratislava

Sigurno so tam stvari bolj poceni kot pri nas, samo moraš prištet k temu še potne stroške, tako da moraš nakupiti toliko stvari, da se ti bo splačalo.
Staro 24.11.2006, 23:02
Arabella Uporabnik Arabella ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Arabella
Član od: Mar 2006
Naslov: maximundus
Sporočila: 76

No, je že minilo mislim da 3 leta, odkar sem bila tam, cene so kakor kje...določene trgovine so drage, nekatere pa zelo poceni, je pa roba precej kvalitetna in moderna, sem bila kar malo presenečena, se mi je zdelo, da so glede mode malo pred nami. Splačalo se je kupiti oblačila, torbice, čevlje, igrače za otroke (predvsem kake elektronske zadevice), barvo za lase ( se je res ful spomnim, bila je od Welle, za delanje pramen, s priloženo kapico, čopičem itd. in takrat cena samo 500 sit), pa sladkarije so bile poceni. Kaj več pa priznam, da nisem utegnila gledat. Škoda, da se ne morem spomnit imena tiste poceni trgovine...vem, da so bile 4 črke, nekaj podobnega kot Kiko, Tiko ali nekaj takega.
Staro 25.11.2006, 08:59
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

Bratislava se teensko spreminja...pred leti še sivo zaspano mesto, zdaj pa razni moderni trgovski centri, prenovljene zgradbe (predvem v centru)...

Cene več niso tako nizke, kot so bile...so pa verjetno še vedno nižje...se mi zdi, da je hrana in pijača še najcenejša (trgovine)...za ostalo robo ne vem...definitivno pa ni več tako poceni, kot je včasih bilo in definitivno je ponudba široka, ker tolko kot je tam raznih trgovski centrov zrastlo v zadnjih 5ih letih, jih po mojem ni nikjer, hehe...

Tud v restavracijah se da ceneje pojest in popit kot pri nas...čeprav so cene v pubih po centru že kar približujejo našim...

Bratislava je vredna obiska (po mojem)

Je pa dejstvo, ...zaposleni v trgovinah, pubih, restavracijah delujejo malo zamorjeno...vsaj tako jih jaz dojemam...je dosti manj tiste narejene prijaznosti trgovcev, kot je pri nas...naj te to ne moti, če se prodajalka ne bo režale in rinla v tebe..taki pač so...to š ene pomeni, da ti ne bodo vsega razkazali in razložili, če jih prosiš...drugače so prijazni, le malo v sebe "potegnjeni"...moje mnenje
Staro 25.11.2006, 23:31
muhacece Uporabnik muhacece ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 12

Ful hvala vsem za tele podatke. Ko se vrnem iz izleta Predbožična Bratislava, povem, kako je tam zdaj, če bi se še kdo odločil malo zajadrati na Slovaško.
Staro 26.11.2006, 21:08
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Jaz razmišljam o izletu po Bratislavi in okolici drugo leto...zatorej upam, da preberem čimveč tvojih vtisov.
Staro 26.11.2006, 22:12
randius Uporabnik randius ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 37

Zivjo!

Sem bil v Bratislavi z kolegom, ki hodi gor sluzbeno v septembru in v zacetku novembra. bom kasneje napisal glede svojih vtisov. lahko pa napisete, kaj vas se posebej zanima, pa bom videl, ce lahko pomagam.

lp
Staro 27.11.2006, 07:08
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Kaj se splača pogledat, kje se dogaja v večernih urah, kako je s prevozi po mestu, kakšna dobra in ugodna pivnica, ...itd.
Staro 27.11.2006, 17:53
Novinec

Pozdravljeni!

Posiljam izcrpno porocilo o Bratislavi.

