Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.02.2010, 19:28
kabul Uporabnik kabul ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008
Sporočila: 17
Unhappy problemi z wireless prospero623 (optika)

Živjo!

pred kratkim sem kupil vaš usb dongl za wireless in mam par problemov z njim, tako da lepo po vrsti (imam optiko):

1.) če se neka naprava poveže na wireless in po določenem času povezavo prekinem (čas in razlog nista pomembna) nato pa se z isto napravo ponovno probam povezat na modem to ne morem, oz naprava brezupno obtiči pri "obtaining ip address". menzda je problem ker modem ne dojema da je bla povezava prekinjena pol pa ne razume zakaj se ista naprava ponovno povezuje, mogoče se pa motim... problem je rešljiv samo tako, da reštartam modem.

2.)tale dongl sm nabavu ker se mi je tastar ruter (linksys WRT54GC) ki je bil povezan na net prek prosperota obesu in je ratu neuporaben, nikakor se ne morem povezat nanj pa sem ga parkrat tut reseterov (ima za to namenjen gumb). na prosperotu pa pogrešam malo morje opcij za "kontroliranje" wireless povezav. zdj mislm da je večina teh manjkajočih opcij programske in ne strojne narave. klicu sm po siol klicnem centru in prosil da mi updajtajo firmware, ker sem na netu zasledil da je za moj modem novejša verzija (trenutna je 5.0.27-3.14-1.3.) a mi govorijo da je ni... prosim če mi lahko kdo pomaga.

3.) ko probam wireless zaščitit z wep pass phrase-om se nikakor ne morem z računalnikom povezat na modem, pa bi prosil če mi lahko pove kdo kaj moram u winsih (xp) narest da bi prišlo do uspešne povezave, a moram pass phrase utipkat al un wep-key in če je tako, kje dobim key iz pass phrase-a ker mi ga modem ne poda a tm u winsih nikakor ne dojamem kam ga upisat. skratka ni mi luštn met nezaščiteno omrežje tko da bo kakšrnakoli pomoč zelo dobrodošla

Lp, blaž
Odgovorite s citatom
Staro 12.02.2010, 19:39
WooWoo Uporabnik WooWoo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce WooWoo
Član od: May 2008
Sporočila: 111
Privzeto Re: problemi z wireless prospero623 (optika)

Zdravo

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora...itev_wifi.aspx

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora...o_proteus.aspx

Poskusi, če se kje ustavi povej. Katera je pa zadnja verzija za prospero pa nebi vedel.
Odgovorite s citatom
Staro 12.02.2010, 19:46
Novinec

aja, da ne govorim o tem da nimam opcije wpa2!!
pa še to, opazu sm da moj modem očitno oddaja 2 wireless signala eden je ssid domaa ki sem ga nastavil jaz, drugi pa Prospero623_a0_55_61, se ne hecam ker sem ene parkrat to preveril! zdi se mi, da je tale ta drugi ssid že od prej, ko nism imel usb dong... sam nvem zakaj ga moj komp pa telefon sploh zaznata?? aja pa povezljivost je ponavadi slabša za eno čtico u primerjavi z domaa?? mislm mi res ni jasn kaj mi siol posiljuje njihov interface po grlu.. koda nemorjo iskringa gor pustit

ps: sem že preden sm sem gor pisal pregledal oba linka woowoo
Odgovorite s citatom
Staro 12.02.2010, 20:37
Novinec

če kdo slučajn rab še kakšen podat naj pove, pa jih bom dal...
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2010, 20:04
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329

WPA2 je mogoča le na nekaterih programskih različicah (nove).
Kar se tiče "obeh" wifijev, sta oba onemogočena ob prvi nastavitvi.

Res je, da Prospero (oziroma vsi Iskratel modemi) nimajo veliko wifi nastavitev, saj to ni njihova primarna funkcija. Primarna funkcija teh naprav je "biti modem" s funkcijo PPPoE povezave iz modema in wifi Lan-om.
Staro 14.02.2010, 20:30
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Jaz ti priporočam da kupiš nazaj router enkrat tolko bi še dal zraven kot si dal za ta usb dongle in bi imel vredu router.
Tudi sam sem imel probleme z njim,čeprav je od začetka dobro delal potem pa iste težave kot jih opisuješ ti res je imaš dve wireles povezave in čeprav eno diseblaš se sama spet enebla nazaj zakaj tako ne vem.
Tako da edina rešitev je router.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
optika, problemi, prospero623, wireless

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nedosegljivost med wireless odjemalci PilotEn Tehnična pomoč 2 03.06.2010 20:28
Optika in wireless Boki Tehnična pomoč 6 12.05.2009 23:40
Sagem modem in opcija wireless! tommyboy7 Tehnična pomoč 5 29.04.2009 05:46
Wireless problem na Prosperu nikokaoja Tehnična pomoč 1 04.12.2008 00:39
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 21:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:25.