Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 12.09.2006, 17:47
AlenB Uporabnik AlenB ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 6
Privzeto Evroforija! (vsa razmišljanja o evru)

hey mene pa zanima ali obstaja še kaj manjšega od centa pri evrih. 1 cent naj bi bil 2,4 sit približno a ne? a obstajajo kovanci za receimo pol centa itd....

hvala lepa
Staro 12.09.2006, 17:48
AlenB Uporabnik AlenB ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 6
Privzeto Re: Euro valuta.

P.S. hvaležen bi biu če ima kdo kakšen koristen link s slikami denarja ( eurov )
Staro 12.09.2006, 22:03
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Staro 13.09.2006, 01:30
BMX Uporabnik BMX ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce BMX
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.873

Kovanci so izdani v osmih različnih vrednostih: 1, 2, 5, 10, 20 in 50 centov, 1 € in 2 €. Tule so na voljo slovenski kovanci. Ima pa projekt evro tudi svojo spletno stran: evro.si. Še kakšna stvar je na voljo tudi na spletni strani Banke Slovenije.
Staro 14.09.2006, 18:02
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a BMX
Kovanci so izdani v osmih različnih vrednostih: 1, 2, 5, 10, 20 in 50 centov, 1 € in 2 €. Tule so na voljo slovenski kovanci. Ima pa projekt evro tudi svojo spletno stran: evro.si. Še kakšna stvar je na voljo tudi na spletni strani Banke Slovenije.
Sem vidla ze precej evro kovancev razlicnih drzav in razlicnih vrednosti, ampak se mi zdijo slovenski res nekaj posebnega. In lepi so.

Sem zasledila na netu nekje, da se numizmatiki ze precej zanimajo za nase kovance in da je ze veliko interesentov, ki so narocili "predizdajo slo.evrokovancev", ki izide letos decembra.
Staro 14.09.2006, 18:09
BMX Uporabnik BMX ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce BMX
Sporočila: 1.873

Nincha, vse to drži! NIzozemci imajo npr. na vseh kovancih upodobljeno kraljico Beatrix......
Staro 14.09.2006, 21:03
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Sem vidla ze precej evro kovancev razlicnih drzav in razlicnih vrednosti, ampak se mi zdijo slovenski res nekaj posebnega. In lepi so.

Sem zasledila na netu nekje, da se numizmatiki ze precej zanimajo za nase kovance in da je ze veliko interesentov, ki so narocili "predizdajo slo.evrokovancev", ki izide letos decembra.
Slovenski kovanci so lepi, ker so naši in ne morem(o) mimo te čustvene navezanosti.

Objektivno gledano pa so sračje gnezdo, brez enotnega dizajnerskega koncepta, nametani raznorodni vtisi iz orodjarne slovenske narodne mitologije. Kot vedno ne poznamo razlike med značko in držav(otvor)nimi simboli. In najbolj reprezentativni kovanec, 1 evro, je najbolj neposrečen, z bedancem sredi Kardinalovega gesla. Irski prijatelj me je vprašal, ali je na njem upodobljen troll??
Staro 14.09.2006, 21:09
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Evrskih kovancev je že zdaj ene 20 vrst (od prav toliko držav).
Ne vem, zakaj bi morali obstajati manjši kovanci od 1 centa? Menda se še ta po večini držav opušča (največja izjema je Nemčija). Kaj pa dobiš za 1 cent?

Sicer je pa evro prav malo vreden. Za eno našo enoto (jurja ) moraš dati kar 4 evre. :D
Staro 14.09.2006, 21:16
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a slehernik
Slovenski kovanci so lepi, ker so naši in ne morem(o) mimo te čustvene navezanosti.

Objektivno gledano pa so sračje gnezdo, brez enotnega dizajnerskega koncepta, nametani raznorodni vtisi iz orodjarne slovenske narodne mitologije. Kot vedno ne poznamo razlike med značko in držav(otvor)nimi simboli. In najbolj reprezentativni kovanec, 1 evro, je najbolj neposrečen, z bedancem sredi Kardinalovega gesla. Irski prijatelj me je vprašal, ali je na njem upodobljen troll??
Joj, sej tako al tako nikol ni vsem prav.

Zmer se nekdo oglasi, da s stilisticnega pa heraldicnega pa se ne vem kaksnega vidika je pa to cisti poden. Je tako z zastavo, je tako s kovanci, tako bi blo tut z evro bankovci, ce ne bi imeli ze poenotenega dizajna. Taki pac smo Slovenci. Zmer se za nekoga, ki neko stvar pohvali, najdeta 2, ki to skritizirata.
Meni je pac vsec. Ce me bo kdo vprasal, kdo je to na kovancu, mu bom pa z veseljem razlozila.

Si videl ostale evro kovance, kako "originalni" so?
Staro 14.09.2006, 21:24
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:
Objavil-a AlenB
P.S. hvaležen bi biu če ima kdo kakšen koristen link s slikami denarja ( eurov )
http://en.wikipedia.org/wiki/Euro_coins

Svoje imajo tudi države: Vatikan, San Marino, Monaco ...

Značke
evroforija, evru, razmišljanja, vsa

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
€ kalkulator in evro Mowgli Slovenija 48 24.12.2006 20:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:20.