Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 08.07.2006, 14:29
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto Re: sicilija

Avto na Eolskih otokih je prej v napoto kot ne. Edino Lipari je toliko velik, da ima nekaj cest (eno okoli otoka) in si npr. lahko najameš skuter, če želiš malo okoli.

Stromboli ima eno večjo vas in na nasprotni strani otoka eno manjšo, ki po kopnem nista povezani. Zadeva je precej strmo v hribu in domačini šibajo gor in dol s skuterji in njihovimi malimi trikolesnimi poltovornimi zadevami. Podobno Vulcano.
Zadeve so zelo majhne in v glavnem je peš-bus najbolj uporaben.

Na Siciliji se samo vkrcaš na trajekt. Gre iz Milazza (morda še od kod).

Sicilija je pa res velika in tam rabiš nekakšen prevoz. Je največji otok v Sredozemlju, mislim da večja kot Slovenija in ima več kot 5 milijonov prebivalcev. Če si nekje v notranjosti, sploh nimaš občutka, da si na otoku. Tudi če potuješ tja z vlakom, naložijo na trajekt kar cel vlak. Mi smo spali in sploh nismo občutili, kdaj smo se znašli na otoku.

Na Stromboliju je še vedno delujoč vulkan. Bruha paro in žerjavico vsakih nekaj minut. Turisti hodijo gor zvečer in bivakirajo na vrhu (ali se pozno ponoči vračajo). V temi je mogoče slikati zelo fenomenalne posnetke izbruhov. Plaže so zanimive, čisto črne, prodnate ali mivkaste.
Vulcano ima ugasel krater, ki izgleda čisto po predpisih. Lahko se sprehodiš tudi vanj. Iz neštetih razpok ves čas bruhajo samo smrdeče žveplove pare. V vasi je tudi žveplen blaten bajer, kjer se ljudje kopajo, ker naj bi bil domnevno zdravilen. Ampak izgleda zelo nagravžno. Pravijo, če se kopaš, smrdiš potem še celo leto. Na plaži para ogreva tudi morje, ki ima ~35 stopinj tudi v maju.
Lipari je največji otok, pol sestavljen iz plovca (kamnina podobna siporeksu) in pol iz črnega vulkanskega stekla.

Nazadnje uredil kekez : 08.07.2006 ob 14:35.
Staro 08.07.2006, 18:05
j.markota@siol.net Uporabnik j.markota@siol.net ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce j.markota@siol.net
Član od: Mar 2006
Naslov: Slovenj Gradec, Ljubljana
Sporočila: 12

no jes bi šel organizirano turo z avtobusom, traja 10 dni gre se iz Lj, potuješ do sicilije vmes mislim da je neapelj, pol pa se v siciliji zakampiraš nekje pri palermu?, in imaš vsak dan organizirane izlete na različne kraje (če seveda hočeš), no men tud dišijo skuterji...pa domačini... No hrane ni vštete za to skrbiš sam pa me zanima kolk bi prišlo če bi jedu zunaj, vsaj enkrat na dan (špagete, pice, druge domače jedi?)
Staro 08.07.2006, 18:28
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Član od: Dec 2005
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275

Palermo je krasn, kot sem že reku, cene so precej primerljive z našimi, dve let nazaj bil dol za cel teden in pivo je blo cenejše, kot pri nas, njihova domača hrana je pa itak tut pocen, sevede če kupuješ v trgovinah ali v raznih lokalnih picerijah (mislm, da je bil ornk kos pice k sem se ga najdeu za cel dan okol 500 sit. :D )

Kar se tiče ogleda na glavnem otoku, svetujem Etno, obvezno, pa potem še kako gledališče (se pravi amfiteater) in njihove lokalne znamenitosti.

Na domačine (domačinke) ne računaj preveč, mi smo jih zlo mal vidl, vsaj ženski del.

Ponavadi je običnas pot do dol iz Neaplja s trajektom do pristanišča v Palermu, vsaj mi smo šli tko, ko smo šli nazaj.
Staro 10.07.2006, 11:57
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a j.markota@siol.net
no jes bi šel organizirano turo z avtobusom, traja 10 dni gre se iz Lj, potuješ do sicilije vmes mislim da je neapelj, pol pa se v siciliji zakampiraš nekje pri palermu?, in imaš vsak dan organizirane izlete na različne kraje (če seveda hočeš), no men tud dišijo skuterji...pa domačini... No hrane ni vštete za to skrbiš sam pa me zanima kolk bi prišlo če bi jedu zunaj, vsaj enkrat na dan (špagete, pice, druge domače jedi?)
za hrano se ne sekirej....mas ogromno pekarn, kjer prodajajo recimo ornk kose pice, s katerimi se lahk do sitga najes... vedi pa to, da kamorkol bos sel v restavracjo recimo, je v ceno vsteta tudi postrezba (po ita. coperto), ki se racuna po osebi. dve leti nazaj je bil coperto od €1-2.
Staro 10.07.2006, 12:19
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Tale "coperto" je itak italijanska pogruntavščina in se je nalezejo tudi vse soseščine naokoli .
Npr. pri nas na primorskem (imenovan pogrinjek), v Grčiji na tej strani proti Italiji (Jonski otoki) ...
V resnici gre za nategancijo in nima veze niti s postrežbo niti s pogrinjkom, saj sem nazadnje v Italiji jedel v eni samopostrežni restavraciji brez strežbe in pogrinjanja (v stilu fast food), pa so ravno tako računali 0,5 evra.

