Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.01.2014, 10:30
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.239
Privzeto Re: Iskanje programa na BOX-u

Citat:
Objavil-a ursarobi Prikaži sporočila
Siko77, to da imamo druge probleme se strinjam, ampak za to nismo mi krivi, temveč lastniki.

Rusy, res nisem imel nikoli IPTV, me pa zanima zakaj je lepša in hitrejša razporeditev kot na televiziji?
lepše je zato ker maš celoten seznam kanalov ki jih maš naročene celo shemo in tako lahko razporejaš kam boš keri kanal dal in ko razporediš po želji shraniš shemo in box samo ponovno zaženeš in so kanali tako razporejeni kot si jih pred tem na servisnih straneh..

In na servisnih straneh lahko razporediš kanale v pičlih 10 minutah kar prek kabelske tv pa rabiš tudi 1 uro..
Staro 02.01.2014, 11:42
Protoncek Uporabnik Protoncek ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Protoncek
Član od: Dec 2013
Sporočila: 20

No, vedno ni tako enostavno...jaz moram box-u iztaknit napajanje in tako resetirat, sicer mi ne pobere nove sheme. Pa še ta postopek moram včasih dvakrat delati...
Me pa zanima, če tako razporediš programe - kam postavi sistem nove programe, ko ti pridejo?(npr. zdaj, ko pridejo sportklub itd) Na konec ali kar vmes nekam?
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2014, 12:09
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.239

Citat:
Objavil-a Protoncek Prikaži sporočila
No, vedno ni tako enostavno...jaz moram box-u iztaknit napajanje in tako resetirat, sicer mi ne pobere nove sheme. Pa še ta postopek moram včasih dvakrat delati...
Me pa zanima, če tako razporediš programe - kam postavi sistem nove programe, ko ti pridejo?(npr. zdaj, ko pridejo sportklub itd) Na konec ali kar vmes nekam?
Ponavadi na prva prosta mesta pridejo novi programi...

Meni na Box S na dalincu zadržim gumb za izklop dokler se ne pokaže napis da se box izklaplja in ko se čist ugasne ponovno klikneš gumb za vklop in se zažene..

Nikoli ga ne izklapljam iz vtičnice da potegnem napajalni kabel..
Staro 02.01.2014, 12:10
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Razvrščanje prek spletne strani je trenutno katastrofalno. Prejšnja verzija je bila bolj uporabniku prijazna.
Nujno je dodati umik kanalov. "Vlečenje kanalov" gor in dol je obupno. Vrinit pa brez tega ne more ali pa me je že EMŠO tolko pohodil da ne pogruntam kako?
Če vpišem št. bi kanal moral iti na tisto mesto ostali pa za mesto naprej po moji logiki.
Staro 02.01.2014, 12:13
Mojster

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
Ponavadi na prva prosta mesta pridejo novi programi...

Meni na Box S na dalincu zadržim gumb za izklop dokler se ne pokaže napis da se box izklaplja in ko se čist ugasne ponovno klikneš gumb za vklop in se zažene..

Nikoli ga ne izklapljam iz vtičnice da potegnem napajalni kabel..
Novi kanali bi morali iti na konec. To sem že enkrat predlagal kolker se spomnim. Sedaj pa iščeš in inščeš...

Glede na to, da se je na Disc SC HD pojavila rumena pika, (dela še nič) bom morda primoran BOX tudi sam začeti uporabljat saj nič ne kaže na kako uradno ali neuradno PC rešitev.
Staro 02.01.2014, 13:05
likid Uporabnik likid ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2012
Sporočila: 95

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Razvrščanje prek spletne strani je trenutno katastrofalno. Prejšnja verzija je bila bolj uporabniku prijazna.
Nujno je dodati umik kanalov. "Vlečenje kanalov" gor in dol je obupno. Vrinit pa brez tega ne more ali pa me je že EMŠO tolko pohodil da ne pogruntam kako?
Če vpišem št. bi kanal moral iti na tisto mesto ostali pa za mesto naprej po moji logiki.
Ne, sistem je narejen tako, da če "scrolaš" gor in dol, bo ta program vrinilo in ostale prestavilo za eno mesto navzdol, če pa vtipkaš številko, pa samo zamenja program.

