Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.09.2010, 16:04
the frog Uporabnik the frog ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2010
Sporočila: 27
Privzeto Re: SiOL BOX tehnične težave

Citat:
Objavil-a DzaroG Prikaži sporočila
ali lahko imaš box in ga imaš le za gledanje IPTV in nič drugega...
Seveda lahko.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 16:06
the frog Uporabnik the frog ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 27

Citat:
Objavil-a Apla Prikaži sporočila
Imam težave z zvokom, ki včasih ob preklapljanju Boxa med kanali kar izgine. Box imam priklopljen preko HDMI na Philips LCD serije 8000. Zadevo včasih uspem urediti tako, da za trenutek izklopim HDMI kabel in ga vtaknem nazaj, ko se zvok spet pojavi. Včasih pa ne pomaga niti to in moram Box resetirati s tipko spodaj. Isto se dogaja ne glede na "nastavitev HDMI zvoka" v nastavitvah. Ko na HDMI ni zvoka, je ta normalen na analognem izhodu. Poskuil sem uporabiti že tudi drugHDMI kabel in drug HDMI vhod na TV pa je povsod isto in je očitno problem na Box HDMI izhodu.

Problem je zelo zoprn in prosim za pomoč.Pa ne mi predlagati, da naj pač TV priklopim na analogni vhod.
To sem zasledil tudi pri mojih 2 kolegih, ki imate Philips LCD. Sam na svoji LG plazmi teh problemov nimam. Oba sta to rešila s tem da imate preko scarta priključeno na TV. Očitno gre za neko nekompatibilnost med box-om in philips tv-ji.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 18:20
sole Uporabnik sole ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 206

Citat:
Objavil-a the frog Prikaži sporočila
To sem zasledil tudi pri mojih 2 kolegih, ki imate Philips LCD. Sam na svoji LG plazmi teh problemov nimam. Oba sta to rešila s tem da imate preko scarta priključeno na TV. Očitno gre za neko nekompatibilnost med box-om in philips tv-ji.

Prosim tehnično pomoč naj na to odgovori, ker če so Philips LCD "nekompatibilni" z BOX-om in HDMI kablom, ga potem ne bom nabavil.

Čakam pa ga 14 dni...
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 18:26
bejba020 Uporabnik bejba020 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 482

kako je z podnapisi pri filmih preko usb-a, imam filme z končnico srt, in mi niti pri enem ne delajo... kako se jih sploh vklopi?

hvala
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 18:56
Apla Uporabnik Apla ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 112

Citat:
Objavil-a bejba020 Prikaži sporočila
kako je z podnapisi pri filmih preko usb-a, imam filme z končnico srt, in mi niti pri enem ne delajo... kako se jih sploh vklopi?
Tudi sam sem se malo lovil, preden sem ugotovil, kako vklopiti podnapise: Ko se film vrti, pritisni tipko OK, nato s tipkama gor/dol najdeš opcijo Podnapisi. Tam moraš izbrati češke (!?) podnapise, da ti začne kazati slovenske. Nastaviš lahko tudi velikost črk.

Verjamem, da bo Siol kmalu pripravil tudi korektna navodila z opisom delovanja vseh funkcij.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2010, 19:58
boogyman Uporabnik boogyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 477

Citat:
Objavil-a bejba020 Prikaži sporočila

hvala

Podnapisi delajo preko USB posnetkov,ko štartađ fil pritisni na daljincu OK,na levi strani ekrana se ti odpre okno,z smernimi puščicami greš do izbora podnapisov in to je to.
Staro 19.09.2010, 20:24
dragan Uporabnik dragan ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 13

še en primer problema kombinacije zvoka in Philips LCD televizorja (serija 5000)...dela pa ne dela, ni nobenega pravila...prižgem TV ne dela, ugasnem in prižgem pa dela...

mogoče kdo ve zakaj mi USB ključka ne prepozna če je NTFS formatiran??...sem hotel pogledat en .mkv film pa mi ni uspelo FAT pa ne prebavi tako velikih datotek

še ena stvar, kje si lahko preberem kako se ustvari omrežje, da bo Siol BOX bral datoteke z mojega računalnika?....sem vprašal na 080 1000 pa mi je prijazna bejba rekla naj si preberem navodila...
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2010, 08:45
sole Uporabnik sole ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 206

Citat:
Objavil-a dragan Prikaži sporočila
še en primer problema kombinacije zvoka in Philips LCD televizorja (serija 5000)...dela pa ne dela, ni nobenega pravila...prižgem TV ne dela, ugasnem in prižgem pa dela...

:
Spte Philips.....

Lahko že dobim od Tehnične pomoči odgovor prosim?
Ne bom kupoval nekaj kar ne dela in še za to mesečno plačeval....
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2010, 10:08
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599

Citat:
Objavil-a sole Prikaži sporočila
Spte Philips.....

Lahko že dobim od Tehnične pomoči odgovor prosim?
Ne bom kupoval nekaj kar ne dela in še za to mesečno plačeval....

Na nekaterih serijah Philipsovih televizijah prihaja do težav pri zvoku z priklopom preko hdmi kabla. Težavo se lahko odpravi z izklopom in ponovnim vklopom hdmi kabla ali pa priklopom preko Mini-DIN/scart kablom.
Težavo smo sporočili proizvajalcu opreme, ki bo nastalo težavo preveril in po potrebi izdal popravek za SiOL BOX.

LP,

Marcel
Staro 20.09.2010, 10:08
Joze1 Uporabnik Joze1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 20

Mene pa zanima, zakaj se mi box vklopi sam od sebe? In to vedno ponoči??
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, boxu, brenči, center, glasno, hdd, isto, media, prikazovanje, signala, siol, slika, tehnične, težave, tudi, vaš, vedno, zunanji disk

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prehod na siol trio? anzex1 Tehnična pomoč 1 24.08.2010 08:48
Težave - SiOL Internet - Cisco Linksys RV4000 faca5 O storitvah 2 11.06.2010 22:34
SIOL PLAC Težava po registritriranju v moj siol pixi69 SiOL PlaC 10 08.04.2009 13:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:11.