Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 18.08.2005, 22:27
NoMercy
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Veliko revnih mora biti za enega vsaj malo bogatega

__________________________________________________ _________
Ta nick ima uporabno dobo do 9.999 objav
Prosim, da mojih postov ne berejo osebe mlajše od 25 let. Hvala
S kolom ga/jo bom, ki mi bo s palico pred nosom opletal/a
Staro 18.08.2005, 23:56
angel
Guest
Privzeto

Ne nismo reveži,samo se primerjamo z bogatimi.Dela lahko vsak,če želi. Tudi jaz nisem imel mojega dela pa sem nosil cement.Pač takrat če bi bil neumen nebi sprejel,bi se vlegel na kauč in se smilil sam sebi. Delal sem še druga priložnostna dela,in me ni zanimalo koliko bom zaslužil. Vedel pa sem,da bo denar moj.Znam ceniti delo nešolanih ljudi,znam ceniti denar ,najbolj pa sebe.
Tej,ki pa jočejo in čakajo zgubljajo čas in denar.
Pač tako je!
Kar se pa tiče plače,vsak naj se prilagaja svoji kupni moči.Ni smisla se primerjati z premožnimi.

ne pozabi na kondom!
Staro 18.08.2005, 23:57
angel
Guest
Privzeto

Podobno kot otroci,ki se primerjajo med sabo,da en ima večjo igračko od drugega.

ne pozabi na kondom!
Staro 19.08.2005, 00:02
angel
Guest
Privzeto

Slovenci se radi primerjamo z razvitimi evropskimi državami.Do ene meje je to prav,samo dajmo biti malo odrasli.Ne more ena bivša JUGO republika,ki je živela v socijalizmu 45 let se kosati z svetovno razvitimi državami.No bodite pametni.Saj bo,samo rabi čas.Ne gre to tako hitro. Pa kdo nas bo financiral.No fantje,a ste kaj realni

ne pozabi na kondom!
Staro 19.08.2005, 00:33
matt Uporabnik matt ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce matt
Član od: Jun 2001
Naslov: SCO
Sporočila: 0
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava angel

Slovenci se radi primerjamo z razvitimi evropskimi državami.Do ene meje je to prav,samo dajmo biti malo odrasli.Ne more ena bivša JUGO republika,ki je živela v socijalizmu 45 let se kosati z svetovno razvitimi državami.No bodite pametni.Saj bo,samo rabi čas.Ne gre to tako hitro. Pa kdo nas bo financiral.No fantje,a ste kaj realni

ne pozabi na kondom!
Pejt enkrat mal ven pogledat, no ...
Staro 19.09.2005, 16:40
bico Uporabnik bico ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce bico
Član od: Aug 2005
Sporočila: 475
Privzeto

Slovenija ne bo nikdar in nikoli prišla do tiste meje, kjer bomo slovenci lahko rekli:" no, zdaj pa res dobro živimo". Tako so rinli v EU, zdaj pa imamo plače ala balkan, cene pa evropske. Sramota

------------------------
ROCK'NROLL!
Staro 19.09.2005, 17:33
mbvito
Guest
Privzeto

ko bodo vse cene evropske,tako storitve kot trgovina,potem bodo tudi zaslužki primerljivi z evropo in posledično tudi dobiček,kar bo omogočilo evropsko plačo.
v nasprotnem primeru,bodo naši lastniki podjetij imeli večje ostanke kot primerljivi v evropi.

za primer vzemite enega kafeterja v avstriji s ceno kave cca 1,5€,kar je najmanj 100% več,njegova nabavna cena pa je ista ali še nižja kot pri nas.njegova kelnarca ima plače 1.500€, pri nas pa na črno 750€ kar je 100% manj.kot vidite ima avstrijski kafetar 100% več dobička zato lahko plača 100% več tudi kelnarci,kot pa naši kafetarji.
ko bo celo gospodarstvo popolnoma primerljivo po cenah potem bodo tudi plače evropske

verjemte,da mam prou!
Staro 20.09.2005, 00:27
juki
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava nattka

Citat:
quote:Originalna objava Knez
In zakaj ne poskusiš sreče kje drugod v Sloveniji?