Tudi iz tega vidika je tista moja rešitev fajn, ker pač vtipkam novi kanal na zadnje prosto mesto v mojih sklopih (npr. 120 pri športnih) in potem "poscrolam" tistih nekaj mest, kjer ga hočem imeti...
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2014, 13:09
Novinec

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
lepše je zato ker maš celoten seznam kanalov ki jih maš naročene celo shemo in tako lahko razporejaš kam boš keri kanal dal in ko razporediš po želji shraniš shemo in box samo ponovno zaženeš in so kanali tako razporejeni kot si jih pred tem na servisnih straneh..

In na servisnih straneh lahko razporediš kanale v pičlih 10 minutah kar prek kabelske tv pa rabiš tudi 1 uro..
Da se ne menimo o tem, da sem si jaz enkrat ta razpored naredil kar v službi v nekaj minutah in potem prišel domov ter gledal po novem razporedu.

Ob tem pa lahko z enim klikom prekopiraš celoten razpored programov, ko recimo zamenjaš vmesnik (ko sem šel iz sagema na box) ali pa če imaš več televizij (in s tem sprejemnikov), en klik in imaš razpored kopiran še na ostalih televizijah...
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2014, 19:23
Mojster

Citat:
Objavil-a likid Prikaži sporočila
Ne, sistem je narejen tako, da če "scrolaš" gor in dol, bo ta program vrinilo in ostale prestavilo za eno mesto navzdol, če pa vtipkaš številko, pa samo zamenja program.

Tudi iz tega vidika je tista moja rešitev fajn, ker pač vtipkam novi kanal na zadnje prosto mesto v mojih sklopih (npr. 120 pri športnih) in potem "poscrolam" tistih nekaj mest, kjer ga hočem imeti...
Zgubil živce in skor celo uro sedajle sedajle.
Tale logika mi ne gre. Movi kanali so bili nametani vsevprek. Pač imamo eno shemo zabetoniranih kanalov in se na določene cifre dodaja in premika. S trenutno rešitvijo se to normalno ne da narediti. Treba je pač uporabit logiko sistema a gre precej nelogično ob praznih mestih.
Mah nima smisla še tiste SK jutri pol bo pa spet en čas mir. Bi pa z veseljem enih 150-180 kanalov odstranil na servisnih s aktivne sheme s tem, da ostalo ostane na trenutnih cifrah.
Staro 02.01.2014, 19:51
Novinec

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Zgubil živce in skor celo uro sedajle sedajle.
Tale logika mi ne gre. Movi kanali so bili nametani vsevprek. Pač imamo eno shemo zabetoniranih kanalov in se na določene cifre dodaja in premika. S trenutno rešitvijo se to normalno ne da narediti. Treba je pač uporabit logiko sistema a gre precej nelogično ob praznih mestih.
Mah nima smisla še tiste SK jutri pol bo pa spet en čas mir. Bi pa z veseljem enih 150-180 kanalov odstranil na servisnih s aktivne sheme s tem, da ostalo ostane na trenutnih cifrah.
Če imaš vse programe po vrsti od 1 do ..., potem uporabljaj izključno "scrolanje" z miško. Če opaziš kakšno prosto mesto (ker je bil mogoče kakšen program umaknjen in ostane mesto prazno), enostavno pri enem programu vtipkaj to mesto in ga potem "poscrolaj" tja, kamor ga hočeš. Tako je najbolj enostavno.

Ko si v osnovi nastavljaš programe, seveda traja malo dalje, ko pa imaš enkrat urejeno po sistemu, ki tebi osebno najbolj paše, pa je vsako dodajanje zelo hitro...
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2014, 20:02
Mojster

Nič ni hitro. Če bi recimo v rezultatih iskanja lahko le vpisal cifro in bi se program vrinil bi rešili 90%. Da zadevo vsaj zmečeš v tisti rang ki ga vidiš na zaslonu.
Tole rinjenje gor in dol med 280 kanali pač ne gre. Dokler jih je bilo 80 je ta logika še OK.
Odgovori

Značke
boxu, iskanje, programa

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sagem HDMI priklop ne prikazuje HD programa Mirtma SiOL TV 9 10.05.2012 15:19
Zagon programa enkrat in nikoli vec :) mckeky Računalništvo in internet 5 05.08.2009 23:32
Vprašanje glede programa Zone reality gugy SiOL TV 9 19.11.2008 08:49
iskanje partnerja na internetu? tomazi13 Ljubezen in spolnost 30 17.10.2007 09:19
Agencije za iskanje zaposlitve....groza!!!!!!!! Luccka Gospodarstvo 4 27.07.2007 14:16

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:24.