V Italiji so mojstri in gredo včasih še dlje (na srečo redko, videl v Benetkah, ko so hudo razkurili enega Nemca).
V neki restavraciji so imeli neto cene in so ti potem zraven posebej računali še pogrinjek, davek, strežbo in muziko
Tistega Nemca bi morali videti, kako je norel.
Staro 14.07.2006, 23:21
maksimum Uporabnik maksimum ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce maksimum
Član od: May 2004
Sporočila: 1.484

Citat:
Objavil-a kekez
Tale "coperto" je itak italijanska pogruntavščina in se je nalezejo tudi vse soseščine naokoli .
Npr. pri nas na primorskem (imenovan pogrinjek), v Grčiji na tej strani proti Italiji (Jonski otoki) ...
V resnici gre za nategancijo in nima veze niti s postrežbo niti s pogrinjkom, saj sem nazadnje v Italiji jedel v eni samopostrežni restavraciji brez strežbe in pogrinjanja (v stilu fast food), pa so ravno tako računali 0,5 evra.

V Italiji so mojstri in gredo včasih še dlje (na srečo redko, videl v Benetkah, ko so hudo razkurili enega Nemca).
V neki restavraciji so imeli neto cene in so ti potem zraven posebej računali še pogrinjek, davek, strežbo in muziko
Tistega Nemca bi morali videti, kako je norel.

Če bi meni samo 0.5 eura bi bilo še vredu, meni so še dodatno zaračunali 5 eurov. S kolegom sva spila pijačo in bi moral prit račun 20 eurov, bil pa je 25. Samo rekel sem : "Me ne vidite več tukaj ! " po slovensko - to mi je najboljše, ko vidim da je italjanski natakar poslušal in ni nič razumel in delal čudne mimike, kot da bo čez pol ure razumel
Staro 19.07.2006, 10:41
BINGA-BONGA Uporabnik BINGA-BONGA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: TRST
Sporočila: 56
Privzeto Re: Italija - mesta, cene, turizem, znamenitosti, osebnosti

Buongiorno!

Veliko Slovencev in Hrvatov hodi v italj. 'Grandi Magazzini - Mercatoni' kupovat pohistvo. Oni ti ga potem, proti placilu, tudi dostavijo.

Narocila sem iz bambusa: dvosed, 2 stola, 3 lesene omarice in se nekaj. Racun za prevoz: okoli 79 €. Kako? Tamle je cenik in si poglejte. Cenik visi na steni visje od dveh metrov, napisano z milimetrskimi crkami, jasno ne vidim nic, ga snamem in potem se moram jajcat, da kaksno obnasanje imam. Povem, da grdo in zato si to lahko spogam!

Dvosed = dvosed, kavc pa kavc in takoj pade cena. Fotelj je fotelj, moji stoli pa so stoli in spet pade cena, ker ima vsak del pohistva svojo ceno, ki zavisi od velikosti. Tudi omare mi je racunala za najmanj tiste s tremi vrati .... in prisli smo do cene 49 €.

Najhuje pa je to:
Slucajno grem v Sezano, v en trgovski center takoj cez mejo in kaj vidim: lepsi komplet iz bambusa (zanj sem placala okoli 300 €) kosta 120 € in se povstrcki so! Vse pa ti pripeljejo na dom zastonj, do 20 km!
Da PONORIS!!!!

Nazadnje uredil BINGA-BONGA : 19.07.2006 ob 10:44.
Staro 19.07.2006, 12:56
Nikka06 Uporabnik Nikka06 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Nikka06
Član od: Apr 2006
Sporočila: 96

Jaz sem se cist zaljubla v Rim. Se mi pa ni zdel tok predrago, severni del Italije je bil povprecno dost drazji!
Staro 22.07.2006, 08:27
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

ej biga-bonga, kje se pa ti kopas v trstu?
Staro 22.07.2006, 09:10
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
ej biga-bonga, kje se pa ti kopas v trstu?
verjetno kot večina triještinov v barkovljah, sesljanu al se motim? eni grejo celo tam naprej od muggie

Značke
cene, italija, mesta, osebnosti, turizem, znamenitosti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:56.