Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.01.2012, 15:58
calvin Uporabnik calvin ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce calvin
Član od: Dec 2007
Sporočila: 7
Post ponudba siol

lep pozdrav!

Imam nekaj vprašanj, preden se odločim za nadgraditev/spremembo siolovega paketa. Živimo na obrobju Ljubljane in trenutno imamo le siol solo ( ADSL 1M/256kb) se pravi samo internet, telefonski priključek s faksom in kabelsko televizijo pa pri drugih ponudnikih. V decembru smo dobili možnost prehoda na optično omrežje (razmišljal sem o hitrosti 20/20M), ki so ga napeljali sedaj pa me zanima nekaj stvari:

- v hiši imamo 5 televizorjev in če se odločimo za siol boxe ali je to sploh možno, saj sem nekje prebral da so možni le 4 tv kanali?
- Ali mora biti do vsakega boxa/s-boxa speljan internetni kabel ali se boxi lahko povežejo na wireless mrežo? (saj imamo le do 3 tv speljane kable)
- ali to pomeni, da moramo ob koncu 3 mesečne akcije za vsak box plačevati 4€/mesec, kljub paketu toptrio? in enkratno investicijo za 4 boxe (4x140€)

Druga alternativa bi bila kabelska televizija, katero ponuja siol ob naročilu paketa ( za 5€/mesečno), saj imamo do vseh TV speljan kabel za kabelsko.
Problem pa je, da imamo internetni kabel speljan na drugi strani hiše kot je kabel za kabelsko tv, zato me zanima, če se TV priklopi na isti router kot internet?
- ali je možno k osnovni programski shemi kabelske ponudbe dodati tudi kakšne pakete kot naprimer pri siol boxih?

Še eno vprašanje glede telefona: ali je možno imeti 2 številki se pravi ena za tel in ena za faks? kolikor sem razumel iz forumov ni problema le mesečno doplačilo je cca 5€.

Če sem potem prav izračunal se bolj splača paket z kabelsko TV saj pride ob hitrosti 20/20 in osnovni telefoniji okoli 41€ na mesec, če pa bi vzeli siol TV (paket standard) pa bi potem, ko je konec akcije plačevali 44€/ mesec + doplačila za boxe 4x4€ + doplačil o za dodatne programe+ začetna investicija 4x 140€.

hvala za odgovore

lp klemn
Staro 26.01.2012, 16:36
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: ponudba siol

1: Na optiki ni omejitev
2:Da za wireless ne vem
3:Da

4:Kabelska bi bila rešitev samo če boste zadovoljni z 50 programi koliko jih ponuja siol na analogni.

Če hočete digitalno morate za vsak tv nabavit DVB-c sprejemnik ali pa mora vsak tv imet vgrajen digitalni DVB-c sprejemnik.

Za kabelsko dobite posebej kabelski pretvornik,ki ga postavite zraven modema saj oba optična kabla pridetav hišo skupaj.

Paketov na digitalni kabelski ni je samo nekaj čez 100 programov.
http://www.siol.net/pomoc_in_podpora...belska_tv.aspx

Za telefon in fax pa ne vem bo gdo drug kaj napisal.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2012, 18:50
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Citat:
Objavil-a calvin Prikaži sporočila
v hiši imamo 5 televizorjev in če se odločimo za siol boxe ali je to sploh možno, saj sem nekje prebral da so možni le 4 tv kanali?
Citat:
ali to pomeni, da moramo ob koncu 3 mesečne akcije za vsak box plačevati 4€/mesec, kljub paketu toptrio? in enkratno investicijo za 4 boxe (4x140€)
Mislim, da na optiki ni omejitev koliko TV kanalov lahko imaš. Je pa vprašanje če se ti splača za vsak televizor nabaviti SiOL Box ker bo samo prvi za 1 €. Za ostale boš plačal dodatnih 49,00 € če se ne motim. (49,00 € x 4 = 196,00 €)

Mesečni znesek 4,00 € plačuješ samo za prvi SiOL Box - če se ne motim.

