Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.11.2009, 15:36
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014
Privzeto Re: Trace TV v angleščini

Citat:
Objavil-a 080 Dunja Prikaži sporočila
če bi dodali še en jezik zraven bi morali znižati kvaliteto slike.
Dvakrat pa program ne more/sme biti v shemi? Da bi bil enkrat ANG, enkrat pa FRA?
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2009, 18:04
jasa Uporabnik jasa ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2004
Sporočila: 175

Nemore, ker imajo zapolnjeno ze z tistimi ki so podvojeni da jih vec zgleda in so tam zaradi stevila.
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2009, 18:16
bbenci2 Uporabnik bbenci2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Naslov: Moravske Toplice
Sporočila: 253

Saj ni takšna katastrofa, da je samo francoski zvok. V nemškem paketu preko satelita Kabel Deutschland na astri 23,5°E oddajajo samo francoski zvok. Glede na to, da je nemški paket, bi človek mislil, da oddajajo tudi z angleškim ali morda z obema jezikoma. Zdaj ne vem s katerega satelita SiOL jemlje signal. Satelit Astra na 19,2° je nedvomno nemški satelit, saj so gor večinoma nemški programi. Kljub temu preko tega satelita oddajajo v francoščini. Tako da.... če je nemcem prav francoščina, bo tudi nam bogim Slovencem!!

Citat:
Objavil-a 080 Dunja Prikaži sporočila
Trace TV s satelita oddaja francoski in angleški avdio. Ob prenovi programskih paketov smo izločili večino francoskih kanalov, kot edinega tovrstnega pa ohranili Trace TV. Verjamem, da bi nekateri uporabniki program raje spremljali v angleščini, vendar bi s tem nezadovoljstvo povzročili pri uporabnikih, ki bi jim s tem odvzeli edini francoski kanal.
Ni res!! Tudi preko satelita med drugim oddajajo verzije samo z francoskim zvokom. Več na tej povezavi. Če smo že pri francoskih gčasbenih programih, bi izkoristil to temo in vprašal, kaj je pa bil vzrok za to, da ste iz programske sheme odstranili francoski glasbeni program MCM TOP?
Hvala!

Nazadnje uredil bbenci2 : 16.11.2009 ob 18:20.
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2009, 20:17
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Če je že debata o več zvočnih kanalih - kaj pa ORF? Ali sta še na voljo oba jezika (nemščina in angleščina pri določenih oddajah). Kolikor se spomnim še iz starega vmesnika, je bilo to lepo na voljo, za izbirat. Pa slika ni bila nič slabša.
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2009, 03:42
Italiano Uporabnik Italiano ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 13

Hvala za odgovor, Dunja. Žal je v stilu monopolista "takle mamo in se ne premaknemo", kar je po mojem mnenju nespametno početje, saj Siol ni več monopolist.

Pravite, da verjamete, da bi nekateri uporabniki program raje spremljali v angleščini, vendar bi s tem nezadovoljstvo povzročili pri uporabnikih, ki bi jim s tem odvzeli edini francoski kanal. Ne vem, koliko spremljate Trace, jaz ga zaradi narave dela vsak dan večinoma skozi cel dan, ampak težko bi mu rekli francoski program, saj je 99 % videospotov angleških in tudi tistih nekaj govornih oddaj, predstavitev izvajalcev, intervjujev je v angleščini, prevod je pa v francoščini. Temu bi težko rekel kanal s kakšno bogato vsebino v francoščini.
Spodobilo bi se, da od časa do časa naredite kakšno anketo o zadovoljstvu med uporabniki, da ne bi nekaj na pamet ugotavljali. Prepričan sem, da bi na vprašanje, ali želite Trace TV gledati v francoščini ali angleščini, velika večina odgovorila v originalni angleščini, saj je to jezik, ki ga razume večina Slovencev. Če bi radi "poskrbeli" za francosko govoreče v Sloveniji, potem se mi zdi neumnost predvajati kanal, kjer je angleški program zgolj sinhroniziran v francoščino, saj se mi to zdi precej osiromašeno. Veliko bolje bi bilo za francoščine željne gledalce uvesti originalni francoski program, kjer tudi govorijo v francoščini, in ni samo sinhronizirano v francoščini. Tako pa samo odrekate tistim, ki razumemo angleško, dober angleški program, kot je Trace TV.

