Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 19.07.2009, 07:47
Alef Uporabnik Alef ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 111
Privzeto Homemade PC - garancija in licenčni Windows

Pozdravljeni!

Imam vprašanje - kako je z garancijo pri doma sestavljenem računalniku iz novih komponent?
Vsaka komponenta ima seveda določen garancijski rok, vendar je v garancijskih pogojih običajno tudi navedeno da garancija ne velja v primerih nestrokovne montaže in posegov.
Ali se sestavljanje računalnika v lastni režiji šteje za nestrokovno montažo?
Po domače povedano - če mi v garancijskem roku crkne katera od vgrajenih komponent ali lahko uveljavljam garancijo, čeprav računalnik ni bil sestavljen v pooblaščenem servisu oz. firmi?

Drugo vprašanje - nakup licenčnih Windows po ceni ki velja ob nakupu novega računalnika.
Ali se ta cena lahko uveljavlja tudi ob nakupu novih komponent - npr. matične plošče, diskov...?

Ima kdo izkušnje s tem?

Hvala za odgovore

Zenovski rek
Staro 19.07.2009, 11:55
User Uporabnik User ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce User
Član od: Mar 2009
Sporočila: 128
Privzeto Re: Homemade PC - garancija in licenčni Windows

windowsow po tej ceni če boš sam sestavljal PC ne boš dobil razn če jih kupiš na bolhi ipd. samo tm ni zihr da boš dobu lih licenčne... garancija.. sej je napisan da velja ob določenih pogojih itd. samo če je že tko da znaš namontirat posamezno komponento jo tud znaš odmontirat, torej če crkne odmontiraš in pošlješ na servis, k lih tko ti tud v računalniški štacuni "nestrokovno" prklopjo stvari kukr jih sam, zato si okol tega ne rabš belt glave.. če pa prvič sestavljaš PC sam pa bolš da najdeš enga za asistenco, za vsak slučaj. sam tud sestavljam svoje pc-je pa če ker rab da mu ga sestavm, tud ni blema, za enkrat pr vseh dela vse k urca, razn men k mi je po 4 letih šla plata, tm pa že tko nima garancija nč več opravt k je prestara zadeva za uveljavlat garancijo.

nestrokovno se pa vrjetn smatra to da bo en genij šu recimo na silo not dajat AGP kartico v PCI slot al obratno, al pa da bo na silo vn Ram vleku, na preveliko voltažo prklopu kero od komponent...

Nazadnje uredil User : 19.07.2009 ob 11:59.
Staro 19.07.2009, 13:59
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Opomba: Nakup OEM oziroma DSP različice je možen le ob nakupu računalnika ki ga sestavljajo vsaj: procesor, osnovna plošča, disk, napajalnik in ohišje.

tole imajo napisano na eni izmed spletnih trgovin. Se pravi če kupiš omenjene komponente lahko zraven kupiš tudi omenjeno različico operacijskega sistema.

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 19.07.2009, 18:10
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Čemeni crkne recimo DVD enota in grem kupit novo, jo vgradim in crkne tudi ta čez čas, seveda v garancijskem roku, mi jo morajo zamenjati oziroma popraviti. Enako mislim, da je z ostalimi komponentami. Le poleg računa moraš prevzeti tudi garancijski list in ne vidim problema, zakaj za pokvarjeno komponento ne bi veljal garancijski rok. Če pa bo pisalo, garancija velja samo v sklopu garancije kompletnega računalnika, ki ste ga kupili pri prodajalcu, pa pač komponente ne boš kupoval, ampak ti bodo morali zamenjati cel računalnik. To pa je že utopija. Ko kupiš eno komponento ima ta garancijo in to če se okvari v garancijskem roku lahko zamenjaš oziroma zahtevaš zamenjavo, če se ne da popraviti. In prepričan sem, da tudi prodajalci (saj nekateri po mojih izkušnjah) ne komplicirajo. Še celo več, ko sem vrnil grafično kartico, me nihče ni niti vprašal za garancijski list, res pa sem redna stranka v tej trgovini. Pa ne s tako velikimi zneski, da bi me poznali že ko parkiram avto na parkingu. ampak običajni mali nakupi.
Skratka. Če si kupoval po komponentah in sam sestavil računalnik, ti za slabo kvaliteto komponente velja garancija, čeprav si sam sestavil računalnik.
Staro 19.07.2009, 18:30
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

Ko sem uveljavljala garancijo za pokvarjeno matično ploščo, kupljeno samostojno, na servisu niti niso hoteli prevzeti celega računalnika - ampak je bilo treba najprej vzeti matično ven in samo to pustiti tam.

So pa posodili izvijač...
Staro 19.07.2009, 19:28
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

do zdaj nisem imel problemov z uvaljavljanjem garancije - nikjer niso kaj preveč komplicirali,le jezik je včasih dobro malo zadržati
nikar pokazat,da maš kej pojma,pol si oplel - zadeva ne deluje - to je vse

zna pa bit problem - ko mi je crknila matična nekje po dveh letih (z garancijo 3 leta) so mi pač ponudili drugo - kaj češ,sem jo pač vzel,čeprav je bla malo manj zmogljiva,pa drug format - al to,al pa nov komp - ni blo druge

za skurjen procesor (ob normalni uporabi brez navijanja) že dolgo nisem slišal (tud crknjen ventilator še ne pomeni skurjenga procesorja)

na živce mi pa grejo razne garancijske nalepke na stranici kompa - tud odpret pa posesat prahu ne moreš - ti rajš pol kompa zamenjajo,sam da je nalepka cela

xp home s slo packom so mi prodali kot oem ob nakupu matične in procesorja brez problema (je pa že mal vode od takrat nekajkrat izhlapelo in nazaj dol padlo)
še najbolš je,da osebno mal povprašaš - se da tud kej zment (baje zadošča izjava,da sam sestavljaš komp)

Nazadnje uredil Slowhand : 19.07.2009 ob 19:32.
Staro 20.07.2009, 13:49
User Uporabnik User ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce User
Član od: Mar 2009
Sporočila: 128

Citat:
Objavil-a pinky Prikaži sporočila
Ko sem uveljavljala garancijo za pokvarjeno matično ploščo, kupljeno samostojno, na servisu niti niso hoteli prevzeti celega računalnika - ampak je bilo treba najprej vzeti matično ven in samo to pustiti tam.

So pa posodili izvijač...
DoH... ka pa si mislna, da bodo tm veselo razstavl pc sami? lahka bi, sam bi plačala k kret en...

Značke
garancija, homemade, licenčni, windows

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Windows 7 Ciciban Računalništvo in internet 17 23.01.2009 05:54
Problem pri Instalaciji Viste luky Računalništvo in internet 37 05.01.2009 05:30
Slovenian Windows XP service pack 3 pok Računalništvo in internet 12 22.09.2008 22:56
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 20:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:54.