Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 05.01.2009, 16:17
dj_deep Uporabnik dj_deep ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 7
Privzeto Popoldanski s.p. ter trgovina

Najprej srečno novo leto 2009.

Zadeva je sledeča...rad bi odpru popoldanski s.p. in da bi imel trgovino na debelo in drobno z elektronskimi deli...zanima me pa točno kaj vse potrebujem da lahko to izvajam...ker kamor koli se obrnem samo "mencajo"...rad bi vedu če rabiš skladišče, kakšne poslovne prostore ali lahko to kot da imaš doma??Zelo prosim za pomoč!!
Staro 05.01.2009, 17:05
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Popoldanski s.p. ter trgovina

mislim da bi moral na tejle povezavi in povezavah naprej najti vse kar te zanima o popoldanski obrti. Klik

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 05.01.2009, 17:15
Novinec

ma nikjer ne najdem točno kaj vse rabim pri popoldanskem s.p.-ju glede trgovine na drobno in debelo!!
Staro 06.01.2009, 15:37
Novinec

sej pravim če je kje nekdo ki ve kaj točno rabim-ne da bom odpru firmo potem me bo pa kakšen inšpektor v rit brcnu pa kazen napisu??
Staro 06.01.2009, 23:23
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Glede na to, da na netu ne najdem nič uporabnega, bi ti svetoval, da se telefonsko obrneš na območno obrtno zbornico in se dogovoriš za sestanek s svetovalcem ali pa vsaj telefonsko zveš kaj in kako... pomojem bo to najhitreje in najbolj točno

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 07.01.2009, 18:45
Novinec

dobro sem registriral s.p preko e-vem točke na internetu...mogoče kdo ve kje potem izbereš da si popoldanski s.p ne celodnevni??
Staro 07.01.2009, 20:24
Odeen Uporabnik Odeen ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Odeen
Član od: Apr 2007
Naslov: ...somewhere between here and nowhere...
Sporočila: 121

Na tvoje vprašanje ne znam odgovorit, ker jaz sem lani septembra urejal (no, uredil, sem bil samo enkrat tam ) kar osebno na točki vem- meni najbližji upravni enoti.

Na tem linku imaš spisek točk, zraven so tudi telefoni- najbrž ti bodo najbolj znali pomagat.

http://evem.gov.si/sp/infoVstopneTocke.evem

Kar se tiče celodnevnega ali popoldanskega sp-ja; pomembno je samo, da na davčni, kjer boš moral tudi urejat zadeve ne zamraziš... Pomembno je tudi, da si malo preračunaš predvidene dohodke, da boš že v naprej vedel, ali pašeš med "davčne zavezance" ali ne. Predvidevam, da na začetku ne boš davčni zavezanec...

Tako ali tako boš te zadeve urejal, ko dobiš sklep od AJPES-a, da si vpisan v poslovni register.

Potlej, kot že rečeno, te čaka še obisk davčne uprave, kjer si registriral dejavnost- tam si pridobi potrdilo o poravnanih davčnih obveznostih, tega kasneje rabiš v banki.

Sledi odprtje "poslovnega" računa na kateri koli banki pač želiš- poanta je, da ne moreš uporabljat osebnega, ker mora bit poslovanje ločeno. Svetujem ti, da odpreš poslovni račun na isti banki, na kateri imaš odprt osebni račun- je potem manj komplikacij pri prenosih na osebni račun.

In preden boš šel na davkarijo, se odloči, ali boš vodil računovodstvo sam, ali bo to opravljala kaka pooblaščena firma. Samo nasvet, da ne boš potem zgubljal časa in živcev, ko boš letal sem in tja . Fino je, če imaš te podatke že prej.

In ne vem, če ne bo potrebno stopit še do Zavoda za zdravstveno zavarovanje. ker tudi če boš samo popoldanski sp moraš plačevat neke prispevke. Te zadeve pač urediš tam.

Aja, še ena zadeva- od januarja letos (2009) se poslovanje prek davkarije in pa oddaje napovedi in stuff (glede poslovanja) oddaja prek spleta (eDavki)- jaz sem si zato šel na upravno enoto priskrbet "digitalno potrdilo". Postopek je brezplačen in hiter, samo eno prošnjo izponiš, potlej dobiš dve ločeni gesli (eno po mailu, drugo po klasični pošti), obe pa sta potrebni za aktivacijo.

Ne vem, če je tole kaj pomagalo. Poišči na zgornjem linku tebi najbljižjo eVem točko, se zapelji do tja pa ti bodo vse razložli. Tako je najmanj možnosti, da kaj "zaserješ" .

Ne vem pa, kako delo sicer opravljaš- ker če je to ravno tako prodaja (enakih ali podobnih artiklov), potem rabiš tudi soglasje, oziroma izjavo tvojega delodajalca, da se strinja, da ti oravljaš tako dejavnost.

Eh ja, potem so tu še varstvo pri delu, in požarna varnost..., samo oni te potem, ko si enkrat v registru kar sami pokličejo, nič bat.

Sicer pa ti želim vse najboljše pri tvojem poslu- sreča se drži hrabrih, ne pozabit tega. Kar pogumno, pa bo.

Srečno.
Staro 08.01.2009, 14:33
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

Citat:
Objavil-a dj_deep Prikaži sporočila
dobro sem registriral s.p preko e-vem točke na internetu...mogoče kdo ve kje potem izbereš da si popoldanski s.p ne celodnevni??
popoldanski sp kot tak ne obstaja

gre samo zato, ali si nekje že zaposlen, kjer plačuješ prispevke za pokojninsko zavarovanje in zraven odpreš sp, ki bo imel značaj "popoldanskega" in bodo prispevki temu primerno nižji ...

... ali pa je novo odprti sp tvoj edini vir dohodkov in se v tem primeru ne boš mogel nič odločiti, da je "popoldanski", saj dopoldanskega drugega dela v tem primeru ni tako plačuješ vse prispevke za pokojninsko in socialno zavarovanje samo preko sp-ja.

btw: dobri in konkretni nasveti Odeeona

Značke
popoldanski, ter, trgovina

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 09:57
Internetna trgovina AMAZON.COM veki Računalništvo in internet 1 13.10.2008 10:54
Trgovina prodala rabljeno vozilo za novo doody Avtomobilizem 19 27.03.2008 09:43
Trgovina z gledališkimi rekviziti DelDoc Kultura in literarni kotiček 2 05.07.2007 16:47
zastopništvo in trgovina roxa Gospodarstvo 33 30.10.2006 09:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:53.