Gor sem sel 2x z kolegom z avtom. On dela sluzbeno na relaciji Bratislava-Slovenija-Hrvaska. In na Slovasko je sel od junija 06 skoraj vsak mesec enkrat. Tako ze zdej povem: ce bi sel kdo rad v Bratislavo za 2 dni, gre lahko z njim gor in nazaj. Odhod iz LJ pa 4. ali 5. decembra. Ce gre zgodaj zjutraj o. 6h, ste gor o. 11h ze. Najbrz – ni se siguren – se vraca v Slovenijo takoj po sluzbi naslednji dan, o. 17h ali ze 16h. Naslednjic gre sele konec januarja ali v februarju gor. Kaksno smesno nizko nadomestilo bo najbrz res zahteval za pot. Vsaj za kavo med potjo. Ce pa boste dober sogovornik, pa vam morbiti se to oprosti. Ga se malo povprasam glede tega…Sicer pa on ve dosti manj o Bratislavi kot jaz. Je pac delal v pisarni gor cez dan, medtem ko sem jaz raziskoval teren.. a vseeno je dobro 'oborozen' glede tega… ker je zelo 'busy man' mi bo prepustil, da mu zrihtam sopotnike za gor. upam, da si koga ze ni najdel... mislim, da ni..

info na: andrej_lakner@yahoo.com

ce koga zanima, vam posljem na vase e-maile (posredujete mi jih lahko na zgoraj omenjeni e-naslov) zemljevid z oznacbo posameznih 'cool points' ter tisto, kar sem si sam z interneta potegnil, malo preuredil ter uporabljal za pomoc. Kar koristno, moram povedati!

Tukaj pa sledi moj opis, review…

Prespal sem v DOWNTOWN BACKPACKERS HOSTEL. (www.backpackers.sk, info@backpackers.sk)
8 ljudi v sobah - 600skk = 4000 sit na osebo; z neko 'hostel kartico' pride menda 500 sit manj… se druge moznosti (poglejte na zgornji link!) Rezervacija potrebna (kako je moja izgledala, berite nizje!!!). ce prespite od 2. na 3. 11, 2.11 do 18h zazeljeno (oz. obvezno!) priti, drugace vas lahko iz seznama 'izbrisejo'. Tako tudi drugod menda. za 100skk (660 sit) dobis kljucavnico za spraviti stvari v omaro v sobi. ob odhodu jih vrnes in dobis nazaj denar;
wc in za tusiranje se mi je zdelo zelo v redu… dalo se je brez problemov priti na vrsto…
res je nekoliko drazji od enih drugih (morda) tudi dobrih, a ne pretirano. je pa zato kompletno gledano zelo dober. Vseeno se pa morate zavedati, da ne prihajate ravno v hotel, ne?
Njegove dobre strani: blizu centra, zato ne rabis se zanasati na javni promet; super lezisce, pograd, se doma tezje zaspim; ze 2-4 novembra so dobro 'zakurili', tako da se za gretje ni bati; kuhinja na uporabo z mikrovalovno, ta pravim stedilnikom z pecico: lahko si kaj skuhas (kar si shranis v kuhinji, kupis prej v trgovini), caj in kava, sladkor ter zacimbe takrat bili free; hladilnik je tudi – mislim, da ni nobenemu, ki kaj noter dal, kaj zginilo… no za pive nisem ziher. V sobi se ne sme jesti, tam kjer se spi… no, nekaj sem skrivoma snedel..
Morda je slabo, da je internet 'kao' placljiv. No ja, vcasih ja, vcasih ne… menda stvar dogovora… jaz ga sicer nisem rabil.

Kontaktiral sem jih pa tako na: info@backpackers.sk
Hello! I'm ……. from Slovenia and I would like to make a reservation for sleeping in your hostel, in dorm 8 shared bathroom: 2.11 for 2 person and 3.11 for 3 person. We will arrive on Thursday (2.11) near 12h to Bratislava and go directly to hostel. Please send me your mail answer – a confirmation of our reservation - as soon as possible and also if you need any more information from us. I’ll be able to read my e-mail until Wednesday afternoon, after that you will get in touch with me only by calling me on mobile phone (0038640xxxyyy). You can also send me a short message on the phone. Thank you and best regards, ……..

