Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.11.2006, 18:04
zsport Uporabnik zsport ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 4
Privzeto Funkcionalnost Siol komunikatorja

Ker sem bil zelo ponosen, da imam na računalniku svojo IP telefonsko št. beri SK - sem hotel dati to IP številko strankam, pa sem pri testiranju z domačimi telefoni in IP številkami ugotovil sledeče:
- ne veš kdo te kliče na SK (SiOL Komunikatorju) . Ali je to iz običajne telefonske slušalke oz. IP računalniškega telefona. Vse skupaj je v SK ZELO nerodno rešeno , kajti samo v spodnjem delu se pojavi "okno ABZ" (avdio, besedilo, zavrni = ABZ) in ti sploh ne veš za kakšen klic gre (ali je slušalka ali računalnik- ne moreš razbrati iz #######@voip.siol.net). In se napačno odločiš - recimo besedilo.... klicatelj pa je na slušalki ?? Halo!!!!
- Tudi zelo nerodno je, če v hipu klica nisi za računalnikom oziroma tudi, če si, opozorila niti ne opaziš (sam imam na dveh monitorjih skoraj vedno odprtih od 10 do 20 različnih "oken" in sloh ne opaziš "okno ABZ" v spodnjem delu).
- Ni slušnega signala - zvonenja na računalniku, če ravno nisi pred zaslonom in sploh ne veš, da te kdo kliče - beep pri odprtju "okna ABZ" je ZELO "švoh" rešitev (oglejte si malo SKYPE oz. Windows LiveMessenger, kako je to tam narejeno !!!!)
- tudi bi si želel zamenjati zvočne signale v nastavitvah(orodjarni) kot je to rešeno pri zvonenjih na GSM aparatih (izbira zvonenja za posameznega klicatelja......, MP3 zvonenje ipd.....)
- Kako ustvariš imenik? Oziroma kako shraniš "hitre" številke pod 1,2,3,4,5,6 gumbe v SK - ampak SHRANIŠ - nič ni intuitivno rešeno, res nisem prebral navodil, ampak bi to moralo biti tako enostavno, kot je na običajnih slušalkah oz.GSM aparatih !!!!

Prosim za komentarje !!!
Odgovorite s citatom
Staro 27.11.2006, 19:36
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311
Privzeto Re: Funkcionalnost Siol komunikatorja

Z vprasanj sklepam, da ti komunikator predvsem sluzi za telefonske klice, zato predlagam uporabo alternativnega programa X-Lite (brezplacen). Tukaj vec o alternativah: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=21611

Ce rabis oboje: klicati in uporabljati besedila sporocila, lahko uporabljas oboje hkrati (meni zaenkrat ne dela problema).

Ce rabis pomoc pri nastavitvah se oglasi...
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2006, 10:42
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Se strinjam ne strinjam pa se s tem da ne veš kdo kliče meni se izpiše številka klicatelja
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2006, 11:45
admin Uporabnik admin ni prijavljen
Administrator
Prikazne slike uporabnika/ce admin
Član od: Nov 2005
Sporočila: 167

SK ima vsekakor še nekaj porodnih krčev, ki pa jih bomo, upam, kmalu odpravili ter seveda tudi upoštevali pripombe glede uporabnosti in ostalih stvari

(končno se je nekdo spomnil dobre kratice
Staro 28.11.2006, 12:11
mark2 Uporabnik mark2 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mark2
Član od: Nov 2004
Sporočila: 120

Ko želim opraviti glasovni klic mi samo od sebe kliče kot video in seveda sogovrnika ne dobim, ker nima videa.

Sem za test klical tudi 080 1000 in čim se mi nekdo oglasi, se zažene video, zvok pa se izgubi. Ko zaprem kamero, se prekine tudi povezava...

Ko mi končno uspe vspostaviti klic, me sogovornik ne sliši oz. vse skupaj odmeva, zaostaja...

Skratka zaenkrat je SK še neuporaben. Tako, da dajte pohitet z novo verzijo .

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2006, 12:22
admin Uporabnik admin ni prijavljen
Administrator
Prikazne slike uporabnika/ce admin
Član od: Nov 2005
Sporočila: 167

Citat:
Objavil-a mark2
Ko želim opraviti glasovni klic mi samo od sebe kliče kot video in seveda sogovrnika ne dobim, ker nima videa.

Sem za test klical tudi 080 1000 in čim se mi nekdo oglasi, se zažene video, zvok pa se izgubi. Ko zaprem kamero, se prekine tudi povezava...

Ko mi končno uspe vspostaviti klic, me sogovornik ne sliši oz. vse skupaj odmeva, zaostaja...

Skratka zaenkrat je SK še neuporaben. Tako, da dajte pohitet z novo verzijo .

Lp
Hočeš reči, da ko v številčnico vpišeš 080100 in pritisneš Enter oz. na zelen telefon, ti napiše video klic? Ker privzeto bi moral klicati audio, in tako tudi je. Razen če pritisneš Kliči ponovno - v tem primeru kliče video klic.
Staro 28.11.2006, 12:29
mark2 Uporabnik mark2 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mark2
Član od: Nov 2004
Sporočila: 120

Citat:
Objavil-a admin
Hočeš reči, da ko v številčnico vpišeš 080100 in pritisneš Enter oz. na zelen telefon, ti napiše video klic? Ker privzeto bi moral klicati audio, in tako tudi je. Razen če pritisneš Kliči ponovno - v tem primeru kliče video klic.
Ja tako je. Vem, da bi moral klicati privzeto audio, pa ne. Res pa je, da potem pritisnem tudi kliči ponovno. Pa vendar bi moral tudi "kliči ponovno" opraviti audio.
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2006, 22:59
Novinec

Citat:
Objavil-a AlienRex
Z vprasanj sklepam, da ti komunikator predvsem sluzi za telefonske klice, zato predlagam uporabo alternativnega programa X-Lite (brezplacen). Tukaj vec o alternativah: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=21611

Ce rabis oboje: klicati in uporabljati besedila sporocila, lahko uporabljas oboje hkrati (meni zaenkrat ne dela problema).

Ce rabis pomoc pri nastavitvah se oglasi...

Thanks, za predlog AlienRex . Na prvi pogled zgleda v redu in dela ZVONEC (slušni signal). Pri klicanju v SK-ju ne veš, če nisi v prostoru- pri kompu , da te kdo kliče.....
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2006, 23:06
Novinec

Citat:
Objavil-a miran74
Se strinjam ne strinjam pa se s tem da ne veš kdo kliče meni se izpiše številka klicatelja
Mislil sem na to, da ne veš (ne VEM) ali te kliče kdo, ki ima VOIP na slušalki (moja mama v stanovanju) ali kolega po internetu preko računalnika oz. tudi on preko "slušalke"
Odgovorite s citatom
Staro 01.12.2006, 17:40
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Citat:
Objavil-a zsport
Thanks, za predlog AlienRex . Na prvi pogled zgleda v redu in dela ZVONEC (slušni signal). Pri klicanju v SK-ju ne veš, če nisi v prostoru- pri kompu , da te kdo kliče.....
Me veseli
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
funkcionalnost, komunikatorja, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:54.