Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.11.2010, 20:25
bbenci2 Uporabnik bbenci2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Naslov: Moravske Toplice
Sporočila: 253
Privzeto Težave SiOL TV po dveh letih brezhibnega delovanja

V teh dneh mineva dve leti odkar imam SiOL TV. Zadeva je delovala bezhibno brez najmanjšega kockanja, kaj šele drugih težav. Zdaj pa že nekaj časa (kakšna dva meseca) slika zmrzuje. Slika zamrzne in je včasih kakšno slabo minuto zamrznjena, potem pa dela spet naprej in čez nekaj minut ista zgodba, zamrznitev. Včasih pa moram prestaviti na drug program in potem spet nazaj, da lahko človek nazaj spremlja program.
Ker TV komunikatorja sploh ne rabim (spremljam samo preko SiOL TV), sem mislil, da mi kaj šteka na računalniku, danes pa poskušam zadevo preveriti na TV komunikatorju in težave so tam enake.
Seveda sem o težavah obvestil SiOL, napake niso zazanali, so pa ugotovili, da imam še star modem. Prišel je tehnik, menjal modem in težave se niso odpravile.

Skratka, vedno, ko sem kje zasledil težave uporabnikov, sem se samo nasmejal. Zdaj pa imam te težave tudi sam. Kar pa je najbolj čudno je to, da mi je dve leti zadeva delala brez najmanjše greške. Očitno je preobremenjeno omrežje, drugo mi ne pride na glavo.
Odgovorite s citatom
Staro 13.11.2010, 15:36
aci Uporabnik aci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2004
Sporočila: 147
Privzeto Re: Težave SiOL TV po dveh letih brezhibnega delovanja

Napajalniki znajo biti tudi problem sicer pa sam težit da zmerjo linijo pol se hitr kaj ugotovi da je kje kaka strela usekala al kaj podobnega.
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2010, 11:30
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.591

Citat:
Objavil-a bbenci2 Prikaži sporočila
V teh dneh mineva dve leti odkar imam SiOL TV. Zadeva je delovala bezhibno brez najmanjšega kockanja, kaj šele drugih težav. Zdaj pa že nekaj časa (kakšna dva meseca) slika zmrzuje. Slika zamrzne in je včasih kakšno slabo minuto zamrznjena, potem pa dela spet naprej in čez nekaj minut ista zgodba, zamrznitev. Včasih pa moram prestaviti na drug program in potem spet nazaj, da lahko človek nazaj spremlja program.
Ker TV komunikatorja sploh ne rabim (spremljam samo preko SiOL TV), sem mislil, da mi kaj šteka na računalniku, danes pa poskušam zadevo preveriti na TV komunikatorju in težave so tam enake.
Seveda sem o težavah obvestil SiOL, napake niso zazanali, so pa ugotovili, da imam še star modem. Prišel je tehnik, menjal modem in težave se niso odpravile.

Skratka, vedno, ko sem kje zasledil težave uporabnikov, sem se samo nasmejal. Zdaj pa imam te težave tudi sam. Kar pa je najbolj čudno je to, da mi je dve leti zadeva delala brez najmanjše greške. Očitno je preobremenjeno omrežje, drugo mi ne pride na glavo.

Prosil bi vas, če mi na ZS sporočite vašo uporabniško ime in kontaktno številko.

LP, Marcel
Staro 21.11.2010, 19:56
s52mw Uporabnik s52mw ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 18

Tudi pri meni so se po dveh letih brezhibnega delovanja pojavile težave.Že od konca avgusta mi občasno izpade vse ,internet, telefon ,tv. Linija je baker od centrale oddaljen 200m,izmera je pokazala odlično linijo.Paket ja VDSL 5/2.September je bil katastrofa,tako da sem dal ugovor na račun.Priznali so mi popust 50 % za mesec september.Težave se še vedno pojavljajo,predvsem zvečer in ob vikendih (mogoče zato,ker takrat več uporabljamo storitve siol) Modem so menjali že dvakrat,prav tako port na centrali.Mislim da so menjali celo ploščo.Sedaj je nekoliko bolje,ker po cca dveh resetih modema stvar začne spet delovati.Vendar "TO NI TO".Ugotavljali smo če je kje v bližini udarila strela,vendar vedno bol sumim da so priklopili na VDSL preveliko število uporabnikov.Namreč, tako sem slišal,da v istem času kot pri meni izpade še en uporabnik VDSL. ADSL pri sosedih pa deluje brezhibno. Poskusil bom izvedeti kdo je to.Vedno več je znakov za preobremenitev VDSL-ja. Zanimivo je tudi da lučka za bradband gori-ne utripa, pri meni pa je mrk.Tudi na daljavo modem ni viden.Šele po dveh resetih stvar ponovno"shodi". V septembru pa je bilo mrtvo tudi po cel dan.
Odgovorite s citatom
Staro 22.11.2010, 12:16

