Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 07.05.2008, 07:58
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065
Privzeto Re: Junkiji, droge in vaš pogled na našo zadeto družbo...

Citat:
Objavil-a šnela Prikaži sporočila
O Babi2 in vsi ostali. Odvisniki ogrožajo svojo okolico? Ne morem verjet, da kljub vsemu še vedno obstaja na svetu človek, s tako ozkim pogledom. Se morda kdaj vprašate, kaj je pa njega OGROŽALO, da je sploh postal odvisnik? In ne mi rečt, da ste se vi pač odločili rečt temu sranju 'ne', ker bi bilo naravnost primitivno. Ne zagovarjam nikogar. Zavedam pa se, da je odvisnost bolezen in ne nekaj, kar bi si nekdo izbral za prosti čas ali zato, da bi hotel ogrožati koga. In vzroke za vse splošno zadevanje (na katerkol način) je treba iskat drugje. Je kriva družba, je kirv posameznik? Vsi.
Ne me yebat s takimi! Poznam kup ljudi, ki so bili tako v svoji mladosti kot tudi kasneje na kakršenkoli način ogroženi, pa so še, to se dogaja tudi meni in mojim bližnjim, pa ne posegamo po mamilih! Vse to nakladanje je rezultat današnje pomehkužene družbe, ki stremi k temu, da je treba povsod in z vsakomur dandanes ravnat v rokavicah ter ujčkat! Vsak ve, da so mamila zlo in vsak ma možnost preprosto reči NE! In vsa ta nakladancija glede ogroženosti je brezvezna. Nihče nikogar v nič ne sili in mularija je bistveno manj ogrožena na vseh ravneh kot je bla nekoč, pa nekoč niso segali niti pol tolko po mamilih in počeli takih lumparij! Pomehkuženo je vse, zatoo pa je tako!
Staro 12.05.2008, 14:09
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124

Bistveno manj ogrožena? Jst bi temu, kar se dogaja danes, rekla, da je neprimerljivo bolj ogrožena in terorizirana z vseh strani. Hors, koka, iksi in te stvari so samo ENA izmed stvari, kamor se ljudje zatekamo. Nekateri pač izberejo 'družbeno bolj sprejemljive' droge.
Staro 13.05.2008, 17:42
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

šnela, se strinjam. Tolk, kot je dons mladina ogrožena na čustvenem, socialnem in duševnem področju, po mojem ni bla nikol. Odnosi med ljudmi so nikakvi, čeprav so najbolj pomembna stvar v življenju.
Staro 22.05.2008, 14:19
AnKaa Uporabnik AnKaa ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 37

Ljudje posegajo po drogah iz različnih razlogov.

Še največji razlog pa se mi zdi ta, da imajo ljudje preprosto premalo zanimacij, posledično pa jim je dolgčas, katerega filajo z raznoraznimi substancami.

Jaz ne bi enačila nekoga, ki vzame recimo koko vsake toliko časa, zato da si 'začini' dogajanje in nekoga, ki se zadeva s koko zato, ker nima kaj bolj pametnega za počet oz. nekoga, ki mu nekaj očitno manjka v življenju pa si to pomanjkanje polni z drogo.

Dejstvo je, da je večini mladostnikov danes dolgčas. Posedajo po kafičih, pred bloki in jamrajo kako zelo tečno je, kako se nič ne dogaja itd.
In taki pol pohajo travco, kockajo, pijejo ipd. cele dneve, ker jim ta daje tisto nekaj, kar jim zapolni dolgčas.

Medtem, ko le peščica njihovih vrstnikov ta čas, ko se ga oni zadevajo in posedajo, trenira v teretani, bere svojo najljubšo knjigo, piše poezijo al pa karkoli pač, kar jih dela zadovoljne, jih čustveno in psihično zadovolji do te mere, da nimajo potrebe po destruktivnih substancah.

In kaj naj mi kot družba storimo?

Otroke bi bilo treba že od malega navajat na delo, jim naložiti neke obveznosti in odgovornosti, katere bi preprečile, da bi otrok sploh pomislil na to, da mu je dolgcajt ter da nima kam sam s sabo.

