Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.09.2009, 22:00
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729
Privzeto Re: zahtevam odgovor

Citat:
Objavil-a mravlja Prikaži sporočila
sporoči kaj boš uredil
Sporoči mi ali imaš isti problem?Kakor se meni zdi,da nas je več takih ,ki smo bili nateg......
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2009, 09:33
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 253

Zakonsko lahko sigurno vrneš tv tudi kasneje, če ti dostavijo nekaj drugega kot to, kar si naročil
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2009, 10:05
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Sporočila: 719

Vračilo izdelkov
V skladu z Zakonom o varstvu potrošnikov (ZVPot) lahko naročeno blago, ki ste ga kupili po pogodbi na daljavo (kamor spada tudi nakup preko interneta) iz kakršnegakoli razloga vrnete v 15 dneh od prejema. Zadošča tudi, da se prodajelce v 15 dneh obvesti, da odstopate od pogodbe, blago pa se lahko vrne še v nadaljnjih 30 dneh.
Kupec lahko ob vračilu zahteva vrnitev kupnine, ki mu jo prodajalec vrne na njegov transakcijski račun najkasneje v 15 dneh.

Reklamacija
Kupec lahko blago reklamira, če blago nima lastnosti, ki jih je prodajalec izrecno obljubil, če je prodajalec poslal napačne izdelke, v napačni količini, barvi ali kako drugače odstopajo od kupčevega naročila.
Kupec lahko blago reklamira v 8 dneh od nakupa in zahteva takojšnjo zamenjavo za enak, brezhiben artikel ali pa v zakonsko določenem roku in pod pogoji za uveljavljanje reklamacije iz naslova stvarne napake.

V primeru reklamacije, lahko kupec, v skladu z zakonskimi omejitvami, zahteva zamenjavo artikla, njegovo popravilo ali vračilo kupnine. V slednjem primeru si prodajalec pridržuje pravico, da za čas, ko je kupec blago uporabljal, obračuna najemnino po veljavnem ceniku, vendar največ v znesku, za kolikor se je, v času uporabe in zaradi uporabe, artiklu zmanjšala tržna vrednost.

Kupec lahko blago v reklamacijo vrne tako, da ga prinese osebno ali pa ga na stroške prodajalca in po vnaprejšnjem dogovoru s prodajalcem vrne po pošti.

edit: @fazan upam, da si rešil zaplet v tvojo korist.

Nazadnje uredil diolen : 09.09.2009 ob 10:07.
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2009, 11:06
Uporabnik

Nisem rešil ampak tle je veriga ki je komplicirana.Ram2 je oškodoval ugleda telekom,ker je brez obvstila da mu je pošla zaloga tv ,telekom .Zadeva teče .
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2009, 11:31
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

@fazan

Tole je dobronameren nasvet, ker sem se sam enkrat že tako opekel.

To, da sta Telekom in Ram2 v sporu, naj tebe nič ne zanima. Kdo je komu škodoval naj se sami zmenijo. Glede na dolgoletno dobro sodelovanje, pa ne pričakuj nič več kot le obvestilce o tem, da so pač zaradi tega in tega zamenjali znamko televizorja, za vse nevšečnosti pa se uporabnikom opravičujejo.

Če nisi z izdelkom zadovoljen, ga TAKOJ IN NEPREKLICNO vrni. Pokliči na Telekom, napiši uradni dopis, ga pošlji vsem vpletenim in TV vrni tja, kamor ti bodo rekli (skratka nič ne pošiljaj sam). V teh papirnih vojnah se namreč rado zgodi, da ti bodo pod nos podrobili, da si zamudil zakonsko predpisani rok, da nisi obvestil pravega ipd. Sam sem nekoč dobronamerno čakal, da me bodo poklicali, potem pa sem seveda zamudil vse roke in ko te j***. Nič pa ne bo škodilo, če vse skupaj prijaviš še na Zvezo potrošnikov Slovenije.

