Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 22.06.2009, 21:17
Docko Uporabnik Docko ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Docko
Član od: Apr 2008
Sporočila: 135
Privzeto Zunanji disk in podatki

Hči mi je prinesla zunanji disk WD z direktnim priklopom preko USB.
Rekla je, da ji kar an enkrat ni več hotelo prepoznati v njenem računalniku. Sam sem probal na svojem in tudi na svojem ga ne vidim v mapi moj računalnik, niti ga ni videti v upravitelju diskov.
Ko ga preko USB kabla vklopim v računalnik, se na disku zasveti lučka. Začne nekaj mleti. Ne zgodi pa se nič.
A se da kaj s tem narediti, ker ima kar dosti stvari na disku, ki jih potrebuje.
Staro 22.06.2009, 21:48
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: Zunanji disk in podatki

1.uporabi ga za podstavek za rožo
2.lahko ga uporabiš kot obtežilec za papir
3.lahko mu zamenjaš usb kabel in preveriš,če so vtičnice na disku v kolikor toliko uporabnem stanju
4.na uradni strani wd lahko snameš kak diagnostični program pa se mal poskusiš igrat (malo dvomim da bo kaj iz tega,ker disk ni prepoznan)
5.disk vzameš iz ohišja in ga prek ustreznega priklopa (ide ali sata) priklopiš direktno v računalnik - če bo kaj iz tega si pač snameš podatke in kupiš drugo ohišje,ker je v tem primeru obstoječe najbrž v okvari (vmesnik)
6.če je še v garanciji ga zamenjaj
7.kaj se zgodi,če v kompu najprej pobrišeš oz.deinstaliraš vse vnose za usb naprave,komp ugasneš,priklopiš zunanji disk in komp prižgeš ?
Staro 22.06.2009, 22:09
Pripravnik

Odgovor na sedmo točko. Isto. Ker ni neprepoznaven samo v mojem računalniku, ampak tudi v ostalih dveh, ki jih imam v sobi.
Kako naj disk vzamem ven, ko ne vidim nobenega vijaka.
Bil sem malo bolj pozoren. Ko sem v disk vklopil usb kabel z povezavo na računalnik je bilo slišati 6x pritajeno piskanje in je odnehalo vse skupaj.
Glede stvari, ki jih potrebuje, pa so žal življenjskega pomena, da lahko študira in dela naprej. A se pravi, da bo ves trud, ki ga je vlagala v obdobju dveh let, šel po gobe. No da vidim korajžnega, ki si upa trditi, da mu je vseeno. Pa ne tukaj ne mislim na svojo hčerko....
Staro 23.06.2009, 10:22
OOTBOXZY Uporabnik OOTBOXZY ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 98

Ne igraj se prevec z diskom, saj z vsakim poizkusom priklopa lahko pride do nadaljne skode. Ce so podatki res vazni, potem raje nesi na kako firmo, ki se ukvarja z resevanjem podatkov iz spominskih medijev. To bo najbolj sigurna resitev. Ti pa ze v naprej povem, da ne bo poceni.
Staro 23.06.2009, 10:54
Mojster

http://www.ransackery.com/western-di...cover-data.htm

recimo,da ti bo tale vodič pomagal odpreti ohišje diska (točnega modela ne navajaš)
nekateri se pa ohišja lotijo kar z žago,nožem itd...
na večini forumov je bolj pogosta napaka pokvarjen kontroler zunanjega diska (še posebej wd),kot pa okvara samega diska,ki je v večini primerov v čisto zdravem stanju

žal si s takim dejanjem zapraviš upoštevanje garancije,ampak se mi zdi vredno poskusit - maš vsaj upanje,da prideš do podatkov...
Staro 23.06.2009, 14:23
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Docko Prikaži sporočila
Hči mi je prinesla zunanji disk WD z direktnim priklopom preko USB.
Rekla je, da ji kar an enkrat ni več hotelo prepoznati v njenem računalniku. Sam sem probal na svojem in tudi na svojem ga ne vidim v mapi moj računalnik, niti ga ni videti v upravitelju diskov.
Ko ga preko USB kabla vklopim v računalnik, se na disku zasveti lučka. Začne nekaj mleti. Ne zgodi pa se nič.
A se da kaj s tem narediti, ker ima kar dosti stvari na disku, ki jih potrebuje.
Točno tak problem imam sam imam pa disk - Zunanji trdi disk WD My Passport Essential 250GB.
Sam sumim, da mi je nehal delovati zaradi ene instalacije fotoaparata. Takoj nisem opazil, potem pa je bilo že predolgo časa, da bi vračal sistem v restore. Kajti na tem disku imam le arhiv. Medtem, ko mi priključen na notesnik deluje še vedno povsem spodobno in normalno.

