Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 14.09.2008, 01:47
mao Uporabnik mao ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 158
Question Nero peka DVD-ja

Imam home made DVD, ki ga je zapekel stric. Sem ga pogledal doma, pač za amaterja dokaj v redu. Pa sem hotel naresti kopijo še za sorodnika. Sem šel kupil DVD+R.
Vstavil DVD ki ga je naredil stric, kliknil v nerotu kopiraj disk, začelo kopirati, ustvarilo datoteko .nrg nato zahtevalo naj vstavim prazn DVD, sem ga vstavil in je napisalo da ne more zapisati na ta DVD???!
Zakaj???

Sem pogledal prazen DVD ki sem ga kupil piše DVD+R, tisti DVD od strica je pa DVD-R, ne vem ali je to važno v tem primeru??? Mislim da bi vseeno moralo zapisati DVD. In ne DVD ni zaščiten ali kaj takega, ker stric tega ne bi znal narest
druga opcija po mojem mnenju je da prenosnik ne peče v DVD+R načinu??ali kaj takega?....sem v preteklosti že pekel DVDje, a se ne spomnim sedaj a so bili + ali -R?pa pekel sem le podatke na dvdje, druge datoteke ne home made videov.....
hvala
Staro 14.09.2008, 23:50
robida
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Nero peka DVD-ja

Zaščiten DVD,CD ne moreš kopirat s programom NERO.
Predlagam da ti stric naredi še eno kopijo.

Lp
robida
Staro 15.09.2008, 14:58
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536

Citat:
Objavil-a robida Prikaži sporočila

Lp
robida
če bi bil zaščiten ga že kopirat nebi šlo kaj šele snemat.......js sem mel večkrat ta problem pa sem ugotovil da sem imel disk preveč poln in zato ni šlo snemat skopiralo pa mi ga je....preveri pri sebi kako je z tem???
Staro 15.09.2008, 16:36
robida
Guest

Pecnikr,če ti misliš da zaščiten program na DVD,CD lahko poljubno kopiraš s programom Nero pa kopiraj kdo ti brani.

Lp
robida
Staro 15.09.2008, 20:37
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536

Citat:
Pecnikr,če ti misliš da zaščiten program na DVD,CD lahko poljubno kopiraš s programom Nero pa kopiraj kdo ti brani.

Lp
robida
ok js nisem zej na nero program mislil na sploh sem govoril da ne gre....nero za snemat je itak najslabši...
Staro 15.09.2008, 21:32
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Men ni snemal, kadar so bili ploščki zanič, čeprav novi. Drugače nimam z Nerom nobenih težav. Dopuščam možnost, da je za nekoga najslabši, ampak ne toliko, da ne bi mogel z njim narediti kar nudi
Staro 15.09.2008, 22:15
robida
Guest

Tu se ne gre za snemanje,ampak kopiranje zaščitenih programov in s programom NERO to ne gre,pa še ilegalno je.Snemaš lahko kolikor hočeš,ampak od zaščitenih programov ne boš kopiral niti enega.

Lp
robida
Staro 15.09.2008, 22:15
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:

Lp
robida
Kakorkoli, mao je tukaj povedal, da je nezasciten homemade dvd.
Staro 15.09.2008, 22:29
robida
Guest

Imaš prav,verjetno da ni zaščiten,sicer piše samo da je homemade dvd in pa tudi ali je to glazba,slike,film,o tem nič ne piše.Domnevam da je naredil napako.
Lahko bi ga najprej kopiral na trdi disk in potem zapekel s programom NERO in tu mislim ne bi smelo bit nobenega problema.

Lp
robida
Staro 16.09.2008, 00:06
mao Uporabnik mao ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 158

hvala, robida sem napisal da ni zaščiten, je pa naredil dvd-filmček s poglavji.
bom jutri poskusil z drugim dvdjem.
pecnik, kaj mislis da disk v računalniku? sicer je res ravno tolko prostora da lahko disk skopiram da pc, a bom poskusil malo še spraznit disk če bi slučajno to bil razlog?...da mi spremeni v .nrg format verjetno ni razlog?..
PS: robida ne vem zakaj tko jezno odgovarjaš na pecnikove nasvete' In kot sem v prvem postu napisal DVD ni zasciten, ker ga je stric sam naredil in ni nobene zascite dajal-vsaj zavedno ne zanimalo me je predvsem kaj je fora DVD- oz DVD+R? bom jutri poskusil z drugim praznim DVDjem, ker ta je res neka leva znamka....
pa ni ilegalno, ilegalno bi bilo če bi bil kupljen dvd itd...če pa je stric snemal in naredil dvd jih lahko naredil kolikor hoče.....hvala vseeno za nasvete. Sporočim kako je šlo z drugim dvdjem...

ja lahko bi verjetno skopiral na disk prej in nato poskusil zapčti maš prou robida, a če je lažje tako, potem me muči zakaj ne dela...bom sporočil...
lp

Značke
dvdja, nero, peka

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nero athlon Računalništvo in internet 107 18.12.2007 08:11

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:04.