Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 30.07.2006, 14:05
BINGA-BONGA Uporabnik BINGA-BONGA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: TRST
Sporočila: 56
Privzeto Re: Crna Gora

Citat:
Objavil-a bladzo
Črna Gora je poleg Bosne ena izmed najlepših destinacij, ki sem jih do zdaj obiskal. Lep pozdrav prijaznim Črnogorcem in lepim Črnogorkam.

MSF
Hvala hvala hvala, Bigna prijazen in lepa !

Jest pa bom najbrs sla koncem augusta in pol vm puvem koko spet je in ni!

Ziujo usem!
Staro 31.07.2006, 12:31
p607 Uporabnik p607 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 13

Citat:
Objavil-a bejba020
jaz sm zadnjič brala, da se na obali kr nekaj strelajo, mafija, in oblasti to full, prekrivajo da ne pride v javnost!
Iz Budve sem prisel vceraj, dol pa sem prezivel 17 dni. Bilo je super.

Kar se streljanja tice, sem dol slisal in prebral da so ustrelili v Baru (mesto Bar) nekega 30 letnega moskega (nekdo ga je pricakal pred njegovim blokom), tko da so tle verjetno kaksni mutni posli, organiziran kriminal..., da se pa folk strelja po plazah vsak dan... he he, lari fari.

Kolegico je klicala mami in jo spresevala o strelskih obracunih... tko da gre verjetno zopet za prenapihnjene zgodbe nasih oz. hrvaskih novinarjev. Ce se samo spomnim kaj so pisali v zadnjih letih... po mestu tekajo podgane, da pikajo komarji od katerih dobis neke cudne bolezni, da je Budva cela v kanalizaciji, pokajo bombe... zdej so strelski obracuni... smesno :D :D :D

V Budvi je vse po starem. Edina razlika od lani je ta, da je na setalistu nekaj manj stojnic, ker so jih oblasti prepovedale, vendar jih je vseeno dovolj in dobis marsikaj.

Kar se cen tice je stvar taka:

KOSILO (juha, glavna jed, solata, kruh) standardna cena je 3.5 EUR, ce pa se ti da malo sprehoditi, najdes kosilo tudi za 3 EUR. Priporocam Vilo Manojlovic (do 16.00 h) imas 4-5 menijev za 3.5 EUR.

PLJESKAVICE, HAMBIJI, GIROSI... na štantih dobiš že hambije oz pljeskavice v lepinji za 1 EURO, medtem ko je Giros 2 EUR, pa čevapi 1.5 EUR - 2 EUR, parče pizze 1 EUR - 1.5 EUR... skratka če te ne moti da ješ brez krožnika in pribora... prideš skoz full pocen.

PIZZE in LAZANJE so cca 4 EUR do 5 EUR.

PIJAČA: pivo dobiš že za 1 EUR (0.5 l točeno) pa tja do 1.5 EUR, medtem ko je v lokalih kot so Trkoadero, Renesansa, Rafaelo, Miami... pivo 2 EUR - 2.5 EUR (kot je že nekdo napisal). Sok je dražji od piva cca. 20-30 centov oz. v zgoraj omenjenih lokalih je cena ista. V trgovini je npr. gajba Nikšičkega (20 x 0.5 l) smešnih 9 EUR, v marketu Slavija dobiš celega pečenega piščanca za 4-5 EUR, meso za roštilj (čevapi, pljeskavice) je 4 EUR / kg, Coca Cola oz. Fanta 2 L v trgovini je od 1.09 - 1.20 EUR...

Kar se plaže tiče, senčnik + 2 ležalnika = 5 EUR, krofi s čokolado, kuhana kuruza = 1 EUR... Revije Svet, Scandal, Grand dvakrat ceneje kot pri nas... Skratka ni da ni. jaz sem se imal odlično in se v Budvo vračam 10.08 - 20.08!!!

Lp!!!
Staro 31.07.2006, 12:56
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

dober članek , ful poceni se mi zdi.
Staro 31.07.2006, 16:56
d_streets Uporabnik d_streets ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce d_streets
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.805

Kako je nočno življenje v Budvi?

Pa je kaj sranja? Gnjavatori, pa to...

www.pipler.si
Staro 31.07.2006, 19:07
Novinec

Citat:
Objavil-a d_streets
Kako je nočno življenje v Budvi?

Pa je kaj sranja? Gnjavatori, pa to...
Mene je dol najbolj pritegnilo prav nocno zivljenje.

Setaliste je dolgo okoli 3 km, tu pa je toliko lokalov oz. klubov, da se tesko odlocis, kam bos sel kej spit.

TROKADERO (setaliste) - najbolj obiskan lokal, tam je predvsem domaca muzika in skoraj vsak dan imajo gosta (Seka, Jelena Karleusa, Šako, Zvezde granda, Aca Lukas... skratka PINK Scena). http://www.budva.com/trocaderored/

RENESANSA, RAFFAELO, MIAMI - (stojijo eden zraven drugega - ob Trokaderu) tu imas predvsem mesano glasbo... od MTV-a do 80-tih, pa vcasih je tudi kaksen domac hit...

