Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 19.05.2009, 13:37
cavalli Uporabnik cavalli ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 5
Privzeto Prevoz iz Ljubljane v Köln oz. Dusseldorf

Frend je ostal brez prevoza iz Ljubljane v Düsseldorf, kjer študira, ker se voznik nekega tovornjaka ni držal dogovora, zato me zanima, če se v teh dneh kdo odpravlja v omenjeno mesto oz. Köln, ali če pozna kdo kakšnega avtoprevoznika, ki potuje tja... Thanx!
Staro 26.05.2009, 10:54
flir Uporabnik flir ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Naslov: ljubljana
Sporočila: 66
Privzeto Re: vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ...

Žal se mi je v letošnjem letu življenje obrnilo in sem ostala sama, zato iščem žensko družbo okoli 40 let za preživljanje letošnjega dopusta po možnosti nekje v tujini, Grčija, Turčija, Djerba..., stvar dogovora, za teden dni, morda 14 dni, v času od konca maja do oktobra, gre predvsem da si deliva 2 posteljno sobo, ker je žal za enoposteljo doplačilo običajno 50%, žal sem tudi s finančnimi sredstvi omejena, tako da kaka last minute varianta.Drugače sem dokaj vitalna,športna, umirjena a vedno za razne hece,
Če je še katera sama, gremo skupaj.
Staro 08.06.2009, 11:21
elybabe Uporabnik elybabe ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 1
Privzeto Kompas- razočaranje

Spoštovani!

Z možem že vrsto let potujeva s Kompasom. Letos za 1. Majske počitnice pa sva bila zelooo razočarana. Prišla sva v Poreč kjer sva stalna gosta že vrsto let. Vsako leto rezervirava apartma v istem app naselju, ker naju na ta kraj vežejo posebni spomini iz mladosti. Letos pa so naju meni nič tebi nič prestavili v app naselje v bližini. Najprej sem se seveda razburjala kako je to mogoče potem pa sem se sprijaznila, saj sem vendar na dopustu. Par dni za nama so prišli še prijatelji, ki so imeli v istem app naselju rezervirani app. Preden so prišli sem prosila, če bi lahko tudi njih potem prestavili, da bi bili v bližini. O, seveda gospa so rekli. Ko pa so prijatelji prišli pa to seveda ni bilo mogoče. Obrnila sem se na Kompas (že na začetku) kjer mi niso mogli pomagati. Tudi v tej situaciji so rekli, da ne morejo nič, da naj pošljem pritožbo ko pridem v Ljubljano. Moram omeniti še, da je v sosednjem app ravno tako prestavljena sedla mladi par. Obrnila sta se na svojo agencijo (mislim da Sonchek) in v pol ure dobila app ki sta jih zakupila. Kompas pa NIČ!!
Takoj ko sva prišla v LJ sem poslala pritožbo in naslednji dan dobila odgovor, da bodo pritožbo obravnavali. To se do danes še ni zgodilo.(8.6.09). Tako sem se obrnila na varstvo potrošnikov in tržno inšpekcijo. Govorila sem s Kompasom, ki pa mi je odgovoril da so zakonski rok za odgovor na pritožbo izpolnili, ker so mi odgovorili da bodo pritožbo obravnavali poslali v zakonskem roku 8-ih dni.
Skratka: NIKAMOR VEČ S KOMPASOM!!!!
Upam, da vam bo to v poduk, da se sami odloči8te za kakšno drugo agencijo!

Lep dan želim vsem, Elvira Novak
Staro 10.06.2009, 12:23
Metka-Marjetka Uporabnik Metka-Marjetka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Metka-Marjetka
Sporočila: 9
Privzeto Re: Kompas- razočaranje

Meni so v Kompasu "pozabili" sporočiti, da potujemo z drugim letalom in je tako let za nekaj ur prestavljen. Ko sem vsa jezna klicala, kaj se dogaja, pa nihče ni nič vedel...
Staro 22.06.2009, 09:39
Newfi Uporabnik Newfi ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Newfi
Član od: Jan 2008
Sporočila: 80
Privzeto

Elybabe, tudi jaz s Kompasom ne grem več nikamor! Lani smo januarja vplačali first minute za Djerbo, hotel, v katerem naj bi bilo ful živahno, nato pa so nas junija, 4 dneve pred odhodom (točneje na četrtek, odhod pa je bil v ponedeljek zjutraj) prebukirali v drug hotel, ki je imel sicer eno zvezdico več (res ne vem zakaj) v njem se ni dogajalo popolnoma nič, hrana je bila totalno zanič, skratka, d...od d....; ne bom omenjala, da sem se vodiču pritožila takoj in mu tožila še cel dopust, nato pa po prihodu domov spisala pritožbo....takoj so odgovorili, da bodo preučili zadevo, nato pa ugotovili čez mesec ali dva (ko se zadeva malo poleže) da so vse oddelali korektno. Tako zelo, da jaz od takrat dalje niti pod razno z njimi ne potujem več! In potem tista njihova direktorica misli, da je požrla vso pamet sveta - v odnosu do strank pa ni naredila niti prvega razreda še. Očitno Kompasu stranke ne pomenijo čisto nič, potem ko od njih izpulijo denar. Tak občutek sem dobila jaz.