Današnja mladina pa ima preprosto polno rit vsega, zato se jim več nič ne zdi dovolj zanimivo, kar bi jim dajalo nekega adrenalina, kar bi jim dajalo nek poseben filing.
In ta filing pač poiščejo v takih in drugačnih drogah....
Staro 22.05.2008, 16:39
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

AnKaa, če bo vsak tvoj naslednji post v tem stilu, potem iskrena dobrodošlica
Staro 22.05.2008, 16:47
keyCaSh Uporabnik keyCaSh ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce keyCaSh
Član od: Jul 2004
Naslov: Ultimate Fighting Championship
Sporočila: 4.175

AnKaa imaš prav
Staro 22.05.2008, 18:45
Luka2k Uporabnik Luka2k ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Luka2k
Član od: Dec 2001
Naslov: AntiTemp
Sporočila: 24.989

Načeloma se strinjam z Ankoo, je pa treba tudi upoštevati nekatere dejavnosti, ki jih včasih bolje (ali lažje) izvajamo pod vplivom substanc. Meni na primer jako sede kakega namotat ob kreiranju digitalnih umetnin... Enostavno bolj padem not in imam ideje, do katerih ne bi prišel (tako hitro?) v treznem stanju.
Nekateri tudi potegnejo kako lajnico ko se učijo pozno v noč ali lovijo roke, pa jim nič ne fali...

Treba je ločiti med uporabo in zlorabo, čeprav je za uporabo treba imeti pospravljeno podstrešje, če ne kaj hitro pride do zlorabe.
Staro 22.05.2008, 20:21
AnKaa Uporabnik AnKaa ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 37

Citat:
Objavil-a Luka2k Prikaži sporočila
Načeloma se strinjam z Ankoo, je pa treba tudi upoštevati nekatere dejavnosti, ki jih včasih bolje (ali lažje) izvajamo pod vplivom substanc. Meni na primer jako sede kakega namotat ob kreiranju digitalnih umetnin... Enostavno bolj padem not in imam ideje, do katerih ne bi prišel (tako hitro?) v treznem stanju.
Nekateri tudi potegnejo kako lajnico ko se učijo pozno v noč ali lovijo roke, pa jim nič ne fali...

Treba je ločiti med uporabo in zlorabo, čeprav je za uporabo treba imeti pospravljeno podstrešje, če ne kaj hitro pride do zlorabe.
Nisi dobro prebral očitno.

Ker sem povdarila to, kar ti pišeš. Skadiš enga, da si 'začiniš' doživljanje, življenje nasplošno.
Tudi jaz rada kakšnega zvijem.

Droga pač ni za vsakega, kot si napisal v zadnjem stavku. Se strinjam.

PS: Hvala za dobrodošlico.
Staro 23.05.2008, 08:21
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a AnKaa Prikaži sporočila
Ljudje posegajo po drogah iz različnih razlogov.

Še največji razlog pa se mi zdi ta, da imajo ljudje preprosto premalo zanimacij, posledično pa jim je dolgčas, katerega filajo z raznoraznimi substancami.

Jaz ne bi enačila nekoga, ki vzame recimo koko vsake toliko časa, zato da si 'začini' dogajanje in nekoga, ki se zadeva s koko zato, ker nima kaj bolj pametnega za počet oz. nekoga, ki mu nekaj očitno manjka v življenju pa si to pomanjkanje polni z drogo.

Dejstvo je, da je večini mladostnikov danes dolgčas. Posedajo po kafičih, pred bloki in jamrajo kako zelo tečno je, kako se nič ne dogaja itd.
In taki pol pohajo travco, kockajo, pijejo ipd. cele dneve, ker jim ta daje tisto nekaj, kar jim zapolni dolgčas.

Medtem, ko le peščica njihovih vrstnikov ta čas, ko se ga oni zadevajo in posedajo, trenira v teretani, bere svojo najljubšo knjigo, piše poezijo al pa karkoli pač, kar jih dela zadovoljne, jih čustveno in psihično zadovolji do te mere, da nimajo potrebe po destruktivnih substancah.

In kaj naj mi kot družba storimo?

Otroke bi bilo treba že od malega navajat na delo, jim naložiti neke obveznosti in odgovornosti, katere bi preprečile, da bi otrok sploh pomislil na to, da mu je dolgcajt ter da nima kam sam s sabo.

Današnja mladina pa ima preprosto polno rit vsega, zato se jim več nič ne zdi dovolj zanimivo, kar bi jim dajalo nekega adrenalina, kar bi jim dajalo nek poseben filing.
In ta filing pač poiščejo v takih in drugačnih drogah....
Staro 24.05.2008, 21:01
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

bulšiting. vsaka uporaba droge je tudi zloraba, četudi hočejo nekateri to ločevat.

če spiješ 2-x na leto en pir (skadiš, se ga navlečeš...) zato, da "se sprostiš" oz. "dosežeš višje stanje", je to zloraba.

ker si revše in drekec, ker se ne moreš sprostit brez substance.

Značke
droge, družbo, junkiji, našo, pogled, vaš, zadeto

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:42.