Kot rečeno, morate se zavedati, da niste več monopolisti in da je danes strašansko lahko zamenjati operaterja. To sem septembra tudi storil za internet, ker po dobesedno več letih prošenj niste ponudili niti VDSL niti optike na našem območju. Pa da ne bo kdo mislil, da stanujem bogu za hrbtom, živim v Ljubljani. Vse kaže, da bom moral isto storiti tudi s televizijo, sploh če je res, da si lahko pri konkurenci sam iz naslonjača izberem, v katerem jeziku bom gledal Trace TV. Temu lahko rečemo skrb za zadovoljstvo uporabnika in je v popolnem nasprotju z vašim "takle mamo in se ne premaknemo" odnosom.

Vem, da vam moje pisanje ni vzpodbuda, a žal tudi z vaše strani v petih letih nisem dobil niti ene vzpodbude. Lahko pa da se tokrat motim in bo moja prošnja naletela na prava ušesa.

Nazadnje uredil Italiano : 17.11.2009 ob 03:45.
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2009, 09:39
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Italiano se strinjam s tabo.

SiOL tv preko bakra imam okrog enega leta in mirno lahko zatrdim, da se v enem letu, kljub vsem križem in težavam, ni na boljše spremenilo prav nič, kvečjemu obratno. Če sem bil s kvaliteto slike in storitev pred enim letom zadovoljen, sedaj temu ni več tako.

Poglejmo, kakšne novosti smo dobili v preteklem letu:
- ukinitev navadnega vmesnika,
- nadgradnja videoteke (v praksi le nove vsebine),
- nadgradnja iger,
- spreminjanje programske sheme,
- dodan radio mozaik,
- uvedba MPEG4 kodiranja,
- višje cene.

Zdaj pa povsem sami, objektivno ali ne, presodite, ali je to korak v pravo smer ali ne in če se vam je zaradi tega uporabniška izkušnja obogatila (če uporabim SiOLov besednjak). Moj odgovor je preprost: SiOL na področju razvoja svoje platforme zgolj stagnira.
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2009, 10:29
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Ne da stagnira, slabša se. Kvaliteta slike prevaga, v negativnem smislu, vse druge pozitivne stvari, ki so jih uvedli.
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2009, 18:25
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.666

Citat:
Objavil-a Schime Prikaži sporočila
Ne da stagnira, slabša se. Kvaliteta slike prevaga, v negativnem smislu, vse druge pozitivne stvari, ki so jih uvedli.
No naštej mi par pozitivnih stvari ki so jih uvedli z izjemo dodanega sportkluba, kjer je bilo potrebno preko 200 strani prošenj.
Siol tv + (-) vmesnik
Mpeg4 kodiranje
Polna programska shema napram Mega+hbo (razlika 6€)
Zdaj pa pozitivne:
..............
Staro 17.11.2009, 18:54
gregor975 Uporabnik gregor975 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2009
Sporočila: 263

Vse gre počasi ampak vztrajno navzdol. Še Urban,ki je bil nekako še najbolj aktiven nas je zapustil.
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2009, 20:32
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Rambo013 res je, pozitivnih stvari je zelo malo (urejanje sheme, nekaj dodatnih kanalov), še tiste, ki pa so bile narejene pa so uničili z mpeg4 zmaskom in zelo zvišano ceno ( to sem prej pozabil).
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
angleščina, angleščini, audio, francoščina, trace, zvok

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:48.