P.S.
Pred kratkim sem bila na potovanju s Palmo, ki je prej nisem niti upoštevala kot neko agencijo, pa mi je lahko žal za tako mnenje. Kapo dol - vse je štimalo v nulo!!!
Staro 22.06.2009, 11:27
User Uporabnik User ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce User
Član od: Mar 2009
Sporočila: 128

najboljš je it na lastno roko,lahka sam zbiraš kje boš, kaj boš, kdaj boš kej počel, prevoz tud zbiraš sam ipd. res da je kej dražje kt prek agencije, velik je pa tud cenejš
Staro 22.06.2009, 13:28
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Jst grem na lastne tace.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 29.06.2009, 16:41
star Uporabnik star ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Naslov: obala
Sporočila: 2
Privzeto Prevoz MB-NS 9.- 13.7.

Nudim prevoz iz Maribora v Novi Sad 9.7. (in nazaj 13.7) zgodaj zjutraj. Prostora je za dve osebi, delili bi si stroške cestnine in bencina. 040 581 571 SMS!!!
Staro 30.06.2009, 10:13
mark12 Uporabnik mark12 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 1
Privzeto Palma, ne hvala!

Lefkas, Nidri, 30.06.2009
Cenjeni bralci,

S partnerko spadave med ljudi, ki verjamejo da lepa beseda lepo mesto najde. A tokratna izkusnja s Turisticno agencijo Palma iz Celja si res ne zasluzi drugega kot graje!

Dne 29. junija 2009 sva pozno zvecer prispela na Lefkas, kamor sva pripotovala s Turisticno agencijo Palma. Zal naju je ze ob nastanitvi cakalo prvo neprijetno presenecenje. Namesto apartmajske nastanitve v apart hotelu Cosmos, kakrsno sva placala, naju je zastopnica agencije na otoku, gospa Alja, skusala namestiti v studio bistveno manjsih dimenzij ter z locenimi lezisci. Da gre za studio in ne apartmajsko nastanitev sva tako izvedela od lastnika, namesto da bi bila o tem predhodno obvescena s strani vase agencije. Tako ravnanje je nedopustno, neeticno in nezakonito!

Po daljsem pregovarjanju, v katerem naju je gospa Alja skusala prepricati naj ponujeno namestitev vseeno sprejmeva, je le-ta koncno nasla nadomestno namestitev. Slednja sicer ustreza definiciji apartmaja, vendar je bila nizje kategorije: le dve zvezdici, namesto placanih treh. Prav tako je bil apartma bistveno bolj oddaljen od morja ter bistveno slabse opremljen (nima tus kabine, mikrovalovne pecice, susilca za lase... ). Sodu je izbilo dno dejstvo, da je dostop do morja v bistvu pristanisce in kot tako za kopanje neuporabno! Pri tem bi poudaril, da je gospa Alja navedla netocno informacijo o kategoriji nastanitve, saj je zatrdila, da je nastanitev primerljiva s placano.

Ker je bila ura ze skoraj 23, sva bila s partnerko prisiljena sprejeti ponujeno nadomestno nastanitev, na kar je vplivala tudi obljuba gospe Alje, da bo tekom danasnjega dne uredila novo nastanitev, vendar do tega trenutka z njene strani razen neizpolnjenih obljub nisva dobila nicesar. Glede na dosedanje izkusnje z gospo pa obstaja upravicen dvom, da bo gospa dane obljube tudi izpolnila.

Rada bi poudaril, da sva ves cas zahtevala le to, kar sva v sklopu aranzmaja placala, torej apartmajsko nastanitev z najmanj tremi zvezdicami in primerljivo lokacijo (blizina mesta, blizina morja, itd... ). Tako pa sedaj, namesto da bi uzivala v dopustu, cakava odgovorne, da bodo morda vendarle pristopili k resevanju tezav.

O neljubem dogodku sva tudi ze tudi obvestila svojega odvetnika!

Iz soncno – sencnega Lefkasa vas vse lepo pozdravljava, predvsem pa vam zeliva boljso izkusnjo z agencijami, kot jo imava midva!

Katarina in Marko
Staro 01.07.2009, 16:58
mikkeni Uporabnik mikkeni ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mikkeni
Član od: Nov 2006
Sporočila: 181
Privzeto Re: vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ...

kam it sredi avgusta na morje ??????

Značke
iran, iščem, kompas, narava, nasveti, obramba, offroad, opozorila, popotnike, potopisi, psi, raid, razočaranje, rekreacija, sopotnik, sopotnike, tajska, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja: iščem, kje se kupi, ima kdo, pozna kdo ... Sebbi Prosti čas in igre 141 09.03.2013 10:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:23.