Citat:
Ali mora biti do vsakega boxa/s-boxa speljan internetni kabel ali se boxi lahko povežejo na wireless mrežo? (saj imamo le do 3 tv speljane kable
Vsaj jaz bi priporočil, da je vsak SiOL BOX povezan z kablom. Glede na to da je govora o kar 5 televizorjih boš moral nabaviti tudi switch. SiOL Box lahko brezžično povežeš z uporabo sistema Ruckus. Z uporabo tega sistema lahko povežeš 3 televizorje (nabaviti boš moral dodatne sprejemnike. Cena enega je 72,00 € ali 24 mesecev po 3,00 €.

Bi pa ti tukaj priporočil sistem PLC. Več o njem lahko prebereš tukaj: http://www.siol.net/Akcije/Ugodnosti...i_SiOL_TV.aspx

Na tak način lahko 3 SiOL Boxe priključiš na obstoječe kable, ostala 2 pa preko PLC.

Citat:
Še eno vprašanje glede telefona: ali je možno imeti 2 številki se pravi ena za tel in ena za faks? kolikor sem razumel iz forumov ni problema le mesečno doplačilo je cca 5€.
Je možno, mesečno doplačilo je pa 1,50 € z DDV. Vsi faksi ne delujejo na IP televiziji, večina pa jih =).

Nazadnje uredil mnheia : 26.01.2012 ob 19:01.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2012, 18:52
mking Uporabnik mking ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2009
Sporočila: 260

Pod 3 je tako in nič drugače:

-Dodatek se zaračuna samo za prvi naročen SiOL BOX oziroma SiOL BOX S.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2012, 19:21
calvin Uporabnik calvin ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce calvin
Član od: Dec 2007
Sporočila: 7

Aha, ja vsi Tvji imajo DVB-c sprejemnike vgrajene.

Hvala za odgovor glede cene in povezljivosti siol boxov sedaj razumem kako to gre.

Vendar ali obstaja še kakšna druga možnost namesto siol boxa za iptv?
Vem, da včasih so bili tisti sagemovi komunikatorji ali to še obstaja, oz imaš lahko še kaj drugega kot siol boxe?

Moram malo preračunat še drugje, ker se mi zdi kar mal velik 600€ za vse BOXe in ostale pripomočke.
Staro 26.01.2012, 19:32
Mojster

Ne vem sam se boš moral odločit,jaz imam kabelsko in sem z ponujenim še kar zadovoljen,pogrešam sicer par programov sam se da preživeti.
Lahko pa za enkrat kombiniraš kabelska+iptv,vzameš en box ostale tvje daš na kabelsko.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2012, 19:45
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Jaz predlagam sledečo rešitev, malce dražjo in zelo robustno in zanesljivo.

Kupi nove televizorje z DVB-C (ali pa sprejemnike), napelji do njih ustrezen koaksialni kabel, da povežeš optični pretvornik in televizorje.

Hkrati potegni do vsakega televizorja še UTP kabel, s tem si ubil 2 muhi na en mah, saj si se rešil ponovnega vrtanja in polaganja kablov za celo življenje.

Danes se dobi samolepilne nadometne kanale (NIK), v katere spraviš vse kable hitro in elegantno.

Za vse koaksialne povezave uporabi sistem na F konektor, z delilnikom za X televizorjev, brez dodatnih vtičnic... Za UTP tudi naredi direktno vezavo, brez vtičnic, spojnikov...

Če je kakšna nejasnost ali pa je potreben še kak nasvet ali izvajalec me kontaktiraj.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2012, 19:54
Mojster

Saj je napisal da imajo vsi TVji vgrajene DVB-C sprejemnike
Odgovorite s citatom
Staro 27.01.2012, 20:42
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 855

Glede BOX, jaz sem dal za enega 49€, za drugega pa okoli 250€ -polna cena(baker/Trio 15/5)
Odgovorite s citatom
Staro 29.01.2012, 13:19
Gapppy Uporabnik Gapppy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2011
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 124

@pal
BOX S je 140€ no tm nekje.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ponudba, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Postopek prehoda iz paketa SIOL Trio Neomejeno na Siol Internet in Siol Telefonija Dravlje O storitvah 5 10.09.2009 13:18
Siol tv problem slo114 SiOL TV 274 08.09.2009 16:04
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 22:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:56.