Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 10.12.2011, 11:25
hotman Uporabnik hotman ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 7
Privzeto Re: Revščina v SLO

Citat:
Objavil-a larisa Prikaži sporočila
Imam zaposlitev, a tragika je, da moraš vedno več delat za vedno manj denarja. Tu prištej še devalvacijo evra in dobiš zaposlene, ki imajo samo še za položnice in hrano, zmanjka za dopuste, prihranke, kvalitetne obleke. Tudi če gledam zadnjih pet let, se je standard zelo znižal, veliko jih težko živi.
ja veliko nas težko živi, sploh če si ne znaš sam najdit dela,poznanstva nimaš...na kvalitetne obleke lahko pozabiš, rad bi jim pomagal ampak še seb ne morem
Staro 11.12.2011, 20:42
luka24 Uporabnik luka24 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2009
Sporočila: 878

Jaz sem po spletu slabih okoliščin ostal brez službe. Žena je zaposlena kot čistilka in zasluži z dodatkom za prehrano cca 530 eur in to je za socialno podporo dovolj za 4-člansko družino,tako da nismo upravičeni do nobene socialne pomoči. Svaka vam čast grobarji naše države!! Daleč ste nas pripeljali!!!
Staro 04.02.2012, 10:24
larisa Uporabnik larisa ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce larisa
Član od: Mar 2009
Sporočila: 88

Star pregovor pravi, da sita vrana lačne ne razume. Se pa v življenju vse tako obrne, da tudi pohlepneži nekega dne padejo in okusijo bedo, ki so jo prej vsiljevali "podložnikom". Vsaj zgodovina nas tako uči.
Staro 14.02.2012, 17:39
dar1980 Uporabnik dar1980 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2012
Sporočila: 10

Vsekakor bo potrebno uvesti regije. Decentralizacija je nujno potrebna.
Staro 14.02.2012, 18:38
mrki62 Uporabnik mrki62 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mrki62
Član od: Feb 2007
Sporočila: 287

Citat:
Objavil-a dar1980 Prikaži sporočila
Vsekakor bo potrebno uvesti regije. Decentralizacija je nujno potrebna.
Regije, pa kaj še ?
Treba je vrniti Občine, ki so bile po osamosvojitvi - 62 Občin in nič več, mogoče tudi kakšno zmanjšati.
Sedaj je že čez 200 občin , toliko županov, podžupanov, uradnikov,.....
Kakšna je to občina, ki nima upravne enote ?
Evo, reševalnih postaj ( zdravstvo ) v Sloveniji je tudi cca 62, za to nimajo denarja za razne župane pa imajo, pa še prostor za njih mora biti, mobiteli, internet, ogrevanje,......
Še regije manjkajo, še nova izmišljena del. mesta
Staro 14.02.2012, 18:46
Pripravnik

Citat:
Objavil-a luka24 Prikaži sporočila
Jaz sem po spletu slabih okoliščin ostal brez službe. Žena je zaposlena kot čistilka in zasluži z dodatkom za prehrano cca 530 eur in to je za socialno podporo dovolj za 4-člansko družino,tako da nismo upravičeni do nobene socialne pomoči. Svaka vam čast grobarji naše države!! Daleč ste nas pripeljali!!!
Sem bil v podobni situaciji in danes obžalujem, da nisem enega od šefov pospravil , potem v arest , bil bi cca 15 let. V tem času bi sociala že skrbela za otroke - šola itd.
Tako sem zgaran ( delo v proizvodnji, dobrih 30 let ), invalid , pa še delam in čakam kdaj bo pokojninska reforma pa da vem kdaj bom šel v pokoj , če me ne bo prej pobralo.
Danes smo mi z majhno plačo moderni sužnji, hlapci , yebivetri ipd.
Po osamosvojitvi se čedalje več dela - za manj denarja. kupna moč delavca peša, večina denarja gre za položnice in tisto mal kar ostane nam gre za poceni prehrano.
Tisti , ki služijo 800 € in več so carji in ne razumejo kaj je kriza, ni sočustvovanja, ni razumevanja.

PS. niti pod razno ti osebno ne svetujem, da bi naredil to, kar osebno obžalujem - to kar sem na začetku napisal.

Lp
Staro 15.02.2012, 09:27
larisa Uporabnik larisa ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce larisa
Član od: Mar 2009
Sporočila: 88

Citat:
Objavil-a mrki62 Prikaži sporočila
Sem bil v podobni situaciji in danes obžalujem, da nisem enega od šefov pospravil , potem v arest , bil bi cca 15 let. V tem času bi sociala že skrbela za otroke - šola itd.
Tako sem zgaran ( delo v proizvodnji, dobrih 30 let ), invalid , pa še delam in čakam kdaj bo pokojninska reforma pa da vem kdaj bom šel v pokoj , če me ne bo prej pobralo.
Danes smo mi z majhno plačo moderni sužnji, hlapci , yebivetri ipd.
Po osamosvojitvi se čedalje več dela - za manj denarja. kupna moč delavca peša, večina denarja gre za položnice in tisto mal kar ostane nam gre za poceni prehrano.
Tisti , ki služijo 800 € in več so carji in ne razumejo kaj je kriza, ni sočustvovanja, ni razumevanja.

PS. niti pod razno ti osebno ne svetujem, da bi naredil to, kar osebno obžalujem - to kar sem na začetku napisal.

Lp
Saj dokler ne bodo graščakom padle glave, ne bodo razumeli hlapcev. To so brezvestni ljudje, ki razumejo samo zakon sile, empatija do ubogih in revnih jim je tuja. Delavec je le potrošni material, samo poglej vse te brezpravne množice sveta.
Staro 15.02.2012, 14:47
Pripravnik

Citat:
Objavil-a larisa Prikaži sporočila
Saj dokler ne bodo graščakom padle glave, ne bodo razumeli hlapcev. To so brezvestni ljudje, ki razumejo samo zakon sile, empatija do ubogih in revnih jim je tuja. Delavec je le potrošni material, samo poglej vse te brezpravne množice sveta.
Da, pa najnovejša novica na to temo ; http://24ur.com/novice/slovenija/cep...o-izvrsbe.html

Značke
revščina, slo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:08.