Če na tvojem koncu kruha ni, bo treba malo rit premaknit, pa it kam drugam, npr. v Ljubljano.

Samo od sebe se ti ne bo zgodilo nič.

mi smo se lani premaknili iz podeželja v lj ...
trije visoko izobraženi ... samo eden dela v svoji branži za dostojno plačo ... ostali pa šaramo malo ti malo tam ...

torej premakniti rit v naši deželici je pravljica ...

<h6> lepe ženske so kot ustvarjene za moške brez domišljije ...</h6>
Sej lahko premaknete rit iz naše deželice. V Angliji ni nobenih omejitev in kvot za prehod delovne sile iz EU. Prav tako lahko Štajerci delajo v Avstriji. Jim je par minut stran. Zakaj Avstrijci ne odpirajo delavnih mest na štejerskem je druga zgodba.

Samo tok pa mormo bit realni in vedet to, da je Slovenija kot celota velka za kakšno povprečno evropsko regijo; in manjša od velikih mest.... To z regijami je brezveze. Na štajerskem je glavni problem, ker ni resnično produktivnih delavnih mest. Pa sej jih ni dovolj v celi Sloveniji. Ljubljano v glavnem rešuje državna uprava; ne moremo pa zdej met kr celo državo, ki se ukvarja z državno upravo. To tudi ne reši nič. In selitev večjih delov državne uprave ne spremni čisto nič v globalu. Povzroči lahko samo podvojene stroške, manjšo učinkovitost in kup dodatnih nepotrebnih stroškov. Poleg tega je argument, da bi se z regijami povečala transparentnost bolj za lase privlečen. Največje mučke so vedno v občinskem proračunu; in je tu tudi najtežji nadzor. Da sploh ne omenjamo zadev z raznim dovoljenji in nepremičninami. Če povzamem; Štajerska in ostala "zapostavljena področja" potrebujejo (enako kot cela Slovenija) predvsem stimulativne pogoje, ki bi provabljali tuje investicije in to predvsem na področjih, kjer je problem z zaposlitvami največji. In pri tem igra država pomembno vlogo le pri pripravi zakonodaje, ki to omogoča. Ostali del pa je in je vedno bil predvsem na lokalni ravni.
Staro 21.09.2005, 09:01
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava bico

Slovenija ne bo nikdar in nikoli prišla do tiste meje, kjer bomo slovenci lahko rekli:" no, zdaj pa res dobro živimo". Tako so rinli v EU, zdaj pa imamo plače ala balkan, cene pa evropske. Sramota

------------------------
ROCK'NROLL!
Ajde, dost samopomilovanja. Slovenec ne bo nikoli rekel, da dobro živi, ker je v človeški naravi, da hočemo več, kot imamo.

Če boš Avstrijca vprašal, ti bo tudi rekel, da je pri njih "huda kriza".
Staro 21.09.2005, 09:50
matt Uporabnik matt ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce matt
Član od: Jun 2001
Naslov: SCO
Sporočila: 0
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava juki
Sej lahko premaknete rit iz naše deželice. V Angliji ni nobenih omejitev in kvot za prehod delovne sile iz EU. Prav tako lahko Štajerci delajo v Avstriji. Jim je par minut stran. Zakaj Avstrijci ne odpirajo delavnih mest na štejerskem je druga zgodba.
Insajderska informacija: ne prevec jamrat pa nasedat obljubam o blestecem zahodu. Za britanijo velja, da rabis za priblizno enak standard, kot ga imas v sloveniji, vsaj 2.5-3x visjo nominalno placo. Se prav, ce mas v SLO 250 jurjev, bo analogno temu pribl. 2000 funtov. Povprecna je pa okoli 800, da se razumemo. Moje mnenje: ce nisi ravno v ITju ali podobnih turbo panogah (vodovodar, zupnik, dohtar), se ti ne splaca gor hodit.
Seveda je tud ta "standard" vprasljiv, ker si bos tezko privoscil hiso iz opeke, v cetrti, kjer se ne bos bal, da ti froca zastiajo lokalni nedi, itd ...

Pismo folk v sloveniji je cist okej, ne jamrat.

Značke
revščina, slo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:22.