Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 20.12.2008, 20:24
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Skaniranje teksta kot besedilo

Potrebujem program za skaniranje teksta, tega pa potem prikaže za uporabo popravljanja, dodajanja in odvzemanja teksta (recimo za prenos iz A4 formata, časopisa itd.) v wordu.

Včasih je bil odličen program Recognita, ki je žal že davno med preminulimi.

Imam enega Abby Fine Reader, kateri pa ne prepoznava dobro šumnikov, problem je pri nastavljanju preverjanja SLO slovnice, nikakor pa ne zna pravilno postaviti recimo odtisa štampiljke, slike, kakega vdelanega okvirja.

Če je (kar pa skoraj verjetno ni), še kaka brezplačna (free) verzija, ker jo potrebuje slabovidna oseba. Nikakor pa to ni pogoj. Preiskal sem že internet po dolgem in počez, ker so bili še stari zapisi, da je Recognita zelo dober prg, zna pravilno pokazati tudi tabele, vendar so ga na žalost že davno nazaj prenehali prodajati. msilim, da je bila zadnja verzija 5.0.

Zdaj naj bi bil njen naslednik Omni page, ne vem pa koliko je dojemljiv za prikaz šumnikov, tabel ali slik. Odšteti kar nekaj denarja zato, da ugotovim, da tega ne zna ločiti ali pravilno prikazati, je za mene prevelik strošek, saj cena ni nizka.

Če ima kdo kake bolj konkretne podatke glede pravilnega prikaza in upoštevanja tako tabelnih zapisov kot ostalih ne standardnih vpisev, prosim, če me opozori na tak program. Hvala lepa
Staro 22.12.2008, 10:18
mare2 Uporabnik mare2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 139
Privzeto Re: Skaniranje teksta kot besedilo

Jaz imam HP-jev miltipraktic HPC pa je ta funkcija že vgrajena. Kateri skener pa imaš ti?
Staro 25.12.2008, 02:16
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Skaniranje teksta kot besedilo

Živjo

To ni za mene, ampak prijatelja, ki je slaboviden in me je prosil, da si uredi bralnik teksta, recimo skanira (ne vem kateri skener ima) tekst v časopisu ali na papirju, nato pa ga pretvotri v wordov dokument in uredi. Seveda, za svoje otrebe, brez bojazni, da bi kopiral nekaj prepovedanega.

Naloženi prg Recognita 1,2 se mu je spuntal in ne dobi več tistega kar bi rad dobil (zelo stara zadeva, če pomisliš, da so ver 5 nehali delati že leta 98, on pa uporablja XP.

Sam imam Mustekov skener, poleg sem dobil Abby Fine Reader, ampak so težave s tem programom. Za vsako skeniranje teksta je potrebno posebej nastaviti slovenski jezik (tu smo že naredili disertacijo o neučinkovitosti sožitja slovnice s progamom), potem mi je na koncu začel tako fuzlat, da je vse skupaj neuporabno. Namreč meša r +n, naredi m, šumnike čisto popači itd.. Tako, da mu ne morem naložiti niti svojega programa.

Zadeva ne bi bila problematična, če bi vedel, da bo kupljeni program deloval brezhibno. Tako pa dati precej čez 150 EUR za kar ne veš da je tisto, to kar potrebuješ, ali da ne dela kot bi moral, ja kdo bo pa vrnil denar?

Ok, bomo že nekaj naredil, pa probal pred nakupom dobit nekaj na testiranje, potem bo lažje padla odločitev

Hvala ker si se oglasil

Lep dan

Nazadnje uredil Vsemogočni : 25.12.2008 ob 02:19.

Značke
besedilo, kot, skaniranje, teksta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Iščem naslov pesmi,izvajalca, besedilo, note.... mraviana Glasba 310 28.10.2013 21:42
III. Asocijacije samo s smileys - nobenega teksta!!! BINGA-BONGA Prosti čas in igre 58 21.02.2012 05:43
Ozzadje teksta ikon na namizju. Snowblind Računalništvo in internet 6 08.10.2008 22:26
Brisanje teksta (črk) iz barvne slike kapara Računalništvo in internet 2 06.03.2008 17:25
Pravila foruma + besedilo registracije oz pogojev uporabe foruma (obvezno preberi!) Goody Navodila in obvestila za člane ... 2 21.02.2007 13:53

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:33.