Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 25.02.2008, 20:46
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Umrl je dr.Janez Drnovšek

Nestrpnost do drugačnih je huda bolezen človeštva. Ne smemo se sprijazniti z njo, Ne smemo ji dati domovinske pravice v naši državi. Zavedajmo se njene nevrnosti, ne prepustimo se ji. Če se ji, naenkrat nismo več ljudje.

Nikar ne urejajte sveta, če prej niste uredili sebe. Če že pri sebi niste uspešni, boste še toliko manj pri drugih.

Nehajmo biti pohlepni, dvignimo se nad svojo sebičnost in poglejmo okoli sebe. Ustavimo samouničevalno tekmo. Postanimo Ljudje.
Janez Drnovšek

Dnevnik, 25.februar 2008
Staro 25.02.2008, 22:17
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Drnovšek je za Slovenijo gotovo napravil veliko dobrega. Dopustil pa je tudi, da so se dogajale stvari, ki se ne bi smele, toda o tem drugič, ko bo primernejši čas.

Staro 26.02.2008, 07:58
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Če se kdo želi vpisat v žalno knjigo, bodo te odprte danes na skoraj vseh mestnih občinah.
Staro 26.02.2008, 08:03
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

Žalna knjiga je tudi na spletu, na na spletni strani urada predsednika republike.

http://www.up-rs.si/up-rs/uprs.nsf/ZalnaKnjiga?OpenForm
Staro 26.02.2008, 13:37
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Strinjam se z nekaterimi na forumu. Bil je dober, zanimiv človek, a ne vem, zakaj ga zdaj kujejo v zvezde kot boga. Nenadoma imajo vsi po tv in na cesti tako lepe besede o njem. Ko pa se je pokazal z vencem na glavi, pa so se mu posmehovali in ga zaničevali. Zdaj slišim celo, da je bil dobrotnik. Morda, a ne vem, če je kdaj pomagal svoji izvenzakonski svakinji, ki v Lj z nizko pokojnino skrbi za brezdomne muce. Ne pravim, da bi se moral plaziti po grmovju za mačkami, a kak evro bi ji včasih lahko dal, še jaz sem ji ga, pa nimam veliko denarja. Hm, pri vsej skrbi za živali je imel le pasemske pse. Zakaj ne zavetiškega?
Pustimo zdaj to. Žalujoči Slovenci so veliko hujši. Včeraj sem se šla vpisat v žalno knjigo. Ženske v krznu, ljudje, ki jim je normalno, da mečejo smeti okrog ..., zvonjenje mobitelov vsepovsod... Pred vhodom v predsedniško palačo ob sončnem vremenu prižgane luči. V sobani, kjer poteka vpisovanje, odprto okno, pred njim pa na prepihu trepeta ubog fikus ... Da prižiganja sveč po vsej Slo. njemu v spomin sploh ne omenjam. A ni Drnovšek zagovarjal skrbi za okolja, sočutja do drugih živih bitij? Kaj, če bi vsaj za kak dan spoštovali njegove nauke in s tem izrazili spoštovanje do njega?
Staro 26.02.2008, 13:56
1313 Uporabnik 1313 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce 1313
Član od: Jan 2007
Sporočila: 45

Počivaj v miru in naj ti bo lahko slovenska zemlja!

Nisem se prav pogosto strinjal z njim, vendar je kot politik bil nekaj razredov nad vsemi ki jih je pustil za sabo. Všeč mi je bila njegova umirjena drža ne glede na situacijo. Bil je tudi politik ki je poizkušal probleme reševati in ne ustvarjati.

Ne glede na to, da bi se dalo o njem debatirati tako ali drugače, pa vseeno - pred Janezom Drnovškom samo spoštovanje!
Staro 26.02.2008, 18:57
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Nisem ga videl kot dobrotnika in duhovnega voditelja, prej kot pragmatika in državnika.Zadnje čase poslušam celo, da je bil slovenski Gandi.Kaj če bi si ga raje zapomnili, kot nabritega moža, ki je prispeval svoj delež k osamosvojitvi, z njim na čelu smo prebrodili tranzicijo in konec koncev, spravil nas je v EU in NATO (meni je to všeč, komu drugemu ne).

Moram priznati, da njegovega "duhovnega" udejstvovanja, v katerega se je spustil zadnja leta, nisem razumel in ne razumem.Mogoče je to res bil on, brez maske, ali pa je na ta način zdravil svojo bolezen.Nikoli ne bomo vedeli, pa sej ni važno.

Na koncu je pokazal celo nekaj političnega vizionarstva.Prvi je pribil, naj bo Kosovo samostojno.Zahod je zmajeval z glavami in kaj se dogaja sedaj:Kosovo je razglasilo samostojnost, praktično cel zahod ga je priznal.

Zagotovo pa drži eno: med slovenskimi politiki je bil klasa.Trenutno ne vidim drugega takšnega, upam, da kdaj še kakšen bo.

Ne bom končal s kakšnim solzavim zapisom, ker sem svoje čustvene misli zapisal že v žalno knjigo.
Staro 26.02.2008, 23:44
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Kdor koli med nami se je že poslovil od staršev ve kako so to težki trenutki. Ne glede na to kaj je bil in kakšen položaj je zasedal je na koncu samo tvoj starš. Vse te dni sem občudovala kako sta Jaša in Nana mirno prenašala ves protokol in vse kar se je izreklo ali napisalo o dr.Janezu Drnovšku. Iskeno sočustvujem z njima, zanju je bil samo in predvsem oče.
Staro 27.02.2008, 22:18
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Pri vsakem dobrem človeku se najde x ljudi, ki želijo zatreti njegovo dobroto in vsesplošno delo v dobro vseh ljudi ali jo prikazati v izkrivljeni luči.

Meni je bilo všeč že to, da kljub temu, da je imel veliko nasprotnikov, ti v času žalovanja niso pokazali še v tem trenutku svojo nestrpnosti, ampak so se dostojanstveno poslovili od njega in dali za javnost tudi izjave, ki kažejo, da smo ljudje le ljudje pripravlejni na sprejem kompromisov in nasprotij in da nekatere v vsakodnevnem življenju iz neznanih razlogov žene nekaj, kar ni dobro za ljudi. Ob pravem času, smo Slovenci/ke še vedno bili dostojni, vprašanje je le, zakaj samo ob takih in podobnih žalostnih dogodkih

Značke
drjanez, drnovšek, umrl

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
V spomin filmskim ustvarjalcem ... RIP ... iri Filmi 174 20.12.2009 21:29
Morilci mačk in psov ali zloraba živali doody Živalski svet 80 15.08.2007 11:33
Kako dolgo smemo živet? biz Slovenija 115 30.06.2007 11:58
Drnovšek in denar ata Slovenija 173 25.09.2006 21:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:09.