Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.09.2010, 08:25
DzaroG Uporabnik DzaroG ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 148
Privzeto Re: SiOL BOX tehnične težave

ali lahko imaš box in ga imaš le za gledanje IPTV in nič drugega...
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 08:35
jvidovic Uporabnik jvidovic ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 8

ste pa res čudni ljudje.
vam ni jasno, da se tukaj oglašajo le tisti, ki imajo probleme.in ti problemi so večinoma zaradi neznanja posameznikov!!!nedvomno je veliko, veliko več ljudi, ki se znajdejo z Boxom in so zelo zadovoljni.
edini razlog zakaj sem pristal tukaj je, da mi hčerka teži kako pride preko boxa na FB.Prosim če mi nekdo pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 09:02
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 696

Na PC-ju pojdi na servisne strani in spodaj pod razvrščanjem programov imaš Facebook dostop.

Nazadnje uredil diolen : 19.09.2010 ob 09:05.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 09:27
Apla Uporabnik Apla ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 112

Imam težave z zvokom, ki včasih ob preklapljanju Boxa med kanali kar izgine. Box imam priklopljen preko HDMI na Philips LCD serije 8000. Zadevo včasih uspem urediti tako, da za trenutek izklopim HDMI kabel in ga vtaknem nazaj, ko se zvok spet pojavi. Včasih pa ne pomaga niti to in moram Box resetirati s tipko spodaj. Isto se dogaja ne glede na "nastavitev HDMI zvoka" v nastavitvah. Ko na HDMI ni zvoka, je ta normalen na analognem izhodu. Poskuil sem uporabiti že tudi drugHDMI kabel in drug HDMI vhod na TV pa je povsod isto in je očitno problem na Box HDMI izhodu.

Problem je zelo zoprn in prosim za pomoč.Pa ne mi predlagati, da naj pač TV priklopim na analogni vhod.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 09:38
Saeed Uporabnik Saeed ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2010
Sporočila: 46

Citat:
Objavil-a Mirtma Prikaži sporočila
To je že res, vendar je malo bedasto plačati 49 € + 4 € vsak mesec do konca uporabe, povrh pa še daljinc kupovat, ker ti priloženi ne dela dobro...
Uporabljam Logitech, ker sem s tem odpravil uporabo sedmih daljincev. Priloženi mi deluje normalo seveda. Je pa zagotovo kdo naletel na slabo verzijo, kot je to pri vseh tehničnih izdelkih. Zato pa imajo naprave garancijo.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 09:39
Pripravnik

Drugi problem pa imam s kanalom "Sport". Ko preklopim nanj, Box izriše okvir brez vsebine, potem pa kar čaka in čaka. V tem času niti ne primejo tipke daljinca. Čez minuto izpiše nekaj poglavij/športov, tipke še vedno ne primejo, vsebine ne izpiše nič. Vsak pritisk na tipko izvede šele čez minuto. Priklop na internet mi normalno dela, saj so na primer Siol novice na 21 OK. Izgleda, kot da v Športu nekaj melje in da v tem času ne more narediti čisto nič drugega, niti preklopiti kanala. Nekaj dni mi je pa vse v redu delovalo.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 09:40
Kaya Uporabnik Kaya ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Kaya
Član od: Apr 2006
Sporočila: 37

Vsakič po vklopu Siol Box ta po približno 5 do 10 minutah "zmrzne" - slika zamrzne, na daljincu ne prime več nobena tipka. Po resetu box-a (enem ali dveh) zadeva normalno steče in deluje ... do ponovnega izklopa (in kasnejšega vklopa box-a), ko se težava ponovi.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 09:45
Pripravnik

Še ena zadeva, ki se ne tiče toliko Boxa, kot pa predelave novic iz Siol.net za prikaz na Boxu: Tekst novice, ki je na PCju v okvirju (primer seznam zaprtih cest na http://www.siol.net/slovenija/novice...t_nedelja.aspx), se na Boxu ne prikaže in torej samo piše "...zaprte naslednje ceste:" brez spiska cest. Bo treba urediti, ne.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 10:05
Pripravnik

V Box Videoteki ne najdem nobenega HD filma. Pa tudi sicer so filmi v Videoteki drugačni kot so na http://www.siol.net/videoteka.aspx. Na Boxu na primer ne najdem Amarcorda.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 15:17
popek Uporabnik popek ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 35

Glede možnosti predvajanja YouTube posnetov na boxu (seveda preko TVersity UPNP server-ja).
Težava je v tem, da TVersity poskuša avtomatsako določiti tip UPNP klienta...in to za box ne zna narediti. In posledično nikoli ne dela trankodinga, ker misli da lahko siol-box predvaja vse video formate.
Če pa v nastavitvah TVersity nastavimo, da je odjemalec recimo Windows media center (dela tudi če daste Sony PS3), pa zadeva začne delati....seveda mora bit izbrana opcija da naj TVersity dela trankoding, če je to potrebno (only when needed).
Upam da bo to komu pomagalo

Še en poziv bi imel za vse.
Z vsem dolžnim spoštovanjem do sodelujočih v tej temi (pa še kaki drugi, ki govori o box-u), vendar vas prosim če lahko več govorimo o tehničnih težavah in o izmenjavi izkušenj. Neprestano gre debata okoli tega kaj box je, pa kaj box ni, pa kaj ne zna, pa prerekanje o tem kateri ponudnik oz. njegova ponudba je boljša

Tega nam res ni treba. Box je kupil kdor ga je želel. Pika. Je kakšen je...ni idealen. Tudi siolova ponudba ni idealna. To je moje mnenje. Ampak sem se pa sam odločil in za siol in za box....nihče me ni silil.....kot tudi verjetno koga od vas ne.

Slabosti, ki jih sam opažam pri boxu:
- občasno zmrzne (pri uporabi FaceBook-a vedno)
- sinhronizacija pilota mi ni všeč....ker ne morem uporabljati originalnega
in logitec pilota skrati
- če gledam neke vsebine preko UPNP, mi potem ko grem naprej gledat IPTV
kar preklopi nastavitev 16:9-cel zaslon v 16:9-običajno
- pa še kaj bi se našlo.....

Verjamem, da bo siol z kako novo verzijo programske opreme te napake sčasoma odpravil, ter dodal še kakšen "bonbonček" v obliki dodatne funkcionalnosti.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, boxu, brenči, center, glasno, hdd, isto, media, prikazovanje, signala, siol, slika, tehnične, težave, tudi, vaš, vedno, zunanji disk

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prehod na siol trio? anzex1 Tehnična pomoč 1 24.08.2010 08:48
Težave - SiOL Internet - Cisco Linksys RV4000 faca5 O storitvah 2 11.06.2010 22:34
SIOL PLAC Težava po registritriranju v moj siol pixi69 SiOL PlaC 10 08.04.2009 13:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:16.