Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.07.2010, 22:27
dacs Uporabnik dacs ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2010
Sporočila: 1
Privzeto Na starem modemu je delalo na novem Sinopeju NE!

Lep pozdrav!

Pred pribl. dvema mesecema so mi stari modem zamenjali za novega Sinope.(Paket internet in telefonija)
Naj razložim situacijo.

Iz modema(vhod1) imam 1UTP kabel speljan na switch in potem iz switcha na 4 računalnike. Na vsakem računalniku se na internet povežem s klikom na povezavo, kjer imam vpisano up. ime in geslo. Ta princip je na starem modemu deloval SUPER, vzpostavljanje je potekalo brez težav in vsi 4je računalniki so bili lahko od enkrat na internetu. Tako da napaka na moji strani praktično ni možna.

Kablovje imam enako razporejeno na novem modemu vendar stvar NE DELUJE! Hkrati sta lahko na internet povezana samo 2 računalnika. Ostala dva pa se ne moreta povezati(Javi napako 678).
Včeraj sem poklical na 080 1000 in razložil situacijo. Gospa je povedala, da bodo nekaj posodobili modem in da naj kasneje probam če bo delovalo. Vendar še slabše, zakuhali so to da se je od takrat naprej lahko povezal samo še 1 računalnik, crknil pa je tudi telefon!
Danes sem zopet poklical in ponovno "posodablanje" modema. Pomagalo je zgolj to da je začel delovati telefon, povezuje pa se še vedno zgolj 1 računalnik. Potem sva naštimala pod(192.168.1.1)>Configuration>Internet da naj bi se modem sam vzpostavljal. To ni nič pomagalo. Gospod je povedal da bo prosil tehnike da bodo odpravili težavo in da me bo malce kasneje poklical nazaj, a me NI poklical!

KAJ SEDAJ!?Vidima da je tudi tukaj na forumu nekaj pomoči 080 tako da pomagajte!!! 4je zaekrat preko telefona niso znali pomagati upam da se bo tukaj našel 1 ki bo znal!

lp, david
Odgovorite s citatom
Staro 22.07.2010, 22:39
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Na starem modemu je delalo na novem Sinopeju NE!

Na vseh računalnikih moraš nastavit na mrežni kartici avtomatsko pridobivanje ip naslova.Drugo pa je da moraš na vasakem računalniku odstranit PPoE povezavo ki si jo uporabljal do zdaj.Potem računalnike ponovno zaženi in bi moralo delat.

Nazadnje uredil krepki : 22.07.2010 ob 22:41.
Odgovorite s citatom
Staro 23.07.2010, 07:29
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.595
Privzeto Re: Na starem modemu je delalo na novem Sinopeju NE!

Preko SiOL interneta lahko vzpostavite največ 2 hkratni PPPoE povezavi. V primeru, da želite uporabljati internet na več računalnikih, pa je potrebno modem ali pa lastno napravo nastaviti kot usmerjevalnik.

Prosim posredujte mi na ZS uporabniško ime za dostop do interneta in opis napake, da preverimo nastalo težavo.
Odgovori

Značke
delalo, modemu, novem, sinopeju, starem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
žmiganje lučk na novem sinopeju snahad00 Tehnična pomoč 2 11.10.2008 08:26

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:31.