Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 11.12.2006, 11:02
PartyZan Uporabnik PartyZan ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 6
Privzeto Re: Bratislava

Ta vikend sem bil v Bratislavi in okolici in moram povedat, da je Bratislava praktično republika zase. Cene v trgovskih centrih so predvsem turistično usmerjene in višje od teh v naših trgovinah. Hrana po lokalih stane zelo različno. Seveda lokali v starem delu mesta niso merodajni, saj so tudi za naše razmere cene ohohoho... sicer pa primerljive našim. Če pa se zapeljete nekaj km iz samega mesta, je slika popolnoma drugačna... cene ugodne, pivo v gostilni cenejše od našega v trgovini.
Če ima kdo namen iti na predbožične stojnice v Bratislavo s kakšno agencijo, bo vejetno zelo razočaran, ker ne bo praktično ničesar videl, saj je Bratislava zares čudovito mesto, ki se ga ne da ogledat v nekaj dneh. Če ima kdo možnost, naj gre na kosilo v Vežo, ki je v stolpu visoko nad mestom s čudovitim razgledom in se ves čas počasi premikaš v krogu, tako da se celotna gostilna v kakšnih uri zavrsti za en krog in je res zanimivo.
Krasen razgled je tudi iz lokala v stolpu nad Novim mostom, čeprav je treba za samo dvigalo plačat 650 sit po osebi, da o ceni pijač in hrane ne govorim. 0.33 l pivo okrog 1000 sit, kokteji okoli 2.500 sit...
Torej, sama Bratislava NI poceni in nesmiselno je iti iz Slovenije v Bratislavo nakupovat.
Vsem, ki boste šli proti Bratislavi bi zelo zelo priporočil postanek v outlet nakupovalnem centru Parndorf, ki je zares nekaj posebnega, tako po velikost kot tudi samem izgledu. Še posebej sedaj v decembru je zelo lep vsaj za pogledat. Najdete ga pa kakšnih 20 min pred mejo s Slovaško (na desni strani ceste).
Staro 11.12.2006, 22:44
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

kako ste pa potovali v bratislavo?...in kaj recimo bi bilo treba videt?
Staro 11.12.2006, 23:16
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Bratislava ni več tisto kar je bila v časih ko smo hodili veliko nakupovati in mislim da je praga ter brno cenejše ker to so zdaj dve državi in slovaška je kar zategnila pas sicer pa zapreštudirat je kaj se splača kupit in kaj ne je pa zelo lepa za pogledat če greš na izlet.
Staro 12.12.2006, 12:08
TotenKopf Uporabnik TotenKopf ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce TotenKopf
Član od: Nov 2006
Sporočila: 59

Mi gremo s kolegi v Bratislavo za novo leto, pa me zanima, kam se splača iti na kake pire, žgano ... ??? Kaj pa kosilo, večerja ??

Značke
bratislava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:30.