Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 12.02.2008, 10:12
bicikl Uporabnik bicikl ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 2
Privzeto Nagradna potovanja

Zadnje čase se v nabiralnikih posameznikov znajde sporočilo, ki jih obvešča, da so zadeli nagradno potovanje, če bo pa sreča pa še avtomobil. Prvi pogoj je udeležba na promocijskem izletu v določen kraj, tudi s ciljem prodaje raznih izdelkov. Tu tudi udeleženci, v kolikor nasedejo (na to prireditelji računajo) in se udeležijo takega izleta, izvedo bridko resnico. Nagradno potovanje pravzaprav sploh ni zastonj, to nagrado je treba plačati!?! Kako? "Nagrajenec" naj bi šel na potovanje v družbi(enega, dveh,...), ta pa naj bi plačal "ugodno" ceno, vsekakor nižjo kot je navedena na promocijskem gradivu. V kolikor pa bi "nagrajenec" šel rad sam mora doplačati nekakšne dodatke v višini polovice (cene).
Torej: 1. turistične agencije s pomočjo spretnega marketinga in manipulacije polnijo kapacitete v predsezoni, 2. lovijo naivne posameznike, ki naj bi namesto njih le te pomagali polniti 3. ker gre za populacijo, ki povsem nekritično pušča svoje osebne podatke naokoli, računajo tudi na to, da ne bodo znali poiskati ustreznih informacij. 4. takšne akcije so sicer povsem zakonite, vendar pa skrajno nepoštene do teh "nagrajencev" in njihovih bližnjih ter prijateljev, ki jih le ti poskušajo pritegniti k sodelovanju.
Staro 02.03.2008, 10:31
Amadeja Uporabnik Amadeja ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 1
Privzeto Moja potepanja...

Pozdravljeni popotniki,

...spodaj dodajam link od svojega bloga, kjer boste lahko našli opise mojih doživetij s potepanj po vzhodu...

http://www.vecer.com/blog/potepanja?id=17570

Lp,
Amadeja
Staro 02.04.2008, 16:51
SPOMINCICA30 Uporabnik SPOMINCICA30 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008
Privzeto Počitnice v toplih krajih

Že dalj časa si želim odpotovati za kakšna dva tedna nekam v "tople kraje".. npr. nekje od novembra do marca-takrat se baje hodi na Tajsko, Kubo, Zanzibar ipd. ..

Problem je v tem, da ne uspem navdušiti za to isto stvar katero od prijateljic.. (tiste redke, ki so še "samske", so očitno nepoboljšljive zapečkarice(-: )

Zato me zanima, če ima kakšna punca podobne želje..??
Stara sm 37 let, "na frišno" samska (na žalost-šmrc!), nisem lezbijka(!)-iščem samo kakšno prijetno punco, da bi morda skupaj obiskali katerega od zgoraj naštetih krajev..

Če katero zanima-naj se mi javi.. lep pozdravček vsem!!
Staro 04.04.2008, 22:51
damjan28 Uporabnik damjan28 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 4
Privzeto London za prvomajske

Planiram London, povratna vozovnica Celovec - London (Ryanair) je 65 EUR (odhod 29.4., prihod 3.5). Do Celovca vozim jaz, je pa seveda boljše, če je kdo več, že zaradi stroškov... najvaznejša pa seveda prijetna družba... sopotniki dobrodošli.

Damjan
damjan777@gmail.com
Staro 18.04.2008, 21:13
danyca Uporabnik danyca ni prijavljen
Novinec
Privzeto Re: vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ...

Pozdravljeni popotniki, predvsem vsi tisti, ki iščete sopotnice.
Tudi jaz si želim na počitnice, ki sem jih že rezervirala, preko first minute - Kompas in sicer za termin 7.junij v Egiptu- Sharm el Sheik- 7 dni ( 475€ ,zajema let.prevoz,pol penzion , transfer v Egiptu, viza, letališko pristojbno) Hotel Sabena Marmara.
In glej ga zlomka, moja sopotnica mi je odpoivedala zaradi zdrav.razlogov.
A je mogoče kdo, ki nima družbe , paj ji/mu odgovarja termin in si želi doživet aktivne počitnice. ter si delit sobo z mano., 46 letno, energično pozitivko, se potepat po izletih, večernih sprehodih.
L.P Danyca
Staro 28.04.2008, 22:12
Aikaterina Uporabnik Aikaterina ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aikaterina
Član od: Apr 2007
Naslov: koroška
Sporočila: 27
Privzeto Re: vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ...

Mene pa zanima, kateri je najcenejši povratni let Ljubljana-London v začetku julija? A se bolj splača prestopit kje vmes? Vzet 2x enosmeren let? Nikol še nisem letela, pa nimam pojma...
Staro 02.05.2008, 17:52
arcibald Uporabnik arcibald ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 8
Privzeto Kuza in letalo

Odpravljam se na Florido in me zanima ali imate kaksne izkusnje z prevozom psa z letalom v Ameriko. Je tezji od predpisane teze, da bi ga lahko nosila v torbi.
Hvala za vse nasvete.
Staro 02.05.2008, 20:52
Aikaterina Uporabnik Aikaterina ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aikaterina
Član od: Apr 2007
Naslov: koroška
Sporočila: 27
Privzeto Re: Kuza in letalo

Upam, da bo tole kaj pomagalo http://www.adria.si/sl/passengerGuid...passengerGuide
Staro 02.05.2008, 21:06
arcibald Uporabnik arcibald ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 8
Privzeto Re: Kuza in letalo

Hvala za pomoc- sem prebrala ta navodila ze prej, tud na Adrio sem poklicala in mi je gospodicna rekla da je vse na spletni strani....
V.
Staro 04.05.2008, 08:35
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Yo arcibald, a si kje nasla kako pocen letalsko karto za florido? bi mi prav prisla kaka taka info

Značke
iran, iščem, kompas, narava, nasveti, obramba, offroad, opozorila, popotnike, potopisi, psi, raid, razočaranje, rekreacija, sopotnik, sopotnike, tajska, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja: iščem, kje se kupi, ima kdo, pozna kdo ... Sebbi Prosti čas in igre 141 09.03.2013 10:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:04.