Za te in druge pa odtipkajte bratislava pod:
http://www.hostelz.com/
priporocam PATIO ali JURAJ.
pa ne se prevec ozirati za mnenji ljudi, ki so napisana na teh straneh… meni namrec ni cisto nic smetalo… edino morda free i-net. A za ta dva dneva brez sem ze prezivel. Poslani Sms me je prisel 75 sit. Ce vas kdo klice, placate 100 sit na minuto menda, ce klicete vi, pa ne vem…

ostali linki:
http://www.hostelsclub.com/city-en-2...tml?aff_ID=209
http://www.hostelbookers.com/hostels...ia/bratislava/
http://www.bratislavahotels.com/brat...-accommodation
http://www.bratislavaguide.com
-
TRANSPORT (skopirano od 'bog vedi kod', se ne spomnim vec..):
Ce se mislite mnogo voziti s trolami – sam se res nisem – si nabavite dnevne karte: Bratislava's official Bratislava City Card (SKK 200 (EUR 5.32), SKK 300 (EUR 7.98) or SKK 370 (EUR 9.85) for 1, 2 or 3 days respectively.
Bratislava's public transport system consists of 11 tram lines (numbered 1 through 14), 11 trolleybus lines (numbered 201 through 212) and 77 bus lines (59 day lines numbered 20 to 99, 151, 191, X12 and X50 , 18 night lines numbered 501 to 518). The trams operate mainly in the centre of the city, trolleybuses mainly around the hilly parts and buses all around the city and its suburbs.

By western standard the system is quite frequent, with connections running from before 5 a.m. to about 10 p.m. and night buses serving the whole city from midnight. Intervals vary according to the time of day. All connections are operated by the city run DPB (Transport Company of Bratislava).

The ticketing system requires passenegers to purchase tickets ahead of the journey either in ticket machines (coins only) at public transport stops or at newstands. Bus, tram and trolleybus drivers do NOT sell tickets. Basic tickets are SKK 14 (EUR 0.37) for journeys with scheduled duration of up to 10 minutes and SKK 18 (EUR 0.48) for journeys up to 30 minutes.One-hour transfer ticket is SKK 22 (EUR 0.59). Children under the age of 6 travel for free and under the age of 15 at a 50% discount. Value fares of one day to one week are also available from SKK 90 (EUR 2.4) to SKK 310 (EUR 8.25). Public transport is free for visitors who purchase Bratislava's official Bratislava City Card (SKK 200 (EUR 5.32), SKK 300 (EUR 7.98) or SKK 370 (EUR 9.85) for 1, 2 or 3 days respectively).

Immediately upon entering the vehicle passengers must mark their tickets by inserting them in the orange marking machines. These will stamp the time of entry. Ticket inspectors carry out spot checks around the clock and are fond of fining tourists the SKK 1400 (EUR 37.26) fine if they do not follow the procedures outlined above to the letter.

V starem delu pojdite obvezno na OBCHODNA ulico (cca 400m od hostla 'mojega'), kjer imate vse: trgovine, mini trznico z kar dobro kvaliteto oblacil (sam sem si kupil jaknjo, puloverja dva, pa se kaj…verjetno si ne bi, ce takrat 2-4 november ne bi bilo sneznih metezev in vetra, tako da je bilo menda 10st pod nulo…), restavracije, nekaj party zadev, v glavnem vse…

Sam sem bil tudi na eni res veliki trznici, kjer dosti KITAJCEV prodaja v kooperaciji z slovaki,, cene so res nizke, ponudba res velika, kvalita pa kar spodobna.. aja, pa na trznici je tudi za jesti in piti… piva cheap… Jaz se z kolegi nisem glih zadrzeval v kaki PIVNICI dolgo cajta, smo dosti raziskovali, tako da ne morem povedati, kako je kje vzdusje 'na dolgi rok'. Same trgovine za oblacila se mi glih niso zdele dosti cenejse kot pri nas… sestra potrdila, ko htela kaj kupiti..