Vračilo blaga brez vprašanj je tvoja potrošniška pravica in sam sem jo uveljavljal vsaj v treh primerih, ne glede na to, kakšne razloge sem imel. Izkušnje so pa polovične, v polovici primerov je šlo brez vprašanj, v polovici so se pa nekaj izgovarjali, da je bila embalaža odprta. Kako pa naj človek sploh ve, kaj je kupil? A ni že zadosti, da proizvajalci radi stvari pakirajo v "zalito" plastično embalažo, ki jo moraš preprosto uničiti, da prideš do izdelka?
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2009, 11:31
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
Nisem rešil ampak tle je veriga ki je komplicirana.Ram2 je oškodoval ugleda telekom,ker je brez obvstila da mu je pošla zaloga tv ,telekom .Zadeva teče .
Ti si se pustil obesiti na to verigo, to je. Tistemu, ki ti je (bo) izstavil račun, je treba zarobantit, da hočeš, kar ste se zmenili, kako se bodo oni med samo zmenili, ni tvoja stvar. Seveda njim (vsem) bolj paše, če lahko tebe balinajo sem in tja. Pozabi zakone, pravila bla bla bla, to je za to, da te lahko nategujejo. Veliko bolj jim pride neprestano teženje, uredijo hitreje, samo da se te rešijo. Tko je in amen. Tam delajo ljudje, ki hočejo imeti mir, če jim ga kališ, bodo prestavili svoje riti, drugače pa bodo tvoje papirje prekladali s kupa na kup, ker papirji dajo mir.
Staro 09.09.2009, 12:18
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 253

Reklamiraj položnico/položnice pa se bodo hitro zmenili. Škoda, da zgubiš preveč živcev zaradi tega.
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2009, 09:35
Uporabnik

Zadeva je rešena v moj prid ta teden pričakujem klic.Toliko kokolikor je bila juha vroča se bo pojedla mlačna.Res je ,da sem drzeznil v dobre prijateljske oziroma poslovne enote vendar denarja nobeden ne pobira po cesti na nek način sem dolžan opravičilo g.na ram2.Rekel pa bom hvala tudi siolu oziroma telekomu na tak način se vidi,da stojijo za tistim kar rečejo.
Za mene je zgodba zaključena.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 20:21
Hrushka Uporabnik Hrushka ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Hrushka
Član od: Dec 2007
Sporočila: 220

Sem spremljala temo. Fajn, da so ti porihtali, fazan, zdej pa upam, da boš zelo užival v novem teveju. Jaz bi tudi takega. *provposlovenskofovš*
Odgovorite s citatom
Staro 20.10.2009, 11:17
robbe Uporabnik robbe ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Naslov: štajerska
Sporočila: 22

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
LCD TV SAMSUNG LE40B553 naročili smo ta tip televizorja preko siola na tistem popust na zvestobo.

dobili smo tv samsung le40b500,ki je manj vreden od televizorja katerega smo prejeli.Kličeš enega kličeš drugega nobeden ne ve zakaj je do tega prišlo še več nekdo iz ram,ki naj bi tv poslal je rekel da samsung označuje televizorje kar tako da ni v eč serij.V eni od trgovin pa sem izvedel,da sploh ni res,tisto kar smo naročili bi morali dobiti kajti ta tip tv je manj vreden kot pa zgornji katerega smo naročili.
Ali lahko nkdo pove kam se še lahko obrnemo.Zgleda pa da gre za en velik nateg vse skupaj sicer siol verjetno ni veliko kriv pa vseeno zakaj nobeden ne da nobenega odgovora.
Kaj se obešate in kupujeta ta zastarela jajca od siola, poglejte raje malo pri trgovcih po novejših in cenejših izdelkih
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
odgovor, zahtevam

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
samodejni odgovor o odsotnosti iz pisarne jvidovic Tehnična pomoč 1 11.07.2008 13:21
Ping / Odzivni Čas dRazor Tehnična pomoč 70 21.11.2007 08:30
Take in drugačne uganke St.Silda Prosti čas in igre 40 12.11.2007 11:35
Izguba paketkov(packet loss) hat Tehnična pomoč 25 03.10.2006 09:37
internet dela zelo slabo ko telefoniram billycl Tehnična pomoč 11 06.09.2006 10:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:43.