Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.10.2010, 12:00
boyx20 Uporabnik boyx20 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2010
Sporočila: 7
Privzeto IZZIV: Misija: (ne)mogoče !?

Razmišljal sem o eni stvari, ki bi se je rad lotil, ampak imam občutek, da mi samemu ne bo uspelo, zato se obračam na vas. Zadeva je taka:

Rad bi postavil "domači pretočni strežnik", končni produkt pa naj bi bil tak: orodje VLC -> strežba SIOL TV (IPTV) na domačem wireless (wlan) preko katerega bi lahko z mobilnim telefonom, ki ima wifi dostop in bi v web browserju gledal in krmilil TV program na samem mobilniku.

Postavil sem en računalnik, ki ima 2 mrežni kartici, na katerem sprejemam IPTV in sam internet, tako da mi v VLC-ju dela IPTV. Sedaj pa se začne Misija (ne)mogoče, kako to spravit na brezžično omrežje in nato preko web browserja v mobilniku (wifi dostopovna točka) to IPTV gledati (preklaplati med programi) vedoč da sam mobilnik nima VLC programa-se pravi res samo preko web browserja, ki ga ima sam mobilnik.
Po domače povedano bi rad SAMO s programom VLC naredil to, kar ima recimo Mobitel preko UMTS, ko lahko gledaš preko mobilnika TV.

Namesto mobilnika, bi lahko bil tudi recimo laptop v wireless območju in preko web browserja (recimo Mozille) bi gledal stream IPTV in jo seveda tudi krmilil.

Vse ideje, nasveti so zelo dobrodošli... O vseh rezultatih vaših idej in rešitev bom sproti poročal.
Odgovorite s citatom
Staro 21.10.2010, 17:52
Novinec
Privzeto Re: IZZIV: Misija: (ne)mogoče !?

A ima kdo kakšno idejo, ali pa vsaj link do rešitve moje težave? Ali pa delno rešitev mojega izziva?

Prosim za pomoč
Odgovorite s citatom
Staro 21.10.2010, 18:16
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

predvidevala sem, da streamat ven verjetno že znaš in te zanima predvsem vmesnik za izbiro programa ... če pa ne:
http://www.monitor.si/clanek/ogled-i...alniku-drugic/
Staro 21.10.2010, 20:31
Novinec

Hvala Pinky za odgovor in pomoč. Streamat znam samo tko med dvema računalnikoma A in B, da dam recimo od A računalnika IP ko pošiljam iz B računalnika na A računalnik in obratno ampak še to samo preko udp.
Kako bi se pa dalo streamat preko HTTP? Kater IP vpišeš? A si lohk kej z DNS pomagam?
Ta navodila sem že našel, sam jih enostavno ne znam realizirat, že od tam naprej ko moram izbrat HTTP protokol.
A s tem vmesnikom lahko gledaš tudi prenos videa na mozillo ali je v bistvu sam krmilnik, video pa gledaš v VLCju?
Odgovorite s citatom
Staro 21.10.2010, 22:14
VIP član

glej, jaz o streamanju tv nimam kaj dost pojma - vem samo, da je ta navodila uporabil sin, da je spravil tv iz mojga računalnika na njegovga (prek domače mreže).
Staro 21.10.2010, 23:53
Novinec

A pol mu je ratal s temi navodili, svaka čast. K men ne rata A pa je možno, da bi mi sin pomagal iz teh težav, ker mi TVja nikakor ne rata spravit na mrežo (oziroma celotne playliste .m3u) v VLCju?

V čem je težava se mi niti ne sanja,a je možno da ju ruter kriv (lohk da ni multicast)?
Odgovorite s citatom
Staro 22.10.2010, 05:58
VIP član

Saj tud on ne zna cele playliste. Vsakič ko hoče kaj gledat, je treba pri men v vlc-ju ta program odpret in nastavit, da se slika pošilja tja.
Staro 24.10.2010, 22:37
Novinec

Stvar, ki me še bega je ta: kako iz udp protokola streamat v http protokol, oziroma kako izvozit IPTV program v http?

A ima kdo kakšno idejo kako to nastavit? Že vnaprej hvala.
Odgovorite s citatom
Staro 25.10.2010, 00:21
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Stvari o katerih sprašuješ zgoraj (strimanje IPTV preko HTTP, oz. preko različnih drugih protokolov) so lepo razložene na http://www.videolan.org/doc/streamin....html#id517332

Sitnost zna biti le z video klientom - kakšnega klienta imaš na mobilinku? kakšen OS imaš na mobilinku?
Odgovorite s citatom
Staro 25.10.2010, 00:24
matejdro Uporabnik matejdro ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 335

Sicer se ne spoznam kaj dosti na to področje, ampak za to boš verjetno rabil telefon z kar zmogljivim brskalnikom.

Glede pošiljanja slike preko brskalnika si poglej tole: http://nicklothian.com/blog/2009/11/...tml-5-via-vlc/ Ni čisto enako, je pa podobno.

Nazadnje uredil matejdro : 25.10.2010 ob 00:27.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
izziv, misija, nemogoče

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 10:35
Izziv generacije rojene okoli leta 1980 protein Gospodarstvo 78 03.02.2008 10:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:16.