pive niso drage, dosti ceneje kot pri nas, a odv. kje ste… govorim o 0,5 litra. res blizu hostla je 25skk (=165 sit), a so se notri glih nazadnje stepli.. dlje od centra se dobi tudi za 120-140 sit… v samem centru pa je drazje, od 250 pa tudi do 500 sit. treba paziti, da se ne naleti na kako skupino extra 'utrganih' Anglezev, ki hodijo sem za vikende kot po tekocem traku. Imajo razne fantovscine itd.. in jasno dosti ceneje jim je… a sami kakih 'incidentov' nismo doziveli…

Tekom dneva se gibljevo kosila med 85 (560 sit) in 110 kronami (cca 720 sit). imajo tudi res dosti teh njihovih fast food variant, skoraj na vsakem vogalu bi lahko rekel, tako da lacni ne morete biti… Pa tudi kebabov in podobnega ne manjka..

En nasvet: vzemite s sabo euro calculator, ki ga smo dobili zdej na domove… zakaj? Preuredite tecaj tako da bo namesto 1eur = 240 sit kazal 1eur (kao 1 krona) = 6,6 sit. In vam bo dosti lazje kot da skozi v glavi premlevate, koliko je to v sit…

Stari del je res lep. Iam vse kar se spodobi za glavno mesto.. ustrezno temu seveda mal ovisje cene.. ponekod le mal onizje kot v LJ (tudi hran in pijaca) lepe stavbe.. za foto-sladokusce…. ce vam zmanjka baterij, si lahko v enem computer shopu kupite varta polnilne AA 2700nimh za smesnih 4.000 sit (pri nas v akciji na interent shop-ih niso bile pod 6.000 sit!) in zdrzijo res dolgo.. zal jih nisem gori poskusil, ker jih je bilo treba polniti prej dobrih 10 ur…

Je pod eno spet tretjo pokrito trznico (v stavbi je) ena restavracija, ki se ob vecerih prelevi v 'party place'… sami nismo bili tam, a pravijo da zna biti hudo dobro… prostor je glih ta pravi za to… muzika se je rolala kot pri nas…

V samih trgovinah so se mi zdele res poceni seveda pive, a niso hladne. A takrat, ko boste vi gori, se bodo ze veni same od sebe ohladile, he, he. Pa se nekaj: V ENIH TRGOVINAH NISO IMELI SPLOH V PONUDBI VODE!!! Ampak zgolj mineralne.. tam, kjer pa bila voda, pa glede na slovenijo dosti drazja… 1,5 plasticne.. so pa bile smesno nizke cene za razne 'kruh' variante. Tako ene male zemljice tudi po 6 sit… in si jih namecete kot sadje v vrecke,,, noro… pa se dobre so povrhu..

Je en diskac na donavi… tudi tam so se malo stepli, a ne glih omembe vredno…

To bi bilo to za sedaj. Sem se ze prevec razpisal in zanemaril svoja druga opravila. No, kljub temu, ce koga se kaj zanima, bolj konkretno, se naj kar oglasi: ali na forum ali direkt preko ze omenjenega maila… sej bi dal gsm, a doma slabo lovi signal.

V bratislavi se pocutim ze skoraj kot doma…

Pa lep pozdrav!
Staro 27.11.2006, 18:58
Novinec

Pozdravljeni!

glede na mnenje ljudi, ki bivali v bratislavi, bi prisla v postev tudi sledeca hostla:
1. PATIO (booking@patiohostel.com, http://www.patiohostel.com/; se blizje centru, malo cenejsi od backpackers, menda so ga nekaj obnavljali, kar je konec poletja in se zdej v jeseni kar motilo stanovalce. A ce je zdej ze urejen, zna biti celo boljsa izbira od tega ze 2x 'mojega', pa internet je kolikor vem free)
2. JURAJ (uhoste@inmail.sk, www.hosteljuraj.sk – zelo prijazen clovek menda vodi, ki je tudi lastnik. Je blizu zelezniske postaje; od starega dela mesta, centra najvec 1,3 kilometre (morda se motim))

Pa mail je andrej_lakner@yahoo.com, ce se ni dalo razbrati…za extra stvari omenjene prej, ce kdo zeli.

lp

Značke
bratislava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:27.