KAIROS - ta lezi na zacetku setalista oz. na koncu ce jo odrines iz strani kjer je stari del mesta. Tu se sopa predvsem haus pa to.

VILA MANOJLOVIC - lezi kakih 50m od trokadera. Tu imas odprt vrt (kakih 300 m2) in vsak vecer gostuje Zeljko Sasic (poje vsak vecer celo poletje).

SAJAM - tudi nekaksen odprti vrt, ki stoji v zgornjem delu setalista. Tu sopajo predvsem narodnjaki, kajti vsak vecer imajo novega gosta.

Vse to je na odprtem in dela do 1.00 ure zjutraj. (prej je delalo dlje, vendar so domacini zaradi hrupa izborili, da se mora ob 1.00 ugasniti glasba.

Po eni uri gre folk v diskoteko TROKADERO (blizu starega dela mesta), ali pa v klub Avala (ob starem delu mesta), kjer se nadaljuje zabava do zore.
http://www.trocaderoclub.com/

Gnjavatorev ni, vsaj jaz se nisem naletel na nobenga in v 6. letih se nisem videl niti enega pretepa, al pa kake druge ****arije.

Lp!!!
Staro 11.08.2006, 18:59
shamo Uporabnik shamo ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1
Privzeto skozi Bih v Črno goro

torej, ali je potreben pasoš za prehod pri čez Neumu proti Črni gori?

imamo situacijo, da pol leta stara hčerka pač še nima pasoša.. le osebno.

na amzs pravijo, da za "tranzit" na mejah pri Neumu spuščajo skozi, na ministrstvu za zunanje zadeve pravijo le da za v Bih pač rabimo pasoš..

kdo z izkušnjo?
Staro 11.08.2006, 20:26
TuNina Uporabnik TuNina ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce TuNina
Član od: Apr 2003
Sporočila: 17.953
Privzeto Re: skozi Bih v Črno goro

ja, samo za prehod čez ozemlje zadostuje osebna izkaznica.
Staro 16.08.2006, 14:02
VR3 Uporabnik VR3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce VR3
Član od: Mar 2006
Sporočila: 223

Citat:
Objavil-a BINGA-BONGA
Glej
Takle post bi jaz pri meni izbrrisala! A NE MORES POVEDAT:

1. KAKO
2. KAM
3. Kolk cajta
4. kolk .....
ma, tud če ga kdo zbriše...
evo zdej sem že nazaj:

1. z avtom (14 ur tja, 12 nazaj)
2. Ulcinj
3. 1 teden
4. zakaj: tečaj kite-surfinga
5. ostali vtisi (za Ulcinj): nasmeteno, skor sam folk s Kosova, živali na cesti (krave, ovce), prometna kultura: je ni (folk uletava na cesto z avti in peš, vse zaparkirano, tako, da so ulice večinoma "enosmerne", prometni znaki čisto zbledeli), hrana - ribja čorba in ribe zakon!!!!!! , čevapčiči, burek - not so good , kruh, plaža - v samem mestu (mala plaža) ležijo en na drugmu, velika plaža - dolga 14 km, lepa (mivka), neurejena (ni wc-jev, tušev), ful smeti vsepovsod
Staro 16.08.2006, 14:04
VR3 Uporabnik VR3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce VR3
Član od: Mar 2006
Sporočila: 223

Citat:
Objavil-a shamo

na amzs pravijo, da za "tranzit" na mejah pri Neumu spuščajo skozi, na ministrstvu za zunanje zadeve pravijo le da za v Bih pač rabimo pasoš..

kdo z izkušnjo?
čez Bosno - Neum smo šli samo z osebno izkaznico, zaradi Črne gore smo vzeli pasoš s sabo (so nam priporočili) za tja so nam dali noter žig za nazaj niso niti pogledali. Vprašali so nas za zeleno karto, kolega je ni imel in je moral na meji kupit. Se mi zdi da je bla 15 EUR.
Staro 21.08.2006, 08:48
Novinec

Citat:
Objavil-a shamo

kdo z izkušnjo?
ojla!!!

Če potuješ v Montenegro čez Hrvaško (Zagreb-Split-Neum-Dubrovnik-Črna gora), potem pasoša ne potrebuješ, ker v Neumu spuščajo skozi kot pravijo na AMZS (jaz sem se v 6.letih v Črno goro peljal 11X in v Neumu mi še nikoli niso pregledali dokumentov.

Če potuješ skozi Bosno (jaz grem zmeraj po tej poti) (Zagreb-Banja Luka-Jajce-Mostar-Metkovič-Neum-Dubrovnik-Budva), potem potrebuješ pasoš (zaradi potovanja čez BiH).

Lep pozdrav!!!

Značke
črna, gora

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Janševa črna lista Bunny Muffin Slovenija 13 03.12.2006 17:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:06.