Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 23.11.2009, 19:00
Alef Uporabnik Alef ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 111
Privzeto HP Compaq 610 problem s shutdown

Pozdravljeni!

Moja znanka in jaz sva oba vzela prenosnika HP Compaq 610 od Siola.
Moj dela OK, pri njenem pa je problem - ko gre na Shutdown se raćunalnik ne ugasne ampak ponovno zažene.
Hibernate dela normalno - comp se ugasne in po ponovnem zagonu odpre tisto kar jr bilo nazadnje odprto.
Na obeh računalnikih je licenčna Vista Home Premium prednaložena, instalacija ob prvem zagonu.
Kje je problem - v Visti ali v mašini - in kako se da to popravit oz. ali se sploh da?

Drugo vprašanje - omenjeni računalnik ima na disku particijo D:\HP Recovery za povrnitev na tovarniške nastavitve.
Želel bi na svojega instalirat Windows 7 RTM.
Tu je pa problem s particijami - RTM si na disku z več particijami vzame eno za sistemsko(moj problem iz ene druge teme, oz ni več problem ker poznam rešitev).
Zanima me kaj se bo v tem primeru zgodilo s HP Recovery particijo - bo ostala nedotaknjena?
Ali da vprašam drugače - je možno in če je, kako, instalirat W7 RTM na omenjeni comp tako da ostane možnost povrnitve na originalno tovarniško nastavitev in Visto?

Hvala za vsak odgovor in nasvet

Zenovski rek
Staro 06.12.2009, 11:15
Pripravnik
Privzeto Re: HP Compaq 610 problem s shutdown

Tole očitno spregledano...
No, prvi problem rešen, oz. nekako zvedeli da pametne rešitve ni ali je nihče ne pozna.
Tudi znanec zaposlen pri HP Slovenija ne...

Ostane tole vprašanje

Drugo vprašanje - omenjeni računalnik ima na disku particijo D:\HP Recovery za povrnitev na tovarniške nastavitve.
Tu je pa problem s particijami - RTM si na disku z več particijami vzame eno za sistemsko(moj problem iz ene druge teme, oz ni več problem ker poznam rešitev).
Zanima me kaj se bo v tem primeru zgodilo s HP Recovery particijo - bo ostala nedotaknjena?
Ali da vprašam drugače - je možno in če je, kako, instalirat W7 RTM na omenjeni comp tako da ostane možnost povrnitve na originalno tovarniško nastavitev in Visto?

Zenovski rek
Staro 06.12.2009, 12:06
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

ena stvar je tole
You can change the Sleep button to become a Shut Down button by following these steps:
Click Start button
Click Control Panel
Switch to Classic View on left
Double-click Power options
Find your power plan and click "Change Plan Settings"
Click Change Advance Power Settings
Under the list, click "Power Buttons and Lid"
Click the "Start Menu Power Button" The default setting is Sleep. Click Sleep and choose Shut Down

druga stvar so pa nastavitve v biosu - preveri,če se vse ujema
pa vse nastavitve v nadzorni plošči za upravljanje porabe naj bi se ujemale - sej ni tak problem,če maš dva enaka kompa mal pobrskat in primerjat

recovery particija naj bi ostala nedotaknjena tudi ob formatiranju preostalega dela diska in namestitvi drugega operacijskega sistema
za odstranitev recovery particije je potrebno malo telovadbe (vsaj pri večini kompov in brez murphyjevega vpletanja)
Staro 06.12.2009, 12:58
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
ena stvar je tole
You can change the Sleep button to become a Shut Down button by following these steps:
Click Start button
Click Control Panel
Switch to Classic View on left
Double-click Power options
Find your power plan and click "Change Plan Settings"
Click Change Advance Power Settings
Under the list, click "Power Buttons and Lid"
Click the "Start Menu Power Button" The default setting is Sleep. Click Sleep and choose Shut Down

druga stvar so pa nastavitve v biosu - preveri,če se vse ujema
pa vse nastavitve v nadzorni plošči za upravljanje porabe naj bi se ujemale - sej ni tak problem,če maš dva enaka kompa mal pobrskat in primerjat

recovery particija naj bi ostala nedotaknjena tudi ob formatiranju preostalega dela diska in namestitvi drugega operacijskega sistema
za odstranitev recovery particije je potrebno malo telovadbe (vsaj pri večini kompov in brez murphyjevega vpletanja)

Pri obeh računalnikih v biosu enake nastavitve - zagon s hard diska, disable network boot, pri problematčnem narejeno tudi zgoraj opisano.
Se ne vda
Še vedno se po zaustavitvi sistema po par sekundah znova zažene, če se ga pa da na hibernacijo, ostane ugasnjen.

Zenovski rek
Staro 06.12.2009, 14:35
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

izredno nesrečna kombinacija - najbolj pokvarljiv komp (pa se nism jest to spomnu) + izredno zanesljiv sistem (tud to se nism jest spomnu)
Staro 06.12.2009, 18:49
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
izredno nesrečna kombinacija - najbolj pokvarljiv komp (pa se nism jest to spomnu) + izredno zanesljiv sistem (tud to se nism jest spomnu)

Jaz pa slišal ravno obratno...

Zenovski rek
Staro 14.12.2009, 02:41
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Med drugim prebrano v swpower reviji:
Podjetje SquareTrade je primerjalo podatke iz triletne servisne zgodovine 30.000 prenosnikov.......

Med drugim piše: najslabše so se odrezali računalniki HP, saj postane kar dobra četrtina prenosnih računalnikov tega podjetja v treh letih že žrtev okvare.

Stiskam pesti, da prva tri leta in potem še naprej ne bom med temi nesrečniki
Staro 14.12.2009, 21:19
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Exclamation Re: HP Compaq 610 problem s shutdown

Citat:
Objavil-a Alef Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Moja znanka in jaz sva oba vzela prenosnika HP Compaq 610 od Siola.
Moj dela OK, pri njenem pa je problem - ko gre na Shutdown se raćunalnik ne ugasne ampak ponovno zažene.
Hibernate dela normalno - comp se ugasne in po ponovnem zagonu odpre tisto kar jr bilo nazadnje odprto.
Na obeh računalnikih je licenčna Vista Home Premium prednaložena, instalacija ob prvem zagonu.
Kje je problem - v Visti ali v mašini - in kako se da to popravit oz. ali se sploh da?

nekaj podobnega sem pred leti imel s sosedovim IBM - ni razloga, da pri HP ne bi delovalo

s cd/dvd plate sem zagnal linux ter potem formatiziral celoten disk po želji - seveda je tista recovery particija tudi šla v maloro

kaj vse sem naredil žal danes ne vem več.

guglaj in sprobaj

Značke
610, compaq, problem, shutdown

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Problem s HBO Digital XxSystemxX SiOL TV 3 07.06.2009 21:00
Sinope 568 problem s serverjem BekaXP Tehnična pomoč 4 11.04.2009 10:09
Problem daljinec in Sagem IAD81HD Tzuli SiOL TV 4 15.09.2008 16:17
Problem prenosa preko IrDA vrat Jernej_ Mobilna telefonija 1 29.05.2008 23:10
Problem pri sami vzpostavitvi interneta Shin3r Tehnična pomoč 4 09.01.2008 01:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:48.