Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.11.2006, 01:22
deepsplash Uporabnik deepsplash ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 9
Privzeto SIOL TV povezava TV in VCR

Pravkar sem postal naročnik paketa Trio in s tem tudi SIOL TV. V petek sem dobil opremo in jo priklopil kot je pisalo v navodilih, vendar glej ga zlomka SIOL TV mi je povsem prevzel vse kanale na TV. Na TV pod AV1 je bil SIOL TV signal ampak ko sem priklopil na antenski program na TV se je skoz vozila slika od SIOL TV, če je bil STB vklopljen, sicer ne. Se pravi zvok je bil npr. od SLO1 iz antene, slika pa se je prelivala ali vozila od leve proti desni v nekoliko temneših odtenkih od SIOL TV. TV in TV komunikator sem povezal s SCART kablom preko izhoda TV in VCR preko VHS/DVD izhoda na TV komunikatorju, na TV pa na SCART AV1, na VCR pa na SCART AV2, ker je SCART AV1 za povezavo na TV, kjer je priklopljen na SCART AV2 vhod. TV komunikator (STB) je Sagem IAD81HD in je potem ko sem nekaj časa sprobaval različne priklope ugotovil da najbolje deluje če obrnem SCART kable pri TV/VHS izhodu na STB, vendar ko hočem na VCR snemat iz SIOL TV, postane slika zelo temnejša in zvok prekinja, ko pa ustavim pa je spet normalna slika. A STB oddaja kako frekvenco da moti TV in VCR? TV je Blaupunkt 70cm ekran 12 let star s PIP in 3x SCART AV, VCR pa Philips VHS/DVD enota. Zadaj ima tudi RCA (cinch) vhode; in sicer 2 za audio (rdeč in bel) in 1 za digital audio (črn) ter 3 za video, ki so v barvah RGB (rdeč, moder in zelen). Kak kabel rabim če hočem povezat STB na TV kartico na PC-ju preko cinchev. Ja pa za kaj služi tist USB spredaj, v navodilih nisem nikjer zasledil o tem pa tudi o ostalih funkcijah daljinca in priključkov in njihove uporabe piše zelo klavrno ali sploh nič. V nastavitvah sem našel nadgradnjo iz ...11L na 12L vendar ravno tako ni nič pomagalo mojemu problemu s sliko. Kaj je sploh nadgradila ta nadgradnja. EPG in igre sem imel že pri verziji ...11L kot sem zasledil v obvestilu za nadgradnjo SIOL TV.
LP Igor
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
povezava, siol, vcr

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Povezava TV s videorekorderjem - za snemanje SiOL TV-ja 3nity SiOL TV 7 22.09.2006 12:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:48.