Skoraj bi rekel, da ste tudi pri vas morali nekaj instalirati, neko napravo, ki se je mogoče malo stepla z gonilniki USB in je povozila te za disk.
Kajti tudi če ta disk priključim (sedaj sem priključil vedno disk na sprednja USB porta), na USB zadaj, mi disk le melje in ne naredi nič.
Staro 23.06.2009, 14:27
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
1.uporabi ga za podstavek za rožo
2.lahko ga uporabiš kot obtežilec za papir
3.lahko mu zamenjaš usb kabel in preveriš,če so vtičnice na disku v kolikor toliko uporabnem stanju
4.na uradni strani wd lahko snameš kak diagnostični program pa se mal poskusiš igrat (malo dvomim da bo kaj iz tega,ker disk ni prepoznan)
5.disk vzameš iz ohišja in ga prek ustreznega priklopa (ide ali sata) priklopiš direktno v računalnik - če bo kaj iz tega si pač snameš podatke in kupiš drugo ohišje,ker je v tem primeru obstoječe najbrž v okvari (vmesnik)
6.če je še v garanciji ga zamenjaj
7.kaj se zgodi,če v kompu najprej pobrišeš oz.deinstaliraš vse vnose za usb naprave,komp ugasneš,priklopiš zunanji disk in komp prižgeš ?
Točka 6 odpade, ker je disk dober, točka 7 pa pride verjetno zelo v upoštev. Sam ne upam, brisati USB gonilnikov, ker mi zdaj čisto spodobno delujeta priključena fotoaparata (pobiranje slik in prenos na HD, brez čitalca kartic in skener, ki se tudi napaja preko USB porta).

Ostane priklop na notesnik ali prijateljev računalnik in kopiranje podatkov na DVD plošček, nato pa lop po točki 7 kot je napisal Slowhand.
Staro 23.06.2009, 21:21
Pripravnik

Hvala za te informacije. Ker gre tukaj res za trdo dve letno delo, bo res nekako potrebno nekaj narediti, da se vsaj ti podatki rešijo.
Na sam zunanji disk se, po besedah hčerke, ni nič inštaliralo. Je imela samo za shranjevanje svojega dela.
Glede modela. Western Digital 120GB USB Drive.
http://www.shrani.si/f/1S/DG/1DqfBAB...rn-digital.jpg
http://www.shrani.si/f/2s/6S/1YUA9MYn/1/sc001.jpg

Sem gledal, če je kakšen vijak. Ni ga niti pod nalepko.
Staro 24.06.2009, 00:37
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a Docko Prikaži sporočila
Glede stvari, ki jih potrebuje, pa so žal življenjskega pomena, da lahko študira in dela naprej. A se pravi, da bo ves trud, ki ga je vlagala v obdobju dveh let, šel po gobe. No da vidim korajžnega, ki si upa trditi, da mu je vseeno. Pa ne tukaj ne mislim na svojo hčerko....
Ce je res tako pomembno raje reskiraj denar....

http://www.resevanje-podatkov.net/

http://www.kotar.si/resevanje_podatk..._podatkov.html

Ko imas podatke, pa se lahko mirne duse "igras" z diskom.

P.s.: pa šola za naprej...-pri tako pomembnih podatkih obvezno delat backup. Je že mene "teplo" pa bo še marsikoga zaradi naše najboljše prijateljice- lenobe :D

Nazadnje uredil mckeky : 24.06.2009 ob 00:45.
Staro 24.06.2009, 14:53
Mojster

no če si pa pristaš pomagaj si sam in bog ti bo pomagal in une norci mamo srečo,pol pa mal prstno tehniko uporabi,ker je tole ohišje sestavljeno na klik sistem (zgornji pokrov močno potiskaj v nasprotni smeri plastike)

Značke
disk, podatki, zunanji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zunanji disk (zaklep map) aton Računalništvo in internet 2 05.06.2009 18:51
Večji disk v Compaq računalniku Alef Računalništvo in internet 6 02.04.2009 11:21
Zunanji disk HOLLAND Računalništvo in internet 19 10.11.2008 21:43
Predvajalnik DVD/DivX, ki podpira zunanji disk ervin34 Hi-Fi in elektronika 6 15.10.2008 20:36
Zunanji disk in črka pogona 3nity Računalništvo in internet 7 26.10.2007 18:41

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:13.