Citat:
Objavil-a s52mw Prikaži sporočila
Tudi pri meni so se po dveh letih brezhibnega delovanja pojavile težave.Že od konca avgusta mi občasno izpade vse ,internet, telefon ,tv. Linija je baker od centrale oddaljen 200m,izmera je pokazala odlično linijo.Paket ja VDSL 5/2.September je bil katastrofa,tako da sem dal ugovor na račun.Priznali so mi popust 50 % za mesec september.Težave se še vedno pojavljajo,predvsem zvečer in ob vikendih (mogoče zato,ker takrat več uporabljamo storitve siol) Modem so menjali že dvakrat,prav tako port na centrali.Mislim da so menjali celo ploščo.Sedaj je nekoliko bolje,ker po cca dveh resetih modema stvar začne spet delovati.Vendar "TO NI TO".Ugotavljali smo če je kje v bližini udarila strela,vendar vedno bol sumim da so priklopili na VDSL preveliko število uporabnikov.Namreč, tako sem slišal,da v istem času kot pri meni izpade še en uporabnik VDSL. ADSL pri sosedih pa deluje brezhibno. Poskusil bom izvedeti kdo je to.Vedno več je znakov za preobremenitev VDSL-ja. Zanimivo je tudi da lučka za bradband gori-ne utripa, pri meni pa je mrk.Tudi na daljavo modem ni viden.Šele po dveh resetih stvar ponovno"shodi". V septembru pa je bilo mrtvo tudi po cel dan.

Prosim, sporočite mi vaše uporabniško ime na ZS, bomo preverili.

LP, Marcel
Staro 22.11.2010, 15:41
koble Uporabnik koble ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce koble
Član od: Aug 2007
Sporočila: 434

Linije nebi sele bit nikol preobremenjene al kaj podobnega sej bo mogli met vse preračunano da bi moglo delat kluptemu če je vsak uporabnik vse do konca obremeniu če pa ni tak nareto te pa bz da sploh majo kej . zato me čudi zakaj sploh šteka pri uporabnikah kaj .
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2010, 18:21
ncelarc Uporabnik ncelarc ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2009
Sporočila: 2

odkar imam trio so bile težave samo na začetku z kockanjem in zmrzovanjem sedaj pa ZOPET KAKŠNA DVA MESECA ISTO SAMO DA NA FOX LIFE PINK PLUS PA IKLOPI KO JE PRNOS FARME PA TUDI NEKATERI DRUGI PROGRAMI ZMRZUJEJO OSTALI PA NORMALNO DELUJEJO SIOL PA SAJ PLAČUJEMO ZA NEMOTENO DELOVANJE VSEH NAROČENIH PAKETOV IN DODATKOV
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2010, 13:18

Citat:
Objavil-a ncelarc Prikaži sporočila
odkar imam trio so bile težave samo na začetku z kockanjem in zmrzovanjem sedaj pa ZOPET KAKŠNA DVA MESECA ISTO SAMO DA NA FOX LIFE PINK PLUS PA IKLOPI KO JE PRNOS FARME PA TUDI NEKATERI DRUGI PROGRAMI ZMRZUJEJO OSTALI PA NORMALNO DELUJEJO SIOL PA SAJ PLAČUJEMO ZA NEMOTENO DELOVANJE VSEH NAROČENIH PAKETOV IN DODATKOV
Prosim če nam posredujete vaše naročniške podatke na ZS, da preverimo, zakaj prihaja do napak.

Lp,
Janez
Staro 29.11.2010, 19:14
s52mw Uporabnik s52mw ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 18

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Prosim, sporočite mi vaše uporabniško ime na ZS, bomo preverili.

LP, Marcel
Prejšnji teden so zamenjali komplet ploščo,vendar se težave še vedno pojavljajo.Zadnje dni se mi zdi spet bol pogosto modem izgublja sinhronizacijo.Naredili so že vse mogoče.Najbrž bo potrebno zamenjati parice.Če še to ne bo pomagalo pa res ne vem več kaj bi bilo narobe.Res me čudi da je dve leti vse delovalo brezhibno.Bo res treba nazaj na ADSL.
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2010, 21:13
bbenci2 Uporabnik bbenci2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Naslov: Moravske Toplice
Sporočila: 253

No, pri meni so zamenjali modem in napake se še vedno pojavljajo.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
brezhibnega, delovanja, dveh, letih, siol, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL Duo - Zakaj imam težave s telefonom? Oxijan Tehnična pomoč 39 25.11.2008 22:03
Težave z SiOL TV ksimon SiOL TV 19 03.12.2006 11:44
Težave z DVD pl. od kar imam Siol TV Echani SiOL TV 8 31.08.2006 17:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:51.